II 5 teiten zijn en locaties waar minder vaak treinen komen. Rilland-Bath is zo'n station zonder overdekte wachtruimte, winkel of wc. Tessa heeft daar weinig problemen mee. „Het is niet echt mooi hier, maar ik ben blij dat er in ieder ge val een station is." Het belsignaal klinkt, de spoor bomen gaan naar beneden en niet veel later komt de trein piepend tot stilstand. De 12-jarige Emirhan Uygur maakt plaats voor zijn 17-ja- rige dorpsgenote. Hij komt uit Goes, waar hij naar school gaat. Het station van die stad bevalt hem wel. „Ze hebben daar een winkeltje waar je wat te eten of drinken kan halen. Dat zou ik hier ook graag willen." Omwonende Maurice heeft ook een tip. Hij denkt dat wat meer aankleding van het station een positieve uit werking kan hebben op de men sen die er gebruik van maken. En de trein? Die sluit resoluut de deuren en rijdt Rilland stilzwij gend uit. RILLAND-BATH TEVREDENHEIDSONDERZOEK kers als van reizigers. De overlast kan met vlagen meer of minder zijn omdat we als NS, politie en gemeente Reimerswaal zo nu en dan optreden." Het verklaart volgens Rijgers- berg het lage cijfer dat Rilland- Bath scoort in het landelijke on- Het is niet echt mooi hier, maar ik ben blij dat er in ieder geval een station is derzoek, waarbij aan 150.000 reizi gers is gevraagd om via een vra genlijst hun station te beoordelen. Mensen konden de faciliteiten be oordelen, aangeven hoe schoon, heel en veilig het station was en ze mochten een algeheel oordeel vel len. 77 procent van de reizigers deelde een 7 of hoger uit, maar niet in het geval van station Rilland- Bath. Daar gaf slechts 32 procent een ruime voldoende. „Alleen al het feit dat er luidruchtige jonge ren aanwezig zijn op de perrons, doet iets met de manier waarop ie mand naar een station kijkt", aldus Rijgersberg. „Andere reizigers er varen zoiets als vervelend of inti miderend." Toch is dat waarschijnlijk niet de enige reden voor het lage cijfer. Volgens de NS-woordvoerster zijn slechte beoordelingen vaak gekop peld aan zogeheten 'opstapstati- ons': stations waar niet veel facili- Je zult maar het slechtst gewaardeerde treinstation van Zeeland zijn en het op één na slechtste van heel Nederland. Die twijfelachtige eer is weggelegd voor Rilland-Bath. Overlast van hangjongeren is volgens de NS de boosdoener. Maar is dat wel echt zo? De wind heeft vrij spel op het perron aan de Haltestraat in Rilland. Tessa Jobse (17) staat diep weggedoken in haar sjaal te wachten tot de trein van 12.04 uur richting Breda zich meldt. Op station Rilland stappen dagelijks ruim vierhonderd passa giers in en uit de trein, maar op dit tijdstip is Tessa de enige. De stu dent verpleegkunde is verbaasd als ze hoort dat hangjongeren ervoor hebben gezorgd dat 'haar' station laag scoort in een tevredenheids- onderzoek van de NS. „Wat gek. Ik reis bijna elke dag met de trein, maar ik heb die ervaring totaal niet." De 35-jarige Maurice Timmer mans trekt eveneens zijn wenk brauwen op bij het horen van het nieuws. Hij woont al veertien jaar op een steenworp afstand van het station en vindt de woorden hang jongeren en overlast 'overdreven'. „Eind december is er weleens wat vuurwerkoverlast, maar verder is dit een heel rustige buurt." Daar sluiten Haltestraatbewoners Kees en Ine van Hoek zich bij aan. „Ja ren geleden sneuvelde er weleens een ruit van een wachthokje, maar het is inmiddels al tijden rustig." Volgens NS-woordvoerder Inge Rijgersberg zijn er toch echt groe pen luidruchtige jongeren die zich ophouden op de Rillandse per rons. „Dat baseren wij op meer dere klachten die de afgelopen ja ren bij ons zijn binnengekomen, van zowel onze eigen medewer- Kijk op de site bij /video -~y Wat is er mis met het station in Rilland? zaterdag 22 februari 2020 Het slechtste treinstation van Zeeland. Terecht of onterecht? -Tessa Jobse, treinreiziger Ellen Smaardijk-Jobse Rilland Tessa Jobse stapt bijna elke dag in Rilland op de trein. Emirhan Uygur arriveert met de trein uit Goes. Tessa Jobse (grijze jas) stapt in de trein op het slechtst gewaardeerde station van Zeeland. Emirhan Uygur (groene jas) komt net aan. FOTO'S MARCELLE DAVIDSE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 33