Vloggen mag geen werk zijn voor kind Becam cfk regionale nieuws JOL Verbrand geen geld Sprake van kinderarbeid? Steven Berghuis Rilland-Bath De mariniers verkassen naar-Zèelènd. Ze hebben niets tegen onzeprovincie; maar het thuisfronftrektaanze.-Een reportage vanuit Doorn. Bijlage Z1,~ 3 t/m 5 Walcheren magazine Bespaar gemiddeld 3.000,- op je lening. doe de check op becam.nl Boeren oogsten volop liefde Het aantal youtubers dat hun ka naal commercieel exploiteert, is ex plosief gegroeid. Zo blijkt uit cijfers die deze krant heeft opgevraagd bij de Kamer van Koophandel. Waren het er in 2015 nog 48, tegenwoordig zijn het er 652. ,,We onderzoeken of er bij com merciële kindvloggers sprake is van kinderarbeid", zegt Paul van der Burg van de inspectie. ,,Het is een nieuw fenomeen. We sluiten niet uit dat de wet wordt overtreden." Kindvloggers maken, vaak gehol pen door hun ouders, eigen video's die ze op onlineplatforms zoals YouTube en Instagram delen. Ze testen speelgoed of cosmetica in de filmpjes of showen nieuwe kleding. Het gros doet het voor de lol en heeft weinig volgers. Maar een snel groeiende groep kinderen is zeer succesvol en heeft honderdduizen den volgers. Daarmee verdienen ze tienduizenden euro's per jaar. Dat staat nog los van hun verdiensten met gesponsorde video's. Populaire kindvloggers zijn inte ressant voor bedrijven. Die betalen grof geld om hun producten in de video's enthousiast te laten aanprij zen. De SP wil daarom dat de over heid ingrijpt. ,,Zodra kinderen te gen betaling vlogs maken, wordt het een commerciële activiteit, een verdienmodel. Een kind is geen ver- dienmodel", zegt SP-Kamerlid Pe ter Kwint. Kinderen tot 13 jaar mogen in Ne derland niet werken. Doen zij dat wel, dan gelden er strenge regels. Een kind dat bijvoorbeeld mee speelt in een film, mag slechts een beperkt aantal uren werken en heeft een ontheffing nodig. Deze regels gelden echter niet voor een minderjarige kindvlogger. ,,Een jonge zelfstandige mag veel meer uren maken dan zijn leeftijdsge noot in loondienst", zegt Debby van Wijngaarden van de Kamer van Koophandel. ,,De verantwoorde lijkheid dat het niet uit de hand loopt, ligt volledig bij de ouders." Psycholoog en kinderrechtenex pert Philip Veerman juicht het on derzoek van de inspectie toe. ,,Als zo'n kanaal veel centjes oplevert, kunnen ouders het als goede busi ness gaan zien. Dan slaat een hobby om in werk en schaadt deze moge lijk de ontwikkeling van een kind." zal altijd een brutaaltje blijven Het is heus niet zo slecht gesteld met het treinstation hoor zaterdag 22 februari 2020 Nieuwsmedia 'Ik word blij van Nederlands zingen' Miss Montreal brengt album uit in eigen taal Let op! Geld lenen kost geld aJf P24 De Inspectie Sociale Zaken en Werkgelegenheid gaat onder zoeken of kindvloggers slacht offer zijn van kinderarbeid. Er staan inmiddels al 652 youtu- bers ingeschreven bij de Kamer van Koophandel, een groot aan tal van hen is minderjarig. Paolo Laconi Utrecht »P20 ZEELAND5 Nat pzc.nl weekend Ook voor het laatste Jaargang 262 De PZC is onderdeel van: Prijs €3,85 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 8 1688 5 5 5 5 47"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 1