is bij PSV rustpunt en aanjager II 19 Amsterdammers antwoorden, tegen Heracles (morgen) en Getafe (donderdag) Het hoogste podium KAB t nest voor elke ambitie als woorden niet worden gevolgd door de bijbe horende daden, zoals donderdag te gen Getafe. Het maakt dat het lijn tje waar Ajax nu aan hangt, flinter dun is. Als je in negentig minuten voetbal tegen Getafe tot één scha mele doelpoging komt, een rollertje voorlangs, is dat veelzeggend. Openbaring Voor velen in voetballend Neder land was die gelukzalige Champi ons Leaguereis langs München, Madrid en Turijn een openbaring. Zeker nadat Ajax in 2017 ook al de finale van de Europa League had bereikt. Zou het dan toch? Zou een Nederlandse club weer structureel een rol kunnen spelen in het ge weld van de Europese elite? Maar ergens was er ook dat stemmetje: nee, het is een oprisping. Straks tel len we 'gewoon' niet meer mee. Na de blamage tegen Getafe is het ambitieuze Ajax op een twee sprong terechtgekomen. Is Ajax de club die het de Europese elite op elk willekeurig moment lastig kan ma ken? Of wordt het weer een elftal dat zich in een niet eens zo ver ver leden vergaloppeerde tegen clubs als FK Rostov, Rosenborg BK en Molde FK? Duidelijk is dat technisch direc teur Marc Overmars een monster klus wacht. De exodus van bepa lende spelers zal nog groter zijn dan na vorig seizoen. Al heeft Ajax na tuurlijk een dikke portemonnee (zelf afgedwongen) om mee te shoppen. Maar een elftal boetseren dat weer Europa verovert, voelt op dit moment als een gevalletje 'on begonnen werk'. Waar haalt Ajax alleen al iemand van het niveau Hakim Ziyech van daan? De vormgever vertrekt naar Chelsea. In Madrid zagen we don derdag weer eens hoe afhankelijk t Afgelopen zomer bleek al hoe moeilijk het is om raak te schieten op de transfermarkt de Amsterdammers van hun vorm gever zijn. Als Ziyech zijn dag niet heeft, blijft er momenteel weinig over. Dusan Tadic is voorlopig zijn prachtige glans van vorig seizoen kwijt. Alleen Daley Blind bleef overeind. Afgelopen zomer bleek al hoe moeilijk het is om raak te schieten op de transfermarkt. Quincy Pro mes en Lisandro Martinez slaagden vooralsnog, maar dat geldt niet voor (dure) spelers als Razvan Marin en Edson Alvarez. Garanties dat uit de jeugd iemand doorkomt van het ka liber Frenkie de Jong ofMatthijs de Ligt zijn er ook niet. Zijn er dan geen aanknopings punten? Natuurlijk wel. Het is gun stig voor Ajax dat de kampioen van Nederland zich zeer waarschijnlijk direct plaatst voor de groepsfase van de Champions League. Dat is een must voor de Amsterdammers om hun nieuwe financiële huis houding met enorme salarissen - passend om die torenhoge ambi tie te verwezenlijken - op orde te houden. En om populair te blijven bij spelers die graag in de Champi ons League spelen. Daarom is het cruciaal dat Ajax kampioen wordt. Met een marge van zes punten op AZ, dat ook geen constante factor blijkt, moet dat ook wel lukken. De wedstrijd morgen in Almelo komt door de pijnlijke nederlaag tegen Getafe wel in een ander per spectief te staan. Kort gezegd: op richten of doormodderen? Dat geldt al helemaal voor de return te gen de Spanjaarden donderdag in de Johan Cruijff Arena, waar de laatste jaren meeslepende Europese wedstrijden werden gespeeld. Een voorlopig antwoord op de vraag of Ajax Europees nog meetelt, kan het dan zelf geven door Getafe alsnog te overdonderen en met pakweg 4-0 wraak te nemen. An ders begint de toekomst van Ajax aanstaande vrijdag. Het is een toe komst die voorlopig van meer vraag- dan uitroeptekens is voor zien. van Uerdingen 05 (in Krefeld, red.) en daar ben ik de afgelopen weken al twee keer geweest. Mijn andere broer is iets jonger dan ik en speelt bij Lugano in Zwitserland." Als voetballer ging het Ricardo Rodriguez bijna altijd voor de wind en drie jaar geleden maakte hij voor een kleine 20 miljoen euro Een voordeel van mijn komst naar PSV, is dat ik mijn broer vaker kan bezoeken de overstap vanuit Wolfsburg naar AC Milan. ,,Ik heb ik in mijn carrière nooit periodes meegemaakt waarin ik echt maandenlang niet speelde en daarom was het eerste halfjaar van dit seizoen moeilijk. Na twee jaar bijna alles gespeeld te hebben, kwam ik niet veel in actie. Mijn contract in Italië loopt nog een jaar door en pas na dit seizoen ga ik be kijken hoe het verder gaat. ,,Er is van alles denkbaar, maar op dit moment is er geen zinnig woord over te zeggen en ik denk er ook niet aan. Voorlopig zit ik prima op mijn plek bij PSV. Na een moei lijke periode wil men weer vooruit kijken. Voor mij is dat eenvoudig, omdat ik hier niet geweest ben in de periode dat het heel onrustig was." Rodriguez oogt in het veld als een rustpunt, maar kan de zaak ook aanjagen. ,,Ik probeer me altijd aan speelbaar te maken en te bena drukken dat we het samen moeten doen. Je bent als individu in het voetbal kansloos als de rest niet meedoet. Druk bij PSV? Ja, natuur lijk. Maar die is er in Wolfsburg ook en in Milaan al helemaal." Voor PSV komen er drie zware duels aan, met Vitesse-uit, Feyenoord- thuis en FC Groningen-uit. ,,Je moet elke wedstrijd als zwaar zien. De zogenaamd wat kleinere clubs willen per se punten pakken van grote ploegen. Grotere ploegen hebben zelf goede spelers." zaterdag 22 februari 2020 GO door of richt het zich op? - Ricardo Rodriguez (27) De van AC Milan gehuurde linksback Ricardo Rodriguez: ,,Het be valt me heel goed bij PSV." foto bsr agency/soccrates K' M- Real Madrid jadrid Real Madrid - Ajax 1-4, achtste finale Champions League, maart 2019. FOTO ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 19