Uitbreiding Hotel Hulst door raad geloodst Bestrating op Overdambrug verzakt door constructiefout 7 Nog een weekje en dan zit het erop voor Henk en Woudi Lucieer. Hun natuurwinkel Innatura in de Terneuzense Havenstraat gaat dicht. „Niet omdat we moeten hoor", verzekert Henk Lucieer. ,,We gaan gewoon na zo'n 26 jaar met pensioen." NATUURWINKEL EIGENAREN MET PENSIOEN Ofschoon al direct zichtbaar is dat de laatste leegverkoop volop bezig is, hangt de onmiskenbare geur van wierook en kruiden nog in de zaak. De postbode komt nog eens langs en vraagt wat ze straks met de post moet doen. ,,Wat klinkt het al hol hier", valt de be steller op. Ze krijgt een pot crème mee, als dank voor de service. ,,Ja natuurlijk zal ik het missen straks", erkent Henk. ,,Zeker het contact met de mensen. En het kennis overdragen, dat ook." Want dat hoort bij een natuurwinkel. ,,Het is als ideologie begonnen ooit. Ik wilde wat doen en was be zig met biologisch koken en eten. Daarnaast speelde ook dat ik een eerlijke verdeling nastreefde. Een eerlijke verdeling voor de produ cent, de tussenhandelaar en de verkoper. Dat iedereen zijn deel van de winst zou krijgen." Bio-voedsel is tegenwoordig op veel meer plaatsen te krijgen dan alleen in de natuurwinkels, voor kennis van zaken en voorlichting ga je echter niet naar de super markt. Groente, fruit en zuivel verkopen ze al lang niet meer in de winkel. Brood nog wel. De winkel richtte zich meer op verzorgings producten en alternatieve midde len als homeopathie en fytothera- pie (kruidengeneeskunde). Al die jaren spijkerden Henk en Woudi hun kennis bij. „Mensen kwamen ook naar de winkel om- Ik zag graag een serieuze opvolger. Dat de mensen hier nog een zaak hebben om heen te gaan dat wij de kennis hadden", stelt Woudi. „Overal volgden we cur sussen. We gingen naar Rotter dam, Amsterdam, Gent, we be- zochten symposia, van alles. Ken nis van zaken is belangrijk. Wij doen in orthomoleculaire, fyto- therapeutische en homeopatische middelen. Mensen zoeken op in ternet informatie en combineren soms middelen die je niet moet combineren. Een aspirientje ver kopen kan iedereen." Eerlijk zijn ,,We willen mensen zelf inzicht te geven door ze goed te informe ren", omschrijft Henk het. „Zodat ze niet afhankelijk zijn van een therapeut, of een geneesmiddel. En je moet weten wanneer je mensen moet zeggen 'nu moet je er mee naar een dokter'." „Eerlijk zijn, dat is het belangrijkst", vatten ze simultaan samen. ,,En niet zwichten voor de commercie", voegt Henk er aan toe. Een jaar lang hebben ze gepro beerd een opvolger voor de zaak te vinden. Het is niet gelukt. Henk vindt het wel een beetje jammer. ,,Ik zag graag een serieuze opvol ger. Dat de mensen hier nog een zaak hebben om heen te gaan. Maar ja, wij gaan in ieder geval met pensioen." Benefietconcert voorhonden in Hoofdplaat HOOFDPLAAT Honden mogen zaterdag 29 februari niet mee naar poppodium De Deuzon- schole in Hoofdplaat. Het bene fietconcert To the dogs over en voor (straat)honden is enkel voor de baasjes en voor iedereen die gewoon zin heeft in een mooie muziekavond. Het con cert staat in het teken van liedjes over honden. Bands en muzi kanten Across the Hedge uit Aardenburg, Daithi Rua en Freddy Vereecke uit Gent, Eddie Lives, Gabien Lambert, Ries de Vuyst en Strings Duct Tape brengen eigen nummers en co vers als My Dog and me van John Hiatt. Het benefietconcert be gint om 19.30 uur. Entree 10 euro. HULST De bestrating op de Overdambrug in Hulst begint te verzakken. De oorzaak is een constructiefout tijdens de aanleg van de Nieuwe Bierkaai in 2012. De Overdambrug is de doorgaande weg tussen het water bij de Keldermanspoort en de Nieuwe Bierkaai. Er rij den auto's en fietsers over heen. Het gebied ging acht jaar geleden op de schop voor de aanleg van de Nieuwe Bier kaai. De brug werd destijds niet goed aangelegd, blijkt nu. Door een verkeerde con structie is de bestrating op de brug verzakt, waardoor de klinkers los komen te liggen. Er was tussentijds al eens ge probeerd het euvel op te los sen, maar nu wordt het rigou reuzer aangepakt. Een gedeelte van het beton onder het weg dek wordt verwijderd en daarna wordt er opnieuw be straat. Dat gebeurt van maan dag 2 maart tot en met vrijdag 6 maart. Tijdens de werkzaam heden is het gedeelte van de Dubbele Poort tussen de Overdamstraat en het Gods plein afgesloten. Verkeer wordt omgeleid. Voetgangers kunnen wel passeren en fiet sers moeten even afstappen. Het was nog even spannend voor initiatiefnemer Jochem Beaart. De gemeenteraad liet weten sowieso vóór uitbreiding van het hotel aan de Absdaalseweg te zijn, maar ver schillende fracties spraken de afge lopen tijd hun zorgen uit over de hoogte van de nieuwbouw. Het ontwerp krijgt in totaal zeven bouwlagen en wordt op het hoogste punt 24 meter. Afgelopen december moest er ei genlijk over besloten worden, maar toen trok de hoteleigenaar het plan terug. Hij was bang dat de politiek het plan zou afschieten, vanwege twijfels over de hoogte. Donderdag stond het plan opnieuw op de agenda en het rolde er vrij moeite loos doorheen. Er waren veertien stemmen voor en zes tegen. CDA, de SP en Toon Maas van Algemeen Belang Groot Hulst stemden tegen. Wanneer de bouw gaat beginnen, is nog niet bekend. ,,Dat gaan we de komende maanden allemaal bekij ken." zaterdag 22 februari 2020 VL 'n Aspirientje verkopen kan iedereen Guido van der Heijden Terneuzen - Henk Lucieer Hoteleigenaar Jochem Beaart is er klaar voor: Hotel Hulst mag uitbreiden van 16 naar 81 ka mers. Dat besloot een meerder heid van de Hulster gemeente raad donderdagavond. ,,De be langrijkste hobbel is genomen." Sophie Stockman Hulst Henk en Woudi Lucieer gaan met pensioen. Hun natuurwinkel Innatura is nog een weekje open. foto anne hana

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 142