Epke Zonderland met beste score naar finale China wijkt uit voor virus Madurodam ZEELAND 23 de Catalunya, boeit Verstappen nu even niet zaterdag 22 februari 2020 MELBOURNE Turner Epke Zon derland (foto) heeft zich als eerste geplaatst voor de finale aan de rekstok bij de wereldbeker in Mel bourne. De 33-jarige Fries, die zich via de wereldbekers moet zien te plaatsen voor de Olym pische Spelen, zette in A de kwalificatie met 14,266 de beste score neer. Zijn Japanse con current Hidetaka Miy- achi kwam tot 14,133. Miyachi eindigde daar mee in de kwalificatie als vierde, nog achter de Australiër Mitchell Morgans en Milad Ka- rimi uit Kazachstan die beiden 14,166 scoorden. De finale is mor gen. Zonderland viel in oktober bij de WK in Stuttgart in de kwa lificaties uit de rekstok. Hij miste daardoor de kans om zijn wereld titel te prolongeren en om zich rechtstreeks te plaatsen voor de Spelen. De olympisch kampioen van 2012 hoopt Tokio nu te ha len via een alternatieve route. Frank Rijken wist zich niet te plaatsen voor de rekfinale, maar hij plaatste zich in de Aus tralische stad wel voor de finale van het onder deel brug. De 23-jarige Rij ken zette met 13,766 de zevende score neer. Rick Jacobs en Bram Verhofstad kwalificeerden zich donderdag al voor de finales van respectievelijk ringen en vloer, die zaterdag worden gehouden. SYDNEY Het beslissende duel voor de Chinese voetbalsters in hun strijd om een olympisch ticket wordt vanwege de uitbraak van het nieuwe coronavirus nood gedwongen in het Australische Sydney afgewerkt. China maakt in een tweeluik met Zuid-Korea uit wie er aan de Spelen van Tokio 2020 mag deelnemen. Het eerste duel wordt 6 maart in het Zuid- Koreaanse Yongin gespeeld. De re turn is 11 maart. Het virus heeft meer gevolgen voor sportevenementen. Onder meer de Grote prijs van China in de Formule 1 en het WK indoorat- letiek zijn afgelast. De Aziatische voetbalbond keurde het verzoek van de Chinese voetbalbond goed om de thuiswedstrijden in de kwalificatie voor het WK voetbal van 2022 voor de mannen en de Azië Cup op neutraal terrein te la ten spelen. Het thuisduel met de Malediven is 26 maart in Thailand. UITSLAGEN madurodam Moet je meemaken! Madurodam is één en al beleving. Van het park tot de spectaculaire attracties. Je komt ogen, maar vooral handen tekort tijdens je ontdekkingsreis door Nederland. Vaar met boten door sluizen van de waterwegen, vuur de kanonnen af op je reis naar Nieuw Amsterdam. Samen ontdek je Nederland letterlijk en figuurlijk op z'n grootst. Een dag voor jong en oud, vol zien, doen, spelen en leren. Kom langs in de voorjaarsvakantie. Dat moetje meemaken. Bestel nu jouw tickets met korting! Bestel tickets op pzc.nl/madurodam 1.17 draaien. De full power mode bleef ongebruikt, ook toen Merce des al vol gas ging. Het eigen pro gramma bleek heilig. Tijden? Niets waard nu, meende Verstappen. Testen, het woord zegt het al. In Barcelona draaide het om checken, contro leren, afvinken, beproeven, expe rimenteren en in de meeste sim pele zin van het woord: zien of al les werkt. En dan komende week nog eens drie dagen. Leuk om in de paddock dan al die ellenlange beschouwingen van experts aan te horen, maar geen mens die 100 procent zeker weet wat de teams exact aan het doen zijn op het Spaanse asfalt. ,,Het is heel verleidelijk om je hier te verliezen in staren naar de ron detijden, maar we zijn pas net be gonnen", benadrukte teambaas Christian Horner dan ook. Dit is slechts de start van een proces.'' Na het imposante gestamp van vorig jaar, dat vervolgens bij de ouverture in Australië zonder re sultaat bleef, deed Ferrari het voor de verandering eens rustig aan. Zorgwekkend rustig, meende teambaas Mattia Binotto, die na een slordige week met technisch malheur en ook nog een zieke Sebastian Vettel alweer de eerste noodklok luidde. Maar was het hem ernst? Of toverde hij de wereld een stukje Italiaans theater voor? Mercedes liet minder ruimte voor twijfel. Nu al pijlsnel met de W11. En dan was er ook nog dat ingenieuze stuursysteem dat ze plotsklaps uit de hoge hoed tover den op de donderdagochtend. Dual Axis Steering, waarmee de stand van de wielen licht beïn vloed kan worden. Eerst was er verbazing in de paddock, een ge voel van verslagenheid bijna. Het is verleidelijk om je hier te verliezen in staren naar ronde tijden, maar we zijn pas net begonnen - Horner (teambaas) Toen sloeg de stemming om naar discussie over de legaliteit van het systeem. ,,Ja, ik maak me daar dus maar niet te druk om'', reageerde Verstappen. ,,Dat is ook niet mijn job, daar hebben we engineers voor.'' Het klonk wel erg makkelijk, maar zo gek was het antwoord nu ook weer niet. ,,Ik ben hier niet om naar anderen te kijken'', legde hij uit. ,,Ik ben hier om mijn eigen auto zo snel mogelijk het circuit rond te rijden. Dat is wat ik moet doen. Dat is het enige waar we hier controle over hebben. Perfect is onze wagen niet en dat zal-ie ook nooit worden, want goed is nooit goed genoeg. Maar het doel is straks meedoen om de zeges, dus moet je hier zelf blijven wer ken en blijven ontwikkelen. En wat de auto dan uiteindelijk kan, zien we straks in Melbourne wel.'' Max Verstappen test zijn RB16 op Circuit de Catalu nya in Barcelona. Het voordeel PC Wielrennen Ronde van de Algarve, derde etappe (201,9 km). Uitslag: 1. Bol (Ned/Sun) 5.00.51, 2. Mo- dolo (Ita/Alp) z.t., 3. Jakobsen (Ned/Dec) z.t., 4. Kristoff (Noo/Emi) z.t., 5. Hoelgard (Noo/Uno) z.t., 6. Mullen (Ier/Trk) z.t., 7. Viviani (Ita/cof) z.t., 8. Kluge (Dui/Lot) z.t., 9. Aberasturi (Spa/Caj) z.t., 10. Devriendt (Bel/Cir) z.t.. Klassement na drie ritten: 1. Evenepoel (Bel/Dec) 14.03.06, 2. Schachmann (Dui/Bor) z.t., 3. Martin (Ier/ISN) +0.02, 4. Costa (Por/Emi) z.t., 5. Wellens (Bel/Lot) z.t., 9. Mollema (Ned/Trk) +0.08. Ronde van Andalusië, derde etappe (176,9 km). Uitslag: 1. Fuglsang (Den/Ast) 4.33.25, 2. Bilbao (Spa/Bhr) z.t., 3. McNulty (VS/Emi) +0.01, 4. Izagirre (Spa/Ast) +0.04, 5. Soler (Spa/Mov) +0.06, 6. Teuns (Bel/Bhr) +0.08, 7. Haig (Aus/Mit) z.t., 8. Landa (Spa/Bhr) z.t., 9. Tolhoek (Ned/Jum) +0.13, 10. Lammertink (Ned/Cir) +0.26. Klassement: 1. Fuglsang (Den/Ast) 14.22.26, 2. Landa (Spa/Bhr) +0.014, 3. Bilbao (Spa/Bhr) +0.30, 4. Teuns (Bel/Bhr) +0.31, Izagirre (Spa/Ast) +0.34, Haig (Aus/Mit) +0.35. Tennis Vrouwen WTA-toernooi in Dubai (VAE), halve fi nales: Halep (Roe/1)-Brady (vS) 6-2, 6-0, Rybakina (Kaz)-Martic (Kro/8) 7-6, 7-6. Basketbal Mannen: EK-kwalificatie. Groep D Turkije-Nederland 65-72, Kroatië-Zwe- den 72-56. Tickets zijn beperkte tijd verkrijgbaar. Gekochte tickets zijn geldig t/m 1 maart 2020. FOTO'S AP. ANP.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 23