Driedaagse weet het hoofd boven water te houden ZEELAND 13 Blij met Van Basten als NK- deelnemer De SPIE Internationale Junioren Driedaagse is alweer aan zijn 39ste editie toe. In al die jaren heeft de Zeeuws-Vlaamse etappekoers voor junioren talloze gerenommeerde namen aan het vertrek gehad. Da- vide Rebellin, Thor Hushovd, Tom Boonen, Bradley Wiggins en zo kunnen we nog wel even door gaan. Een hoop toppers van nu en van weleer hebben in de Junioren Driedaagse de basis gelegd voor hun latere succesvolle profcarrière. ,,Daar zijn we uiteraard ontzet tend trots op en die traditie hopen we nog jarenlang in stand te hou den", zegt wedstrijdvoorzitter Cambier. ,,Het wordt steeds moei lijker om zo'n etappekoers te orga niseren, maar we zijn blij dat er weer een nieuwe editie op de ka lender staat." Nog geen zorgen Met name de laatste jaren is het voor wielerevenementen steeds lastiger geworden om het hoofd boven water te houden wegens de verminderde politie-inzet. De Ju nioren Driedaagse hoeft zich voor lopig nog geen zorgen te maken. ,,Aangezien wij op de UCI-kalen- der staan, vallen wij in een andere categorie dan de meeste wieler wedstrijden. We hebben daardoor nu alweer de toezegging van de po litie gekregen en dat is mooi." Ondanks wat kleine wijzigingen blijft het concept van de driedaagse hetzelfde. De etappekoers voor ren ners onder de negentien jaar vindt van 22 mei tot en met 24 mei plaats en kent hetzelfde programma als andere jaren. ,,We beginnen uiter aard vrijdagavond met een rit in lijn van zo'n 100 kilometer, met start en finish in Axel. Daags nadien staat 's ochtends in Axel de 12,2 kilometer lange individuele tijdrit gepro grammeerd en 's avonds nog een rit in lijn met start in finish in Sluiskil. Tot slot sluiten we zondag zoals vertrouwd af met de koninginnen- rit met start en finish in het Belgi sche Velzeke." De belangstelling van de ploegen uit binnen- en buitenland was we derom massaal, maar uiteindelijk kon de organisatie slechts 35 teams met een startbewijs verblijden. ,,We hebben gekozen voor zo'n twaalf Nederlandse clubs of dis tricten. Die worden aangevuld met ploegen uit België, Italië, Finland, Frankijk, Noorwegen, Zwitserland, Duitsland, Amerika en Denemar ken. Het is dus weer een internati onaal gezelschap." We zijn blij dat er weer een nieuwe editie op de kalender staat Het is daarbij met name weer uit kijken naar de verrichtingen van de Amerikanen, die afgelopen jaar de SPIE Internationale Junioren Drie daagse domineerden. ,,Quinn Sim mons won de openingsetappe voor zijn landgenoot Magnus Sheffield. Nadien heeft Simmons zijn lei derstrui niet meer afgestaan. Dat hebben we nog niet vaak meege maakt in de geschiedenis van de Ju nioren Driedaagse. Het zegt na tuurlijk voldoende dat hij later in het jaar wereldkampioen op de weg is geworden en dit seizoen al profis bij Trek-Segafredo." Het zal dit jaar van andere ren ners moeten komen in de Junioren Driedaagse. ,,Het is nu nog koffie dik kijken, omdat natuurlijk nog niet bekend is welke renners aan wezig zullen zijn. Magnus Sheffield won vorig jaar de witte trui en wil graag terugkomen voor de eind- winst. Als hij erbij is, geef ik hem een grote kans. Verder hoop ik vooral op een mooie onderlinge strijd tot de laatste kilometer. Wan neer de drie dagen dan ook nog eens veilig zijn verlopen, kunnen we weer terugkijken op een ge slaagde editie", besluit Cambier. vierde Nederlandse titel. In zowel Ne derland als Polen wil hij de eerste plaats op de ranking nog wel even vasthouden, tot de nieuwe generatie het over neemt. En komende zomer wil hij hoog eindigen op het WK voor 35-plussers. Dat toernooi wordt gespeeld in.Polen. ,,Leuk is dat hè? Dat WK is in Wroclaw, op maar een paar uur rijden vanuit Warschau. Daar hebben ze met liefst 32 banen de grootste squashaccommodatie ter wereld. Dat zegt wel iets over de ambitie van dit land. Ze wil len met deze sport echt voor uit." niveau proberen op te trekken. Hij zou graag zien dat ze hem op een gegeven moment de baas zijn. Zijn eerste klus als bonds coach is in april. Dan is uitgere kend in Eindhoven het Euro pees kampioenschap voor lan denteams. Hoelang Schweertman I bondscoach blijft, is niet bekend. ,,Nee joh, hier ligt dat helemaal niet zo vast. Over alle details moet worden." Ondertussen blijft de Zeeuw zijn palmares, zo lang hij fit is, uitbreiden. In de zomer van 2019 pakte hij in Wenen de Eu ropese titel bij de 35-plussers en recent greep hij in Amsterdam zijn zaterdag 22 februari 2020 GO autoriteit in Polen Piëdro Schweertman was blij met de deelname van Marco van Basten aan het Nederlands kampioenschap squash van twee weken geleden. De 55-jarige oud-voetballer van Ajax en AC Milan deed in Am sterdam mee in de C-klasse en eindigde als achtste. ,,Hij gene reerde bij dat toernooi veel aan dacht voor de sport. Er is nu veel meer over het NK in de media verschenen dan anders", zei de Walchenaar. ,,Dat is natuurlijk al leen maar positief." Schweertman kwam de voorma lige spits, die Oranje in 1988 Eu ropees kampioen maakte, al vaker tegen. Hij speelt in de tweede divisie, ondanks een vastgezette enkel. „Tegenstan ders zijn nog wel eens verbaasd als hij opeens binnenkomt Tijdens het NK verleende Van Basten nog een gunst aan Schweertman, die in de A-klasse haast fluitend de titel pakte. ,,De vader van een meisje dat ik in Polen train, is een groot fan van Van Basten. Dat vertelde hij mij omdat hij wist dat ik uit Neder land kwam. Ik zei: 'Wist je dat hij ook squasht? Ik zie hem binnen kort bij het NK.' Hij gaf aan dat hij een origineel shirt van Van Basten uit zijn Milan-tijd in zijn bezit had. Of ik dat kon laten sig neren? Op het NK heb ik dat ver volgens aan Van Basten ge vraagd en die vond dat geen enkel probleem. We hebben toen ook nog een tijdje met elkaar staan praten. Toen ik in Polen te rugkwam bij die vader en hem het shirt terug gaf, kon zijn dag niet meer stuk." Je zou het momenteel niet zeg gen, maar de Nederlandse wie lersport verkeert in zwaar weer. Diverse wedstrijden zijn omge vallen vanwege de verminderde politie-inzet. Ook in Zeeland laat dat nationale besluit zijn sporen na. De Wim Hendriks Trofee voor nieuwelingen is weliswaar weggevallen, maar de Junioren Driedaagse gaat voorlopig nog door. ,,Het wordt steeds moeilij ker, maar we maken ons weer op voor een spectaculaire edi tie", aldus Bram Cambier. Job de Feijter Axel -Bram Cambier, wedstrijdvoor zitter Junioren Driedaagse Marco van Basten (rechts) ac tief op het NK. FOTO ANP De Amerikaan Quinn Simmons (in het geel) won de Junioren Drie daagse afgelopen jaar. foto anco bauer

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 41