Onbuigzame PVV'er Marjolein Faber voelt zich verwant met 20 Weinig politici roepen zo veel weerstand op als PVV'er Marjolein Faber (59), Eerste Kamerlid en fractievoorzitter in de Staten van Gelderland. Haar aanval op een jonge klimaat activist en een tweet over een steekpartij maakten veel los. ,,Het is hier muf, hè? Je ruikt die typische muffe regentenlucht. Ik heb destijds gedeputeerde Bieze nog een luchtverfrisser aangebo den bij de eerste vergadering." ,,Ik ben niet muf geworden. Wij zetten zaken op de agenda, die er anders niet op waren gekomen. Partijen beginnen op te schuiven. Als de verkiezingen naderen, be ginnen ze over grenzen dicht en migratie. Na de verkiezingen hoor je er niks meer over." ,,Ja, hallo! Dat komt omdat er hier maar één oppositiepartij is. Dat zijn wij. De rest is een grote kliek die bij elkaar kruipt. Ik heb voor reuring gezorgd, ik heb mensen aan het denken gezet.Mijn missie is nog niet volbracht, dus ik moet nog maar blijven zitten." ,,O ja, het is heerlijk. Ik heb een fantastisch leven. Ik zou met nie mand willen ruilen." ,,Mensen die mij privé kennen, weten wel beter. Ik sta thuis be kend om mijn goede humeur. Ze zeggen: doe toch niet altijd zo vro lijk! Mijn schoonmoeder zegt we- leens: jij bent met een gouden le peltje in je mond geboren, jou zit alles mee. Mijn kinderen zeggen altijd: Ma, ze denken dat je hard bent, maar dat ben je niet. Als ik altijd hard was, was mijn man ook niet met me getrouwd." ,,Dat zijn hun reacties. Ik vind het echt bezopen. Ik laat het langs me heen gaan. Als je heel uitgespro ken bent, zijn ze dol op je of haten ze je. Het zegt iets over mijn standpunten. Die zijn helder. Moskee dicht is moskee dicht. Grenzen dicht is grenzen dicht. Er zit geen nuance in. Er zijn mensen die dat verschrikkelijk vinden en er zijn mensen die dat geweldig vinden. Volgens mij was het Churchill die zei: haten ze je, dan is dat goed. Dan heb je wat losge maakt, dan sta je ergens voor." ,,Ik vind het vreselijk als een kind wordt ingezet in een politiek speelveld. Het politieke spel is kei hard, je moet een kind daar niet aan blootstellen. Als politicus word je gelijk op achterstand ge zet. Je gaat niet een kind afblaffen. Het is heel makkelijk voor een vol wassene om een kind in de hoek te drukken. Je kunt niet een politieke discussie met hem voeren. Je moet daar zorgvuldig mee omgaan. Daarom vond ik het zo vreselijk dat zijn vader hem persoonlijk op het toneel neerzette. Je wordt als politicus geremd, je kunt niet vol gas gaan. Heb ik een discussie met jou, dan kan ik gewoon een onge nuanceerd standpunt inbrengen." ,,Ik heb zijn ouders aangesproken, via hem. Ik vind dat je geen kinde ren in moet zetten in het politieke debat, dat moet je niet doen." ,,Hoho, ga er maar van uit dat de islam nog steeds ons toponder- werp is. Islam is nummer één bij de PVV en blijft nummer één. Niet klimaat. Dat is een goede tweede. ZATERDAG 22 FEBRUARI 2020 GO 'Als ze je haten, dan is het ROB BERENDS en SJORS MOOLENAAR U zit nu 9 jaar in de politiek. Wat heeft Nederland gehad aan 9 jaar Marjolein Faber? ,,Nou, ik heb heel wat discussies losgemaakt. Ik ging de politiek in om de muffe regentenlucht het provinciehuis uit te jagen. Die hangt hier overigens nog steeds, hoor." We zitten in de kamer van Gede puteerde Staten, het dagelijkse bestuur van de provincie. Wat ruikt u hier? Maar wat heeft u dan bereikt? Uw moties en amendementen worden in de Gelderse Staten vrijwel nooit aangenomen. Is het fijn om Marjolein Faber te zijn? Wij zaten uw Twittertijdlijn te be kijken en we moesten een maand terug voor we een positief be richtje vonden. In de tussentijd postte u kritische en boze berich ten, vooral over de islam en kli maatplannen. Bent u altijd maar boos? U deelt graag uit, maar u krijgt ook veel harde reacties. Nazi vergelijkingen, Frau Faber, verwijzingen naar de jaren 30. U heeft zich in de afgelopen tijd bijzonder druk gemaakt over Lars Westra. Een jongen van 12 jaar die insprak bij de provincie Gel derland om aandacht te vragen voor klimaatverandering. Hij wordt de Greta Thunberg van Nij megen genoemd, u bedacht de term kinderklimaatsoldaatje voor hem. Waarom maakte u zich daar nou zo druk over? U zegt: ik viel hem niet aan. Maar dat deed u wel. U kon het niet na laten te reageren op zijn inbreng. De PVV is opgericht als anti-is lampartij, maar profileert zich steeds meer als tegenstander van groene energie. Marjolein Faber krijgt veel harde reacties: ,,Ik laat alles langs me heen gaan.'' foto raphael drent

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 68