OZCAN AKYOL Extremisme mim ^nj'oyhotels.nl Alles inclusief hotels \6 6 Kick Out Zwarte Piet: maak melding van racisme tijdens carnaval www.eiijoyhotels.nl of bel 020-225 48 81 ÜSfli Sauerland €199,® Drenthe 259,® Hotel Hutter Moezel €199,® Eifel €159,' T '™h»kk« Column In dit land mag je niets meer zeggen, horen we vaak, waar mee wordt bedoeld dat kriti sche geluiden over migranten direct de kwalificaties 'racisme' of 'discriminatie' krijgen. Maar de werkelijkheid is anders: we mogen echt alles in dit land roepen. Toen de Utrechtse imam Salam deze week tijdens een ver hoor liet blijken dat hij een diep gewortelde minachting voelt voor onze normen en waarden, kreeg hij terecht de wind van voren. De consternatie over zijn optre den is op zijn plaats en dat zijn gif tige dictaten een gevaar vormen voor onze rechtsstaat is voor wel denkende mensen niet aan twijfel onderhevig. Deze week gebeurde er nog iets opvallends. De grote ophef rond die kwestie bleef ech ter achterwege: in Hanau (Duits land) schoot een rechts-extremist negen mensen met een migratie achtergrond dood, omdat hij vreesde voor de toekomst van het blanke ras. Eerder moest een linkse politi cus zijn standpunten bekopen met een moordpartij, werd in Halle een aanslag gepleegd op een synagoge en hadden onze ooster buren ook nog te maken met de zogenaamde 'dönermoorden' - aanvallen op mensen met een bui tenlandse achtergrond. Het is overduidelijk dat rechts extremisme oprukt op ons conti nent. Hun verhaal is gestoeld op een samenzweringstheorie: een geheime elite zou een plan uitvoe ren om de oorspronkelijke bewo ners van Europa om te volken. In ons eigen land bewees Thierry Baudet dat deze gedach ten niet alleen toe te schrijven zijn aan een aantal verwarde zolderka merfilosofen: hij declameerde in het parlement, met de nodige stelligheid, dat de Europese Unie be zig is met 'het opzet ten van veerdiensten naar Afrika' om mi granten op te halen. zijn om 'de nationale identiteit' te verzwakken. Toen een aantal Kamerleden, onder wie Pieter Omtzigt (CDA), vroeg om offici ële documenten die dit beleid uit eenzetten, bleef Baudet steken op een uitspraak van een totaal irrele vante Duitse politicus. deze week dat de radicale islam een groot probleem is. We kunnen zo langzamerhand concluderen dat er in het maatschappelijke debat nog een gif komt bovendrij ven dat mensenlevens kan kosten. Maar dat moet dan wel open en bloot worden benoemd. Te veel politici zwichten nog voor de ter reur van internethooligans die geen kritiek dulden op hun fanta sieverhaaltjes. mensen worden vermoord. Tijd om hier een passend antwoord op te verzinnen. Dat begint bij het erkennen van een groot probleem. De werkelijkheid is anders: we mogen echt alles roepen Hans Vermeeren Eindhoven De actiegroep hoopt dat carna valsvierders in onder meer Til burg, Breda, Roosendaal, Den Bosch, Helmond en Eindhoven melding maken wanneer ze te maken krijgen met racisme, bij voorbeeld bij outfits. Directe aan leiding voor de actie zijn oproe pen van pro-Zwarte Pieters om als Zwarte Piet verkleed te gaan, aldus Marieke Stam namens de actievoerders. KOZP ijvert al ja ren voor het afschaffen van Zwarte Piet. ,,Ook tijdens carna val past het niet om j ezelf met een blackface uit te dossen", zegt Stam. ,,We vragen mensen daarom daar melding van te maken bij Radar, het landelijk meldpunt voor dis criminatie en racisme. Bij voor keur door er foto's te maken en er verslag van te doen. En niet alleen van een blackface trouwens, maar bijvoorbeeld ook van het discri- mineren van Aziaten naar aanlei ding van de coronaviruscrisis.'' Een woordvoerder van Radar laat weten dat het bureau niet op de hoogte was van de actie van KOZP, maar daar verder ook geen problemen mee heeft. ,,Onze wettelijke taak is het klachten over racisme of discriminatie te onderzoeken. Elke melding die hier naar aanleiding van het car naval binnenkomt, zal dan ook serieus bekeken en onderzocht worden.'' Voorzitter Ivo Soetens van de Federatie Eindhovens Carnaval (FEC) benadrukt dat volgens hem racisme sowieso uit den boze is. ,,Dus ook tijdens carnaval. Maar mensen moeten zich tijdens het volksfeest dat carnaval nu een maal is, ook niet te snel gekwetst voelen." Bij het Eindhovense gemeente raadslid Tjerk Langman van de Lijst Pim Fortuyn (LPF) is de op roep van KOZP verkeerd gevallen. 'De sfeerverziekers van Kick Out Zwarte Piet hebben het nu op ons carnavalsfeest gemunt', schrijft hij op zijn Facebookpagina. 'Al onze tradities zijn racistisch en slecht, volgens deze werkeloze beroepsdemonstranten. Laat ze lekker drammen en zeuren, wij vieren gewoon carnaval.' 5 dagen all-inclusive Sauerland Alpin Hotel 5 dagen all-im elusive SSwwïf" Jï««a Hotel Ruyghe Venne 5 dagen all-inclusive Enjoyhotel Bottler 4 of 5 dagen all-inclusive Hotel am Park Kijk voor informatie, aankomstdata en meer Enjoyhotels op zaterdag 22 februari 2020 GO ^0 @OzcanAkyol Het grote doel zou De Utrechtse imam bewees De werkelijkheid is dat er Actiegroep Kick Out Zwarte Piet roept carnavalsvierders in een aantal Brabantse steden op melding te maken van ra cisme en discriminatie. ,,We willen in beeld brengen of er tijdens carnaval sprake is van racisme en discriminatie." Vergis u niet. V/a Zff" de en/ge echte. Sauerland - Schmal- lenberg - Winterberg Westerbork Drenthe Direct aan de Moezel - Bremm Moezel V.A. SLECHTS Moezelstreek - Veldenz - Moezel Eifel Stadtkyll Unieke Bremmer wijn experience Aankomstdata en prijzen 2020 22 februari. 26 februari. pp Voor verdere 1. 5, 9,13,17, 21 maart.!99.95 p.p. aankomstdata zie 2, 6,10,14 april199,95 p.p. wv»w.enJoyhotels.nl 239,95 p.p. Alles-inclusief 5 dagen met eigen auto! Geen boekingskosten 4 Geen aanbetaling Geen toeslag 1-persoonskamer Alle fouten voorbehouden en exclusief eventuele toeristenbijdrage.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 6