Apenkooien met ruim honderd kinderen 7 Analyse TOEKOMST VEERSE MEER GENOEG IS GENOEG Dit is de kans om mee te praten over de toe komst van het Veerse Meer!" Met die op roep gingen de be trokken overheden de afgelopen twee weken op pad voor hun Ge- biedsvisie Veerse Meer. Honder den inwoners, ondernemers en or ganisaties van Walcheren en Zuid en Noord-Beveland namen de uit nodiging aan. De conclusie is na vier bijeen komsten wel duidelijk. De toe komstvisie moet er vooral voor zorgen dat het Veerse Meer niet verder wordt aangetast door toe risme en luxe vakantieparken. Het gaat te veel over toeristen, en veel te weinig over óns, zeggen de Wal- chenaren en Bevelanders. Kortweg luidt de logische bood schap daarom: genoeg is genoeg. Stop met bouwen voor toeristen. Versterk de natuur. En vergeet de boeren niet. Nou voor uit, projecten die al zijn goedge keurd, mogen er nog bij. Al zou den veel Walchenaren en Bevelan ders graag zien dat Waterpark Veerse Meer er toch niet komt en dat ook camping De Veerhoeve een camping blijft, en geen park met huizen wordt. Geen Knokke Want ook de gewone kampeerder verdient een plekje, klonk meer malen. De weerzin groeit tegen projectontwikkelaars van buiten die parken bouwen voor welge stelde toeristen. Harbour Village, dat met zijn luxe villa's aan het water de voormalige groepsac- commodatie Het Zilveren Schor vervangt, blijkt zo'n steen des aan stoots. Vandaar de verzuchting: 'Het moet hier geen Knokke wor den.' Hoewel dat overdreven lijkt, hebben de omwonenden zeker een punt. Toeristen - juist ook uit België - komen naar het Veerse Meer omdat ze hier nog rust en ruimte ervaren. Die moet je dan ook beschermen. Wie goed luis tert, hoort dat de grenzen van het aanvaardbare zijn bereikt. Dat blijkt ook uit de verkeersproble men die omwonenden nu al erva- ren. Daarom willen zij dat die eerst worden opgelost, voordat er verder wordt gebouwd. Daar heb ben ze ook recht op, want leef baarheid en veiligheid van de ei gen inwoners mag niet lijden on der het economisch belang van toerisme. Water en natuur Houden zoals het nu is en liever nog herstel van wat is verdwenen, geldt wat de omwonenden en on dernemers betreft ook voor water en natuur. Het landschapsplan dat Nico de Jong in de jaren zestig maakte na de afsluiting van het Veerse Gat, waardoor het Veerse Meer ontstond, spreekt veel men sen nog altijd aan. Meer bomen, meer soorten flora en fauna, vrije zichtlijnen over het water naar de overkanten van het meer, betere waterkwaliteit en vrij toeganke- De weerzin groeit tegen projectont wikkelaars van buiten die parken bouwen voor welgestelde toeristen lijke oevers kwamen daarom alle maal als wensen naar voren. Met behoud van wat er is en een rem op verdere aantasting van het Veerse Meer als grootste wensen lijkt de visie van omwonenden en ondernemers conservatief. Crea tieve en vernieuwende vergezich ten vielen in de vier bijeenkom sten niet te ontdekken. Maar behoudzucht is in dit geval een reactionaire visie op de door geschoten groei van de afgelopen jaren. Ofwel: herstel van het verle den als streven voor de toekomst. De Zeeuwse kust is inmiddels goed beschermd tegen het uitdij ende toerisme. Het mag niet zo zijn dat het achterland de dupe wordt, doordat projectontwikke laars uitwijken naar het Veerse Meer. Nu is de Gebiedsvisie Veerse Meer in de maak, dus dit is hét moment om dat in te dammen. Volgens mede-organisator Jerina Brasser van de Sportvereniging Serooskerke hebben in totaal veertien teams zich aangemeld. ,,Lange tijd waren dat er maar drie. Op het laatste moment kwa men daar gelukkig nog elf teams bij zodat we een volwaardige kampioenschap kunnen hou den'', zegt Brasser. Kinderen uit de groepen 1, 2 en 3 nemen het te gen elkaar op. Dat geldt ook voor kinderen uit de groepen 4 en 5; en 6, 7 en 8. De zaal is open om 09.15 uur en de prijsuitreiking vindt rond 12.00 uur plaats. Brasser gaat ervan uit dat de be langstelling voor het kampioen schap volgend jaar groter is. ,,Dan doen hopelijk meer kinderen mee." Maar met meer dan hon derd deelnemers is ze nu al tevre den. Ze sluit niet uit dat op ter mijn ook volwassenen mee mo gen doen. ,,Daar hebben we ver schillende vragen over gehad." ZEELAND fRAC O) Tijdens deze dagen staan alle deuren zaterdag 22 februari 2020 WA Stop met bouwen voor toeristen Nu de Zeeuwse kust is be schermd tegen het uitdij ende toerisme, groeit de angst in het achterland voor oprukkende projectontwik kelaars. Terecht klinkt over het Veerse Meer: genoeg is genoeg. Maurits Sep Arnemuiden Meer dan honderd kinderen doen woensdag mee aan het eerste Zeeuwse kampioen schap Apenkooi. In sporthal De Halve Maan in Oostkapelle strijden kinderen uit de groe pen 1 tot en met 8 tegen elkaar in verschillende categorieën. Emile Calon Oostkapelle Top drie wensen voor Be bouwing 1. Stop met bouwen van vakantieparken 2.Schenk meer aandacht aan de verkeersproblemen 3. Vergeet het belang van de lokale bevolking niet Top drie wensen voor Water 1. Zorg voor meer bevaarbaar water op het Veerse Meer 2. Verbeter de waterkwaliteit 3. Pak overlast van Japanse oester en kruiskwal aan Top drie wensen voor Natuur 1. Zorg voor meer bos en biodiversiteit 2. Houd oevers openbaar toegankelijk 3. Bescherm de landbouw Aan de oever van het Veerse Meer tussen Arnemuiden en Veere wordt, op de plek van de vroegere groepsaccommodatie Het Zilveren Schor, het vakantiepark Harbour Village gebouwd. foto lex de meester Vrijdag 21 13,00 Zaterdag 10.00 2020 Landbouw - Fruitteelt - Tuin&Park machines O) Wij nodigen u van harte uit op onze open dagen. Actie! 10% korting op tuin/park voorraad geldig tot en met 15 maart 2020 ■n van ons nieuwe pand voor u open. q Laat u onder het genot van een hapje en een drankje f inspireren over ons leveringsprogramma. Schoorkenszandweg 25b 4431 NC 's-Gravenpolder

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 35