weer echt plezier in ZEELAND 15 De Kroo gaat skiën en mist thuisduel met Ter Leede BARRY VAN DER HOOFT £oto lex de meester eerst moest ik naar onder kijken. Dat was lastig. We raakten in een negatieve flow en zijn mentaal op Ik wil met een goede ploeg meedraaien in de middenmoot van de derde divisie de proef gesteld. Je kunt het niet in je eentje, maar moet het als team doen." Inmiddels heeft Goes zich her pakt. Het elftal bezet op dit mo ment de veilige twaalfde plaats in de derde divisie. De verschillen zijn klein. ,,Nu we de zaken weer op een rijtje hebben, kunnen we naar boven kijken. Maar we moe ten ook rekening houden met de onderkant." De achterhoedespeler verwacht ook volgend seizoen uit te komen voor de Goesenaren. Hij voelt zich er op zijn gemak. ,,Ik wil met een goede ploeg meedraaien in de middenmoot van de derde divisie. Ik wil niet tegen degradatie spe len." Nieuwe groep Na het vertrek van Daniël Wissel, Jarreau Manuhuwa (beiden gaan naar ASWH) en Mart de Kroo (Kloetinge) is het nog onduidelijk hoe de selectie er na de zomerstop uitziet. Is de nieuwe groep goed genoeg voor het niveau waarop de club acteert? ,,Op papier hebben wij altijd een mindere selectie dan bijvoorbeeld Hoek." De Zeeuws-Vlaming weet uit ervaring dat je ook kunt presteren met jonge talenten. ,,Het gaat niet alleen om individuele kwaliteiten. Je moet als team zien te functione ren. Goes heeft het altijd gedaan met minder bekende jonge spe lers. Tot nu toe heeft dat goed uit gepakt." GOES Derdedivisionist Goes moet het vanmiddag (aftrap 14.30 uur) in de thuiswed strijd tegen Ter Leede doen zonder Mart de Kroo. De aan vallende middenvelder laat het inhaalduel in de derde di visie schieten vanwege een wintersportvakantie. De logische vervanger achter de spitsen is Hiep Nguyen. Tijdens de afgelopen drie wedstrijden - tegen DVS'33 (3-1 winst), Ajax (1-1) en Hoek (2-0 winst) - kwam de jonge middenvelder telkens binnen de lijnen voor De Kroo. Onder trainer Ruud Pennings was Nguyen eerder dit seizoen nog basisspeler. Tegen de nummer dertien van de ranglijst - het verschil tussen beide ploegen be draagt slechts drie punten - kan Goes ook geen beroep doen op een reservedoelman. Alleen eerste keus Brian Meulmeester is beschikbaar. Merlijn Swennen is onlangs vader geworden, Lorenzo Hoekman is geblesseerd en jeugdkeeper Boris de Mol zit een schorsing uit. Daardoor heeft interim-trai ner Daan Eikenhout vanmid dag de beschikking over ze ventien spelers. Jongeling Mi- quel Crucq zit nog altijd in de lappenmand. Buitenspeler Ruben Besuyen maakt voor het inhaalduel met Ter Leede zijn rentree bij de wedstrijd selectie. 's-Heerenhoek Kloetinge mist, heeft hij niet echt spijt van zijn overstap. ,,Je mist het niveau, maar ook de warmte en betrokkenheid van Kloetinge. Maar ik heb het hier heel erg naar mijn zin, kan lo pend naar de club en voel toch Je mist het niveau, maar ook de warmte en betrokkenheid van Kloetinge meer waardering.'' Het plezier is terug en daarmee ook de doelpunten. Inmiddels staat Özgan op negentien treffers en jaagt hij in het topscorersklas sement op koploper Steve Schalk wijk. Die lijst houdt hij stiekem al een aantal weken in de gaten. ,,Tij- dens een wedstrijd ben je er niet mee bezig, maar je hoopt toch dat die anderen niet scoren. Je wilt ge woon eerste worden, laten we eer lijk zijn.'' Zijn doelpunten hebben er in ie der geval voor gezorgd dat promo vendus Patrijzen een uitstekend seizoen kent in de derde klasse. De ploeg van Joffrey Geldof staat zesde. ,,Nu willen we tot het einde mee blijven doen voor een peri ode, dat zou heel mooi zijn.'' Centrale verdediger Dat de student Commerciële Eco nomie en stagiair bij ABN AMRO nu in topscorerslijstjes zou opdui ken, was tijdens het begin van zijn voetballoopbaan nauwelijks voor te stellen. Bij Patrijzen begon hij als centrale verdediger, later speelde hij bij SSV'65 en Kloetinge als middenvelder. Daarna kwam hij via een omweg in de spits te- recht. ,,Doordat Julius Bliek en Jaap Esser wedstrijden moesten missen door blessures of schorsin gen werd ik centraal achterin ge zet. We speelden uit bij Oranje Wit en stonden 2-0 achter. Ik moest warm gaan lopen, terwijl ik dacht dat we toch echt een doel punt nodig hadden en geen verde diger. Arie van der Zouwen zette me in de spits en dat beviel wel. Die week daarna stond ik in de ba sis als spits.'' Özgan heeft deze zomer dus een stapje teruggedaan, maar dat wil niet zeggen dat zijn ambities opzij zijn gezet. ,,Dat zou ik nog steeds willen, maar dan moet het wel op mijn pad komen en goed voelen. Ik weet niet wanneer, maar als het kan doe ik graag weer een stapje omhoog!'' Ambities heeft hij dus nog ge noeg, maar eerst is het tijd voor carnaval. Want daar ontkom je ook in 's-Heerenhoek niet aan. Column eigenlijk nog wel een keer zijn voetbalschoenen aan zou willen trekken. Inschrijven bij een club, even meetrainen, invallen bij het eerste en dan uiteraard scoren. Niet zozeer vanwege het eufori sche gevoel dat automatisch bij zo'n treffer naar boven komt, maar eigenlijk vooral om nog iets te kunnen stijgen op het fraaie lijstje van 'oudste doelpunten makers' in Zeeland. Adrie de Kort scoorde in 2016 voor Kwadendamme, 53 jaar en 321 dagen oud. Hij staat bovenaan het lijstje met oudste doelpun tenmakers, dat is samengesteld en wordt bijgehouden door col lega Rudy Boogert. Er staan tien tallen klinkende namen op, die allemaal op hun eigen manier een bijdrage hebben geleverd aan het Zeeuwse voetbal. Het lijstje schoot me deze week te binnen, dankzij de in valbeurt van een gewezen top- keeper. In de afgelopen seizoe nen zat ik vaak naast Mohammed El Bekkaoui op de tribune bij thuiswedstrijden van VC Vlis- singen. Iedere wedstrijd kwamen de keepers ter sprake, zowel van de thuisploeg als van de bezoe kers. Mo keek altijd met een kri tische blik, maar maakte vooral duidelijk veel verstand van kee pen te hebben. Hij stond zelf ook onder de lat bij Jong Marokko en kwam naar Nederland om prof te worden. Hij speelde voor VCV Zeeland, Veere, Oostkapelle en VC Vlissingen, waar hij op zijn 48ste nog een onverwachte ren tree maakte, toen de club om Hij zal je niet snel in de steek laten promotie naar de topklasse streed maar daar uiteindelijk net naast greep. Mo was destijds keeperstrai ner en dook in het gat dat door blessures van Joan van Belzen en Bas Rijkeboer was ontstaan. Hoe hij het deed? Uitstekend. Na dat seizoen werd hij keeperstrainer bij Oostkapelle, tegenwoordig is hij het bij RCS én bij JVOZ. Vol passie praat hij over de talenten die hij wekelijks onder handen neemt. Uit meerdere monden heb ik gehoord dat Mo de beste keeperstrainer van Zeeland is. Hij is gedreven, kan boven maar ook naast zijn keepers staan en zal je niet snel in de steek laten. Vorige week kwam hij na de rode kaart voor doelman Tho mas Huberts - opnieuw onver wacht - binnen de lijnen. Op zijn 53ste, in de 53ste minuutDe toegekende strafschop kon hij niet keren, maar daarna slikte Mo geen treffers meer. RCS won met 3-1. Natuurlijk zal hij de dagen daarna spierpijn hebben gehad, maar dat nam hij op de koop toe. Zijn ploeg had hem nodig, dus stond hij er. Prachtig toch? Ik wil mijn collega niet met ex tra werk opzadelen, maar Mo verdient het om bovenaan aan een lijstje te staan. Iets met oud ste actieve keepers in Zeeland. MTBTERPSTRA ^2 zaterdag 22 februari 2020 PM in de luwte -Jop Dekker -Can Özgan (22), topscorer van Patrijzen @Barryvdh9 Nieuwliste Een oud-spits, inmiddels de vijftig gepasseerd, vertelde me laatst dat hij Mountainbikester Anne Terpstra gaat vandaag op de slot dag als leidster van start in de Zuid-Afrikaanse etappekoers Knysna Bull. De uit Zierikzee afkomstige rijdster, eerder deze maand gekozen tot Zeeuws sportvrouw van het jaar 2019, won deze week de proloog en de eerste etappe en werd vrijdag tweede in de tweede etappe.. foto epa Jop Dekker: ,,Het gaat niet alleen om individuele kwaliteiten. Je moet als team zien te functione ren."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 43