Özgan heeft er bij Patrijzen 14 ZEELAND DERDE DIVISIE STILLE KRACHT De verdediger klom de afgelopen jaren met zijn ploeg op van de eerste klasse naar de derde divisie. ,,We presteren al jaren goed met minder bekende jonge spelers." Bij Goes gaat het vaak over de sco ringsdrift van Steve Schalkwijk of de sluwheid van Daniël Wissel. Ook de steekbal van Mart de Kroo en het loopvermogen van Tim de Winter komen geregeld ter sprake. Rondom Jop Dekker (22) blijft het vaak stil. ,,Als verdediger sta je minder snel in de spotlights." Dekker is samen met De Winter en Ruben Hollemans achtereen volgens het langst actief bij de der dedivisionist. Het drietal sloot in de zomer van 2015 aan bij de selec tie van toenmalig trainer Jan Poortvliet. Het team speelde des tijds in de eerste klasse. In vijfjaar tijd won Goes de districtsbeker en volgden twee promoties. Sinds anderhalfjaar woont de verdediger met zijn vriendin sa men in Vlissingen. Hij volgt de HBO-studie Engineering aan de Hogeschool Zeeland. Voorheen woonde hij in Zuiddorpe. ,,Dat was pittig. Ik stond om 6.00 uur op en was op trainingsdagen pas om 23.00 uur in Axel. Op den duur was ik het wel een beetje beu om drie uur per dag in de bus te zit ten." Invalbeurtjes In het verleden droeg Dekker het shirt van JVOZ. Na één seizoen als A-junior koos hij voor het rood wit van Goes. ,,lk moest het in mijn eerste seizoen doen met in- valbeurtjes. Ik bezat nog niet de slimmigheden die sommige spe lers wel bezaten. Het was lastig om er tussen te komen." De laatste jaren wordt de defen sieve kracht voornamelijk als rechts- of linksback gebruikt. In zijn eerste seizoen werd hij ook gepositioneerd als verdedigende middenvelder. ,,Ik heb bijna overal gestaan. Ik viel zelfs een keer in als aanvaller. Dat is niet echt mijn ding", lacht hij. Gedurende zijn verblijf in Goese dienst jojode Dekker geregeld tus sen de bank en de basis. Dit sei- We raakten in een negatieve flow en zijn mentaal op de proef gesteld zoen lijkt hij verzekerd van de linksbackpositie. ,,Ik vind het een lekkere plek. Natuurlijk speel je met je rechterbeen liever op rechts. Ik moest wennen. Als rechtsbenige speler op links draai je sneller achteruit." Twee jaar geleden - in de hoofd klasse - had de verdediger het las tig. ,,Ik zat een tijdje achter elkaar op de bank. 'Waar doe ik het voor? Heeft het nog wel zin?' Ik heb doorgezet en ben me blijven ont wikkelen. In het begin keek ik een beetje op tegen bepaalde spelers en dacht ik: snel de bal afspelen. Ik ben slimmer geworden en ik durf meer." Dit seizoen kreeg Dekker voor het eerst met sportieve tegenslag te maken in competitieverband. ,,Ook met JVOZ heb ik altijd mee gestreden om promotie. Voor het Hij wil er liever niet al te veel meer over zeggen, vooral omdat hij ei genlijk louter positieve herinne ringen koestert aan zijn tijd bij Kloetinge. Toch koos hij op het laatste moment voor een vertrek bij de club waar hij zes jaar lang speelde. Het was geen gemakke lijke beslissing, zo weet hij nog goed. ,,Ik merkte aan het einde van dat seizoen dat ik het plezier in het voetbal een beetje kwijt was. Dat kwam deels door een gebrek aan vertrouwen vanuit de technische staf. Slechte woorden over Kloe- tinge zou ik niet kunnen verzin nen, want het is een geweldige club. In alles, maar binnen het veld moet het dan ook goed zijn. Nu had ik het gevoel dat ik niet alles uit mezelf kon halen.'' Het gevoel dat er minder ver trouwen in hem was, werd voor Özgan versterkt en bevestigd toen de club Jeremy Hubregtse presen teerde als nieuwste aanwinst. ,,Op dat moment was het voor iedereen beter dat ik zou weggaan. Mensen roepen dan dat je bang bent voor concurrentie, maar dat was zeker niet het geval.'' De fysiek sterke centrumspits koos voor zichzelf en keerde terug op voor hem bekend terrein. Veel keuze had hij toentertijd ook niet. ,,Patrijzen was eigenlijk de enige optie, omdat weinig clubs of trai ners wisten dat ik toch wegging bij Kloetinge. Hier zitten al mijn vrienden, dus het was ideaal om weer plezier te krijgen in het spel letje.'' Dat plezier is inmiddels weer helemaal terug, maar af en toe kijkt hij nog wel eens verbaasd om zich heen. ,,Het niveau is natuur lijk lager en jongens nemen het ook minder serieus. Af en toe vraag je jezelf wel eens af wat je aan het doen bent, maar daar leer je ook weer van.'' Soms frustratie Die knop moest Özgan, die zich zelf ziet als een harde en fanatieke speler, in het begin wel even om zetten. ,,Tuurlijk levert het soms frustratie op, maar het brengt ons verder als ik die jongens dan juist probeer te helpen.'' Hoewel de 22-jarige inwoner van zaterdag 22 februari 2020 PM Jop Dekker voetbalt bij Goes Len Wolters Middelburg -Jop Dekker (22) Hij zou afgelopen zomer eigen lijk gewoon bij zaterdag-eerste klasser Kloetinge blijven. Can Özgan had al bijgetekend, maar vertrok op de laatste dag van de overschrijving toch naar Patrij zen. Daar vond hij het plezier weer terug, begon de spits aan de lopende band te scoren en dus zit Özgan lekker in zijn vel. Een stap hogerop heeft hij nog niet uit zijn hoofd gezet. Daniel Wissel 's-Heerenhoek Jop Dekker heeft dit seizoen nog maar één wedstrijd gemist in de derde divisie. Op 18 ja nuari miste hij de thuis zege tegen Dovo (1-0) door een schorsing. Can Özgan op het veld van Patrijzen. ,,Het niveau is natuurlijk lager en jongens nemen het ook minder serieus.'' foto marcelle davidse

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 42