VtH HAfö!h OwiPeRiGE HyeNA 's valse coyojeS &FV6E SLAH6EH oNE£l£QO\uBAfie PKHtNit ZEELAND 11 -j pe Leeuw likt zijn wqnoen\ Rechter gaat niet mee in eis tegen Goesenaar COR DE JONGE MIDDELBURG De rechtbank in Middelburg heeft gisteren de 37- jarige Goesenaar D. I. een voor waardelijke gevangenisstraf van een halfjaar opgelegd. Ook moet hij een schadevergoeding van 625 euro betalen. De rechtbank acht bewezen dat hij op 16 okto ber in Lewedorp uit een woning een portemonnee en autosleu tels heeft gestolen en in Goes ge probeerd heeft een vrouw van haar tas te beroven. Dat hij tankte zonder te betalen klopte wel, maar dat is verduistering en geen diefstal, zoals ten laste was gelegd. Dus dat werd vrijspraak. Evenmin vond de rechtbank be wezen dat hij zijn kinderen had mishandeld, dat de kinderen amper te eten kregen, er onver zorgd en verwaarloosd uit zagen en voor op school ook niets te eten bij zich hadden. ,,Er zijn wel aanwijzingen, maar het is niet vast te stellen'', zo oordeelde de rechtbank. De officier van justi tie had voor alle feiten een ge vangenisstraf van achttien maanden waarvan tien voor waardelijk geëist. De feiten da teerden uit 2015, 2016 en 2017. Waarom het zo lang heeft ge duurd eer de zaak op zitting kwam werd niet duidelijk. BRIEVEN U kunt uw brief (maximaal 150 woorden) richten aan: lezersredacteur@pzc.nl of per post aan Lezersredacteur PZC Edisonweg 37e 4382 NV Vlissingen 08801-30210 Waterstof Nederland van het gas af, wordt geregeld verkondigd (krant 13 fe bruari). Nederland kent een prima netwerk van leidingen voor de verdeling van gas. Het zou inefficiënt zijn dit netwerk te verwaarlozen. Behoud het gaslei dingsysteem in Nederland, maar ga het gebruiken voor waterstof in plaats van aardgas. In het geval van waterstof in plaats van aard gas hoeven slechts de branders te worden aangepast. Waterstof biedt vele mogelijkhe den, het kan ook opgeslagen wor den, vervoerd en meer. De ener- giepieken die voorkomen bij zonne-energie en windenergie kunnen worden opgevangen middels waterstof. Luc Brusselaers, Kuitaart Tennisclub De tennisclub in Waarde (krant 13 februari) betaalde de afgelopen 20 jaar slechts 61 euro voor de huur van twee tennisbanen. Ik ben vrijwilliger bij diverse ver enigingen, dus gun ik de tennis club Waarde best zo'n voordeel tje. Er stond ook dat 'Tennisclubs in vergelijkbare dorpen het tien voudige betalen'. Dat is dus onge veer 600 euro per jaar. Als penningmeester van de bad mintonclub in Reimerswaal be talen wij ieder jaar ruim 6000 euro aan zaalhuur! Dat is dus het tienvoudige van een tennisclub en het honderdvoudige van wat Waarde betaalt. Kunnen wij voor die 6000 euro ook iedere dag en avond een partijtje gaan spelen? Voor dat bedrag mogen wij per week 1 avond gedurende 4 uur en 1 middag gedurende 2 uur onze geliefde sport beoefenen. Reimerswaal heeft het verzoek van TC Waarde om 'de verhoging behapbaar te houden' gehono reerd. Wil de wethouder sportza ken ook voor onze badminton club een financieel gebaar ma ken? J. de Kraker, Kruiningen Klimaatplannen De schrijver van het commentaar 'Het gaat niet om de cijfers' (krant 14 februari) vindt dat we niet moeten zeuren over het Planbu reau voor de Leefomgeving (PBL) in de onderbouwing van klimaat plannen. Een rare benadering, ze ker toen bekend werd wat ze alle maal hebben vergeten mee te ne men in de berekening. Om de be volking warm te krijgen voor een klimaatplan, moet je de bevol king eerlijk informeren en dat ontbrak vanaf het begin. De men sen kunnen alleen een oprechte keuze maken met eerlijke cijfers. Er zijn voor het klimaat twee stromingen die van mening ver schillen over de juiste aanpak. Van beide kanten is het geven van juiste informatie en cijfers van belang. Door de onkunde van het PBL blijkt nu dat er voor de bevolking een onbetaalbare toe- komst in het verschiet ligt. Hoezo het gaat niet om cijfers, het gaat juist om de cijfers. A. J. de Brouwer, Goes Buutreednen Buutreednen (krant 17 februari) is het op humoristische wijze verhalen vertellen van de Hulster samenleving. Hoe smakeloos en misplaatst was dan ook de sketch van afscheidnemende buutreed- ner Rudy Buijsrogge. Terwijl hij een goedkope grap maakt over vluchtelingen die alleen maar naar Nederland zouden komen voor gratis geld en niet willen werken. Hij weet alleen niet dat op dat moment in de foyer een vluchteling uit Syrië, woonachtig in Hulst en trotse medewerker van Den Dullaert, zijn koffie aan het klaarzetten is. Die man die hij publiekelijk beschuldigt profiteur te zijn. Is dit een humoristisch of Hulsters onderwerp? Ik zou u vooral willen uitnodigen om eens in gesprek te gaan met de vluch telingen waarover u een pittige mening heeft. U en de organisatie van de Buut zijn van harte wel kom om 13 maart aan te schuiven bij de gezamenlijke lunch van vluchtelingenwerk tijdens de NL Doet-dag in Den Dullaert. Marjolein Praet, Sint Jansteen Trump Met het terugroepen van vier aanklagers in het proces tegen Stone (vertrouweling van Trump) bruuskeert de Ameri kaanse president (krant 14 fe bruari) de onafhankelijke rechts gang in de Verenigde Staten. Als gevolg werd de oorspronkelijke eis aangepast. Het doet denken aan de reactie van zijn Turkse collega na de mislukte coup in 2016. Toen werden alle opponen ten gevangengezet. Beide han delwijzen zijn flagrante schen- dingen van het democratisch principe. Uitermate verontrus tend is dat het hier leiders betreft van twee dominante leden van de NAVO, juist een organisatie die werd opgericht tegen fas cisme en autoritaire regimes en als hoeder van de rechtstaat. Een verontrustende constatering, een aanslag op de principiële grond vesten van het NAVO bondge nootschap! Historisch Museum Het is jammer dat Vlissingen de 'slag om de marinierskazerne' heeft verloren, maar niet ge treurd. De regering bedenkt vast wel iets dat het leed kan verzach ten. Het plan namelijk om een 'nationaal historisch museum' te vestigen, wordt inmiddels nieuw leven ingeblazen en wat blijkt? Vlissingen staat op het lijstje van mogelijke kanshebbers, welis waar slechts op de 24ste plaats (van de 26), maar toch. Of een museum (krant 15 fe bruari) de materiële schade kan compenseren, is onwaarschijn lijk. Misschien echter wel het ge schonden prestige van de stad, die zo'n belangrijke rol heeft ge speeld in de eerste jaren van de Tachtigjarige Oorlog. Toen na men de Watergeuzen min of meer per ongeluk bezit van de stad, omdat ze in Engeland niet langer welkom waren en er door koningin Elisabeth I werden uit gejaagd. Je ziet dat ook een ge dwongen vertrek zo zijn voorde len kan hebben. Voor de Geuzen én voor Nederland. Albert Kort, 's-H. Hendrikskinderen zaterdag 22 februari 2020 De Buut in Den Dullaert. foto peter nicolai Wolter Koster, Goes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 39