Actie Uitlatingen Lonink schieten provincie in verkeerde keelgat Celstraf geëist tegen duo uit Terneuzen voor afpersing en bedreiging 2 MAIKEL HARTE Column De publieke tribune zat don derdag tijdens het debat over de marinierskazerne weliswaar vol en staatssecretaris Visser maakte aan hen excuses. Toch worden we als Zeeuwen af geschilderd als braaf. Daar ben ik aan de ene kant blij om, want ik ben ook graag braaf, maar we lo pen nu toch echt het risico dat we met een kluitje in het riet worden gestuurd. onderzoek duurt jaren, af en toe roept er nog iemand op tot haast, een Zeeuws Kamerlid stelt in 2026 nog eens vragen op een dinsdag ochtend, waarna een onderzoeks commissie in 2033 tot het oordeel komt dat als compensatie de Wes- terscheldetunnel in 2033 tolvrij moet worden. Dat is die dan echter al, waarna een nieuwe commissie onderzoek gaat doen naar een an dere vorm van compensatie. DE STELLING Vandaag: Laat maar komen dat grote pretpark Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters HUISHOUDELIJKE APPARATEN STEEDS VAKER SEHACKT (23 Vrouw (80) waait kanaal in en overlijdt Peijs: Visser had moeten aftreden Zierikzee Drugsdealers aangehouden Die uitspraak deed hij dinsdag avond tijdens een Porgy College, een openbaar interview in het Ter- neuzense podium Porgy en Bess. De burgemeester uitte zijn frustra tie over de beperkingen die de pro vincie oplegt aan de ambitie van de gemeenten om meer huizen te bouwen. Zijn opmerking 'We heb ben geen stikstofprobleem maar een provincieprobleem' is Statenlid Kees Bierens (VVD) in het ver keerde keelgat geschoten. ,,Het imago van de provincie wordt be schadigd", zei hij. Hij wilde van Van der Velde weten of die de burge meester al om opheldering heeft gevraagd. Van der Velde zei dat hij teleurge steld en boos was over het bericht dat de PZC had gemaakt van de bij eenkomst. Hij heeft Lonink gebeld. ,,Hij zei dat het zeker niet de bedoe ling was om de provincie te schof feren." Appartementen De frustratie van Lonink komt vol gens Van der Velde voort uit be zwaren die de provincie heeft tegen de bouw van 34 appartementen op de plek van een al sinds 2017 leeg staande kerk aan het Bellamyhof in Terneuzen. ,,We zijn met de ge meente in gesprek om dat samen op te lossen. Dan is het extra zuur dat een dergelijk bericht in de krant komt." Hij keurde het af dat be stuurders via de pers communice ren. Hij zei dat het zeker niet de bedoeling was om de provincie te schofferen Overigens begrepen SGP en Fo rum voor Democratie wel dat 'nie mand in Terneuzen' de bezwaren van de provincie tegen de nieuw bouw aan het Bellamyhof snapt. Van der Velde zei dat Lonink en hij, de kwestie nog gaan uitpraten. Bijna drie jaar geleden zouden de nu 41-jarige J. el H. en zijn kompaan R. S.(46) een Axelaar en zijn zoon hebben afgeperst en bedreigd. In opdracht van 'Clinge', de residentie van motorclub No Surrender, heette het. Gisteren diende de zaak voor de rechtbank in Middelburg en hoorden de twee ieder een cel straf, gelijk aan het voorarrest, te gen zich eisen. El H. uit Terneuzen 274 dagen plus nog een jaar voor waardelijk en S., eveneens uit Ter- neuzen, 222 dagen plus 180 dagen voorwaardelijk. Vuurwapen Eind juni 2017 kwam El H. bij zijn slachtoffer aan de deur met de me dedeling dat er snel 5000 euro moest worden betaald. Zo niet, dan ging de het café van zijn zoon in de fik. Om een en ander kracht bij te zetten zou er een vuurwapen zijn getoond. Volgens El H. zou zijn slachtoffer een slechte kwaliteit (bad standing) wiet aan de 'nomad' van No Surrender hebben geleverd en dat moest dus worden terugbe taald. Volgens officier van justitie Wilfred Suijkerbuijk lariekoek. Want, zo redeneerde hij, ,,Als dat zo zou zijn dan hadden ze dat allang zelf geregeld. Zoiets laten ze niet versloffen. Dit is een doodgewone ordinaire poging tot afpersing. Niet meer en niet minder." Klap Daags voor het bezoek aan zijn slachtoffer waren El H. en S. naar het café van de zoon gegaan. Die zou El H. voor 'homo' hebben uit gemaakt en dat pikte El H. niet. Hij ging verhaal halen, gaf de zoon een klap en dat was het. Bij die gelegen heid zou ook weer een wapen zijn getoond en gedreigd zijn de boel in brand te steken als er niet werd be taald. Aan bewijs waren er voorna melijk getuigenverklaringen. Ne- Dit is een doodgewone ordinaire poging tot afpersing. Niet meer en niet minder gen in totaal, waarvan er acht nogal van elkaar verschilden. Voor de ver dediging reden genoeg om vrij spraak te vragen. een paar keer sorry worden ge zegd, er zal beloofd worden dat er met een plan wordt gekomen, maar let op: dat plan wordt dan weer uitgesteld. Vervolgens zal het over de verkiezingen worden ge tild, omdat een nieuw kabinet zich er maar over uit moet spreken. Maar dat nieuwe kabinet zal waar schijnlijk vinden dat er eerst nog een onderzoek moet plaatsvinden naar de hele gang van zaken. Dat acht zo'n soort scenario niet on denkbaar en dat moet we echt niet willen. Als er in Den Haag een kampvuur niet door mag gaan, dan steken ze half Den Haag in de fik en nu zeg ik niet dat we moeten gaan rellen, integendeel, maar ik vind wel dat we van ons neus moeten blijven maken, zodat er ook echt een fatsoenlijke compen satie komt. Zo'n compensatie voor geleden schade door de overheid is er namelijk niet zomaar, vraag dat maar aan de Groningers. We zijn echt 'genaaid' en dat mogen ze blijven weten in Den Haag. Op Festival de Ballade gaan we op vrijdag 3 juli een wereldrecordpo ging 'er met je marinepet naar gooien' houden. Als het lukt, gaat de oorkonde naar staatssecretaris Visser. We zijn echt 'genaaid' en dat mogen ze blijven weten in Den Haag zaterdag 22 februari 2020 Reageer op pzc.nl Gisteren: Zeeland heeft niks aan excuus Visser 3033 stemmen MIDDELBURG Een 80-jarige vrouw uit Middelburg is gisteravond overleden na een val in het Kanaal door Walche ren. Volgens de politie be landde ze in het ijskoude water bij de Maisbaai door een windvlaag. Hulpdiensten rukten om 18.25 uur uit voor een drenkeling. Door een om stander is de vrouw uit het water gehaald. Daarna werd de Middel burgse door ambulance personeel op de kade ge reanimeerd maar dat mocht niet meer baten. Meteen na de eerste mel ding rukten brandweer, politie en ambulances uit. VLISSINGEN Karla Peijs (foto) vindt dat staatssecretaris Barbara Visser donderdag had moeten aftreden. De oud commissaris van de ko ningin zegt dat in de poli tieke podcast De Stem ming van de NOS. Visser lag donderdag in de Tweede Kamer onder vuur in een debat over de marinierskazerne. Ze mag op haar post blijven. Peijs vindt dat onbegrijpelijk. ,,Ik heb geen enkel begrip voor haar beslissing, we zijn belogen en bedrogen. Ze had echt moeten aftre den, daar ben ik eerlijk over." Peijs was commis saris van de koningin van Zeeland in 2012 toen het besluit werd genomen om de kazerne naar Vlissin- gen te verhuizen. De politie heeft donder dagmiddag op de Grachtweg in Zierikzee twee mannen aange houden voor het dealen van harddrugs. Recher cheurs zagen om 15.15 uur een auto vanaf de Nieuwe Koolweg rijden, die op de parkeerplaats aan de Grachtweg werd geparkeerd. De agenten zagen dat hierna ver moedelijk werd gedeald. Tijdens een controle in de auto troffen agenten gripzakjes met vermoe delijk harddrugs en ruim duizend euro aan. Het duo (21 en 27 jaar) uit Zierikzee werd aange houden. Burgemeester Jan Lonink van Terneuzen heeft het provincie bestuur op de kast gejaagd. Ge deputeerde Dick van der Velde (VVD, wonen) liet de Statencom missie bestuur gisteren weten dat hij teleurgesteld en boos is over Loninks uitlating dat Ter- neuzen een 'provincieprobleem' heeft. Ernst Jan Rozendaal Middelburg - Dick van der Velde, gedeputeerde Ad Roos Vlissingen -officier van justitie Uitspraak 6 maart Er zal de komende maanden nog Ik overdrijf misschien, maar ik OMZE WEESSCHAAL2 FILMPJES OP YOU TUB'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 2