Bol wint in Algarve met indrukwekkende sprint Stoïcijns rijdt Max zijn rondjes 22 ZEELAND Wat de concurrentie allemaal doet tijdens het testen op Circuit Halep in finale Dubai tegen Ribakina Koolhof naar dubbelfinale Van Dam doet bovenin mee Boetes Almere City en Roda Drie dagen getest in Barcelona, drie dagen wijzer over de RB16. Maar wat Max Verstappen nu precies weet over zijn kansen? Dat zijn eigen bolide loopt als een zonnetje. ,,En dat is ook het enige waar ik controle over heb." DUBAI Tennisster Simona Halep heeft zich overtuigend geplaatst voor de finale van het WTA-toer- nooi van Dubai. De als eerste ge plaatste Roemeense liet de Ameri kaanse Jennifer Brady in iets meer dan een uur kansloos: 6-2 6-0. Vorige maand had Halep het op de Australian Open nog een set lang erg lastig met Brady (7-6 6-1) en vorig jaar in Toronto wist ze de nummer 52 van de wereld, in hun eerste ontmoeting, in de tiebreak van de derde set te verslaan. Halep neemt het in de finale op tegen Elena Ribakina uit Kazachstan, die al haar vierde eindstrijd van het jaar A Simone Halep. foto bsr agency gaat spelen. Voor Halep wordt het haar eerste finale. Op de Australian Open werd ze bij de laatste vier ver slagen door Garbine Muguruza. Kiki Bertens meldde zich af voor het toernooi van Dubai. TAVIRA De derde rit van de Ronde van de Algarve is gewon nen door de Nederlander Cees Bol. De 24-jarige renner van Team Sunweb was in Tavira duidelijk de beste in een massasprint. Bol is de tweede Nederlandse winnaar in Portugal. De ope- ningsrit werd gewonnen door Fa- bio Jakobsen, die nu tekortkwam in de sprint. Jakobsen werd derde, achter de Italiaanse ploeggenoot van Mathieu van der Poel, Sacha Modolo. Na ruim vijf uur en 200 kilometer koers kwam Bol vroeg op kop, maar dat bleek de juiste keuze. Met een indrukwekkende krachtsinspanning bleef hij ieder- een ruim voor. ,,Dit is een goede manier om het seizoen te begin nen. Eerder maakten we wat fout jes in de sprint, maar dat hebben we nu rechtgezet", zei Bol. ,,Onze ploeg heeft wat meer de focus ge legd op de sprint. En nu waren we zo sterk." Tijdens de eerste etappe werd Bol zesde, een dag later 153e. De Belg Remco Evenepoel blijft de leider in het algemeen klasse ment. De 20-jarige Belg won don derdag de tweede etappe. De Ronde van de Algarve ein digt morgen met een individuele tijdrit. Vorig jaar werd de ritten koers gewonnen door de Sloveen Tadej Pogacar. miljoenen f moothly.' Max m Verstappen (22) vond het wel een ^^^■passend stempel om op zijn eerste testweek te plakken. Of de RB16 hét gedroomde aanvalswapen is, moet straks blijken als er serieus voor de punten wordt geracet op Albert Park en in de woestijn van Bahrein. Maar de eerste resultaten logen er niet om in Catalonië, waar de zomer al aanstaande leek. Red Bull was prima op dreef op het zonnige Circuit de Catalunya, waar Verstappen na ruim 250 rondjes in anderhalve dag ook met een blinddoek om de weg wist. ,,Het liep heel gesmeerd alle maal en dat is precies wat je hier wilt'', vertelde de Nederlander toen hij gistermiddag de media goedgemutst kwam bijpraten in het onderkomen van Red Bull Racing. „Iedereen in het team wist van tevoren al dat we hier héél veel rondjes moesten gaan maken om straks succes te kun nen hebben. En dat is wat we ge daan hebben. Volledig volgens programma.'' Geen sensorproblemen, olie- lekken, hydraulische mankemen ten of andere ellende waar je als team niet op zit te wachten als je na een lange winter eindelijk weer twee keer drie dagen de wei in mag met de nieuwe auto, na eindeloos droog oefenen op de testbank in Engeland. Verstappen miste alleen een kostbaar uurtje toen een klein onderdeel van de achterophanging brak omdat hij iets te fanatiek over een kerbstone schoot. Tot zover de pech. Verder was het een vrij rimpelloze start van wat idealiter het jaar van de machtsovername moet worden. Het seizoen van dé aanval op de hegemonie van Mercedes. 254 rondjes Na de 168 rondes van woensdag kwamen er gisterochtend voor de lunch nog 86 bij. Meer dan wie ook in die ochtendsessie. In totaal ging hij dus 254 keer Circuit de Catalunya rond. Goed voor 1181 kilometer op de teller van de RB16, die liep als een zonnetje. Maar is het genoeg voor al die duivelse plannen? Aan een snel heidstest werd het beoogde aan valswapen nog niet onderwor pen. Waar Valtteri Bottas al even op softbanden een rondje 1.15 uit de Mercedes W11 stampte, bleef Verstappen stoïcijns rondjes van hooguit zaterdag 22 februari 2020 TENNIS Tennisser Wesley Koolhof staat in de dubbel finale van het ATP-toernooi van Marseille. De Neder lander versloeg gisteren samen met zijn Kroatische dubbelpartner Nikola Mek- tic het Deens/Duitse kop pel Frederik Nielsen en Tim Pütz. De setstanden waren 6-4 en 6-2. De tegenstan ders van Koolhof en Mektic in de eindstrijd van het ATP-toernooi komt uit de partij tussen de Duitsers Kevin Krawietz en Andreas Mies en de Frans/Cana dese combinatie Nicolas Mahut en Vasek Pospisil. GOLF Anne van Dam (foto) doet op de Australian La dies Classic bovenin mee. De 24-jarige Arnhemse staat na twee dagen op de gedeelde zesde plaats, wel al ver achter de nummers 1 en 2. Van Dam heeft acht slagen achterstand op de Amerikaanse leidster Lau ren Stephenson en zeven op Ayean Cho uit Zuid- Korea. Van Dam opende donderdag in Bonville met een ronde van 70 slagen, vrijdag had ze er twee min der nodig. De Gelderlandse sloeg vier birdies en volgde verder het baangemid- delde. VOETBAL De KNVB heeft Almere City FC en Roda JC geldboetes opgelegd we gens het afsteken van vuurwerk door supporters. Beide clubs uit de Keuken Kampioen Divisie moeten een bedrag van 7500 euro betalen en kregen tevens een voorwaardelijke straf, met een proeftijd van twee jaar. Indien zich opnieuw in cidenten voordoen, dreigt een thuisduel zonder pu bliek, of in een stadion dat deels gesloten is. Aanhan gers van Almere City FC staken vuurwerk af tijdens het thuisduel tegen De Graafschap op 17 januari (0-2). Vijf dagen eerder deden fans van Roda JC hetzelfde in de thuiswed strijd tegen MVV (2-2). Arjan Schouten

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 22