Mariniers willen geen verkering met Vlissingen 3 Ruim twee uur rijden is het, van Vlissingen naar Doorn. Moet je nog hopen dat er geen files zijn, anders komt er zó een half uur bij. En toch: ,,Die reistijd naar Vlissingen is echt het punt niet", zegt de marinier met de blonde kuif die net buiten het terrein van de Van Braam Houckgeestkazerne wat rekoefeningen doet. Hij klinkt enigszins verbeten. Alsof een marinier zich daardoor zou laten tegenhouden! ,,Ik ken genoeg mariniers die ver moeten rijden om naar hun standplaats te komen. Twee, drie uur. Jawel. En 's avonds weer terug. Lachend. Echt." 'Geloof mij maar: zoals ik zijn er meer. Mariniers die wél wilden. Maar zoals het altijd gaat: die hoor je niet' ua patet or- bis (Zo wijd de wereld 1 strekt) is de I lijfspreuk van het Korps Mari- niers. En dan zou Zeeland teVer zijn voor de geharde zeesoldaten? De mari nier met de blonde kuif is duide lijk in zijn eer aangetast. Het ge doe rond de marinierskazerne heeft het imago van de mariniers geen goed gedaan. Onterecht, geeft hij verontwaardigd te ken nen: mariniers zijn geen watjes. Typische mariniershumor: ,,Wil je een Mars? Ik heb er nog een van 25 kilometer." Of, na een uren lange, slopende tocht met bepak king, op het eindpunt te horen krijgen dat de beloofde maaltijd nog even twintig kilometer ver der ligt. Bikkels zijn het, opgeleid om overal ter wereld te worden ingezet, te land of ter zee, in ber gen en woestijnen, in bittere kou of de hitte van de jungle. Maar als- je-blieft niet naar Zeeland, was de boodschap van de mariniers. Tegenstanders van de verhui zing lieten luid en duidelijk we ten niet uit hun eigen omgeving weg te willen. Zeeland is blijkbaar een schrikbeeld. Is deze provincie dan niet leuk genoeg? Niets van dat al: ,,Ik ga er graag op vakantie", zegt de man met de kuif. Lachend: ,,En mijn vrouw werkt er! Ik had er absoluut geen problemen mee om naar Vlissingen te gaan. Ge loof mij maar: zoals ik zijn er meer. Mariniers die wél wilden. Maar zoals het altijd gaat: die hoor je niet. Degenen die ontevreden zijn, roepen het hardst." Op sociale media reageerden oud-strijders enigszins laatdun kend op het verzet tegen de ver- GO ZATERDAG 22 FEBRUARI 2020 Zeeland prima... op een partner ben je toch kritischer ONDINE VAN DER VLEUTEN Ingang van de Van Braam Houckgeestkazerne van het Korps Mari niers in Doorn. foto erik van 't woud LEES VERDER OP PAGINA 4

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 51