Verdachte Oostkapelle blijft in hechtenis 3 De grootste in Nederland toetst, kun je er nogal wat kritische vragen bij stellen. Als ik een advies zou mogen uitbrengen, dan zou ik be ginnen met 500.000 of 750.000 bezoekers als stre ven. Dat is reëler en zelfs dat is nog best ambitieus." miljoen per jaar! Dat is echt een fors aantal." Het Zeeuwse thema park zou daarmee na de Efteling de grootste van het land worden. Het argument dat er in Zeeland toch al veel toeristen zijn, Goof gaat maar deels op, zegt Cornelis. ,,Vooral het aantal buitenlandse toeristen dat in Nederland parken be zoekt, is relatief klein." Veel belangrijker is dat er veel mensen moeten wonen op maximaal een uur rijafstand. ,,Dan is Zeeland niet de eer ste plek waar ik aan zou den ken als een buitenlandse in vesteerder een themapark wil neerzetten." Ook Goof Lukken, docent attractie- en themaparken- management aan Breda Uni versity, spreekt van 'een lastige exercitie'. „Er zitten nogal wat ha ken en ogen aan. De vraag is of je dit be drijfseconomisch gezien rond krijgt. Ik heb zelf eerder ge werkt bij Libéma, Lukken waar we in Den Hel der het project Cape Holland hebben ontwikkeld. Daar was het ook al moeilijk om de bezoekersaantallen te halen." Nederland heeft al een van de hoogste parkdichtheden van de wereld. Zowel Lukken als Cornelis verwacht dat het lastig is om daar zo'n grote speler aan toe te voegen. ,,Tenzij je echt onderschei dend bent", zegt Cornelis. ,,De vraag is of de Chinezen de vertaalslag kunnen ma ken naar de Europese markt", aldus Lukken. ,,Zij zijn niet gewend aan de concurrentie die hier al wel is." Behalve de planologische procedures vormen zeker het verkeer en het parkeren 'een grote uitdaging'. Cornelis: ,,Die 2 miljoen bezoekers ko men niet keurig verspreid over het jaar. Je krijgt enorme piekbelastingen in de zomer maanden, als er dagen zijn met meer dan 25.000 bezoekers. Dat zijn heel veel auto's die vrijwel gelijktijdig aanko men." De pretparkexperts pleiten er - onafhan kelijk van elkaar - voor om niet té hoog in te zetten, maar te kiezen voor geleidelijke ontwikke ling. ,,De Efteling is ook orga nisch gegroeid, van een lo kaal naar uiteindelijk een in ternationaal park", zegt Luk ken. ,,Maar dat is een proces van 65 jaar geweest." Dat oud-directeur Bart de Boer van de Efteling bij de plannen is betrokken, is vol gens Lukken een goed teken. „Hij kent het klappen van de zweep en is echt een expert. Dat neemt niet weg dat ik hoop dat hij de zelfde kritische vra gen stelt als ik." Cornelis wil het idee van het Zeeuwse the mapark zeker niet op voorhand afwijzen. ,,Maar als je het op realiteit Het was voor de derde keer dat de geruchtmakende zaak in het open baar door de rechtbank werd be handeld. Zo'n dertig bewoners van Parc Zonnehove uit Oostkapelle en nabestaanden van het slachtoffer waren naar Middelburg gekomen. Ook deze keer was de verdachte niet aanwezig. Volgens zijn advo caat omdat hij 'niet de confrontatie met bewoners van het apparte mentencomplex durft aan te gaan'. Net als bij de vorige twee zittingen, moest de rechter ook deze keer be oordelen of de verdachte nog steeds terecht in voorarrest zit. Het onder zoek naar wat er op vrijdag 24 mei 2019 is gebeurd op het appartemen tencomplex loopt nog steeds. Tal van onderzoeken Duidelijk werd dat opnieuw getui gen worden gehoord. Verder doet het Nederlands Forensisch Insti tuut onderzoek naar wat er gebeurd kan zijn. Daartoe worden verschil lende scenario's bekeken. Dat on derzoek duurt zestien weken. Ook worden dna-sporen van de verdachte onderzocht die op de deurklink zaten aan de binnenkant van de deur van het appartement van het slachtoffer. Nieuw is dat ook onderzoek wordt gedaan naar dna-sporen op de buitenkant van de deur. Verder zal de verdachte van 18 maart tot en met 29 april psycho logisch worden onderzocht in het Pieter Baan Centrum. 'Laat mijn cliënt vrij' Advocaat Rivka Davidse pleitte we derom voor schorsing van de voor lopige hechtenis van haar cliënt. De getuigenverklaringen en de onder zoeksresultaten tot nu toe zijn vol gens haar te dun om haar cliënt lan- ger vast te houden. Te meer omdat het nog maanden kan duren voor dat het onderzoek klaar is. Verwacht wordt dat eind mei alle De verdachte in de zaak van de dode vrouw wordt ook na het derde verzoek niet vrijgelaten onderzoeken klaar zullen zijn. Wanneer de verdachte zich voor de rechter moet verantwoorden is nog niet duidelijk. De zaak kan zich dus nog maanden voortslepen. Volgens de advocaat moeten er wel heel zware verdenkingen tegen haar cliënt zijn om hem nog langer vast te kunnen houden. Volgens haar zijn die er nu niet. Ophef in samenleving De rechter is het daarmee niet eens en vindt dat er voldoende bewijs is om de man vast te houden. Boven dien veroorzaakt de zaak nog steeds zo veel ophef in de samenleving dat vrijlating niet wenselijk is, aldus de rechter. De rechtbank buigt zich op 9 april opnieuw over de zaak. Ook dan zal hij slechts kijken wat de stand van zaken van het onderzoek is en of de verdachte terecht vastzit. zaterdag 22 februari 2020 themapark hier kans? Q De Efteling: 5.350.000 2 Duinrell: 1.390.000 c/5 O Slagharen: 1.030.000 E Q. O Q Walibi: 838.000 C Toverland: 812.000 Pieter Cornelis Negen maanden zit hij al vast. Keihard bewijs dat hij betrokken is bij de gewelddadige dood van een 78-jarige vrouw in Oostka pelle lijkt er niet te zijn. Toch laat de rechter hem niet vrij, hoezeer zijn advocaat Rivka Davidse er gisteren voor de rechtbank op nieuw voor pleitte. Jeffrey Kutterink Middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 31