Dromen mag, als oefening 'De cel in' is enige dat rest voor verdachte Tbs voor gruwelijke daad twee jaar verlengd XXX 2 DESKUNDIGEN KRITISCHE NOTEN Commentaar Het besef dat Zeeland op zoek moet naar een flinke soci- aaleconomische impuls is sterk. Hoe moet Den Haag het wegblijven van de mariniers compenseren? Het mislukte project maakt allerlei wensdromen los. Een megapretpark in Vlissingen, het uitbouwen van Bruinisse tot een stad met vijftig duizend inwoners. Schieten we hier iets mee op? Het is een goed moment om te dromen. Wellicht ontstaan er nieuwe inzichten. Het laatste brede advies over de versterking van Zeeland is alweer een paar jaar oud. Bovendien is een beetje luchtfietsen, proefballonnen oplaten en elkaars reactie peilen een goede test. Kan Zeeland eens echt eensgezind kan sen afwegen? Dat is nooit vanzelfsprekend. Vaak zit er wat dwars. Nu is er bijvoorbeeld ruzie tussen de provincie en Ter- neuzen over de woningbouw. Toch moeten we het binnenkort eens worden over een paar belangrijke vragen. De marinierska zerne zou in Vlissingen komen. Moet het opnieuw daar? Waar liggen de beste kansen? Een mooi project voor Midden-Zee land komt nu eenmaal niet automatisch ten goede aan Zeeuws-Vlaanderen, en andersom. Zeeland heeft dringend een neutrale analyse nodig van de mogelijkheden om mensen hierheen te halen. De moeilijk te verenigen belangen van de Zeeuwse regio's en de emoties die altijd klaarliggen, zijn een goede reden om vreemde ogen daar heel koel naar te laten kijken. Om daarna zelf even nuchter met Den Haag aan de slag te gaan. Voor een neutrale analyse van de kansen van Zeeland zijn koele vreemde ogen nodig K., met een respectabel strafblad, was niet verschenen voor de recht bank in Middelburg. Hij wordt er van verdacht op 4 augustus vorig jaar bij een supermarkt in Terneu- zen wasmiddel te hebben gestolen en ruim twee weken later uit een winkel een waterkoker te hebben meegenomen zonder die af te reke nen. K. ontkende, maar de camera beelden spraken voor zich en bo vendien werd hij op die beelden als 'oude bekende' herkend. Een dag na de onbetaalde aanschaf van de wa terkoker probeerde hij een vals ALMANAK Een nieuw systeem waarin jour nalisten hun stukjes tikken, heeft altijd wel kinderziektes. Het advies om de naam van het artikel te beginnen met XXX, le verde een onverwacht probleem op. Behalve drie kusjes, staan de drie kruisjes ook voor ondeu gend materiaal, alleen bestemd briefje van vijftig uit te geven in Terneuzen. Dat K. hulp nodig heeft staat voor de reclassering als een paal boven water. Er is echter al van alles met hem geprobeerd, van alles Oude bekende justitie krijgt van alles aangeboden, maar werkt aan niets mee aangeboden en meewerken aan een onderzoek doet K. niet. De ISD- maatregel (twee jaar in een instel ling voor veelplegers) kan hem door aangescherpte regels niet worden opgelegd. Het advies van de reclas sering was dan ook: 'de cel in'. Uitspraak 6 maart. voor volwassenen. De verslagge ver moest er aan wennen. Ge schrokken viel zijn oog op de drie stoute XXX'jes in een van de tabbladen. Schichtig keek hij over zijn schouder of een collega meekeek en in een reflex sloot hij het hoogstverdachte tabblad. Weg artikel. Schone Schelde ruimt op, u ook? Nieuwe single van Dési Ducrot te horen op Spotify Het is de eerste single van het nieuwe album waaraan Ducrot werkt. Dat wordt de opvolger van haar debuutplaat In Too Deep, uit januari 2018. Wanneer het nieuwe album verschijnt, is nog niet bekend. Eer der kondigde zij aan dat ze eerst een paar singles en dan een EP wil uit brengen. Middelburg Gewonde bij botsing met truck op kruising Over een jaar of vijf kan het er staan: een groot themapark in de provincie. Het zou een enorme impuls voor Zeeland betekenen. Deskundigen zijn kritisch. Zij zetten vooral vraagtekens bij de bezoekersaantallen. „Twee miljoen per jaar! Dat is echt fors." De ogen van de Zeeuwse WV-direc- teur beginnen al te glimmen bij het idee, bekent hij. „Ik zou een themapark een hartstikke mooie toevoeging vinden aan het product Zee land", zegt Erik van den Dobbelsteen. Het plan komt uit de koker van Leon Overdulve, alge meen directeur van offshore- bedrijf OOS International uit Serooskerke. Samen met de Chinese onderneming Fan- tawild, die al 26 parken in ei gen land exploiteert, wil hij een themapark opzetten rond de Zeeuwse historie, cultuur en water. Overdulve ziet de locatie in Vlissingen waar de mari nierskazerne had moeten komen, als de ideale plek. Met het plan is een investe ring van 300 tot 400 miljoen euro gemoeid. Fantawild neemt daarvan 80 procent voor haar rekening. Het the mapark levert 1000 tot 1500 directe banen op, verwacht Overdulve. VVV-voorman Van den Dobbelsteen ziet het wel zitten. „Alles draait steeds meer om beleving, om het ver tellen van verhalen. Als we de verhalen van Zeeland aaneen kunnen rijgen, kun je een prachtig park neerzetten. Dat zou een mooie trekpleis ter kunnen worden." Het helpt boven dien om meer jongeren en gezinnen naar de provincie te krijgen. Tegelijkertijd her innert Van den Dobbelsteen zich het Voetbalmuseum in Middelburg. ,,Daar waren ook hoge ambities. Het was een mooi museum, maar het heeft het niet gered. Een goed businessplan is dus heel belangrijk." ,,Ik vond het nogal ambiti eus", zegt Pieter Cornelis, autoriteit op het gebied van themaparken. Hij zet vooral vraagtekens bij de verwachte bezoekersaantallen. ,,Twee De rechtbank volgt hiermee het verzoek van de officier van justitie en het advies van de kliniek. De deskundigen daar zijn van mening dat B. die twee jaar hard nodig heeft om te resocialiseren. B. kreeg destijds naast de tbs een celstraf van drie jaar opgelegd om dat hij samen met de toen 41-jarige R. D. uit Terneuzen Peter de Blok in 2004 in diens woning op gruwe lijke wijze om het leven bracht. De onder invloed verkerende B. en D. mishandelen De Blok door onder meer een stofzuiger en een tv-toestel op zijn hoofd te smijten. B. besloot een einde aan het lijden van de toen al bijna stervende De Blok te maken door in diens nek te zagen. Kort daarna overleed Blok aan een schedelbasisfractuur, botbreu ken, ernstige weefselbeschadigin gen, een geperforeerde long en her senbeschadiging. zaterdag 22 februari 2020 De officier van justitie vindt dat de 46-jarige Terneuzenaar W. K. inclusief twee maanden cel van een eerder vonnis, acht maan den de cel in zou moeten. Ad Roos Middelburg Tip? redactie@pzc.nl VLISSINGEN Door de voortdurende beweging van eb en vloed blijft tijdens laag- water vaak plastic en an dere troep liggen langs de oevers. Dieren zien vaak niet het verschil tus sen deze rommel en wat eetbaar is, zegt de actie groep Schone Schelde. Samen met medewerkers van onder meer Zeeuwse gemeenten, dorpsraden, scouts, studenten van de HZ wordt zaterdag 14 maart een opruimactie gehouden. Iedereen kan meedoen tussen 10 en 12.30 uur. De enige ver eisten zijn laarzen en handschoenen. Meer info op schoonzeeland.nl. MIDDELBURG Strong hearted woman. Zo heet de nieuwe single van Dési Ducrot. De in Middelburg geboren sin ger/songwriter heeft het nummer gisteren uitge bracht. Strong hearted woman is te beluisteren via Spotify. Bij een botsing tussen een personenauto en een vrachtwagen is gis termiddag in Middelburg een persoon gewond geraakt. Het gebeurde rond 14.50 uur op de kruising Banckertplein - Dorus Rijkersstraat. Een ambulance heeft de bestuurder van de per sonenauto naar het zie kenhuis gebracht. Alle bei de voertuigen liepen wat schade op. De pre cieze oorzaak van het ongeluk is onbekend. Maakt 'n Rolf Bosboom Vlissingen Erik van den Dobbelsteen 8 FOTO - GETTY IMAGES De tbs die de 33-jarige S. B. uit Terneuzen in 2005 kreeg opge legd voor de doodslag op de toen 47-jarige Peter de Blok uit Reuzenhoek, moet met twee jaar worden verlengd. De recht bank heeft dat gisteren beslist. Ad Roos Middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 30