II boldErm3n.nl De goedkoopste met vertrekgaranties! balderman.nl NIEUWS 13 De Europese leiders zijn er niet in geslaagd om het eens te worden over het meerjaren- budget voor de EU. Het waren vooral de zogeheten Vrekkige Vier die dwarslagen. Mark van Assen Brussel De meningsverschillen over de grootte van het meerjarenbudget van de EU zijn te groot gebleken, zoals gevreesd. De onderhandelin gen zijn stukgelopen en gaan waarschijnlijk in maart verder op een extra top. Dit is met name een tegenvaller voor Ursula von der Leyen, voorzitter van de Europese Commissie. Zij moet nog even pas op de plaats maken met ambiti euze plannen als de Green Deal. Opvallende speler de afgelopen dagen was onze premier Mark Rutte. Hij en zijn collega's van de Vrekkige Vier legden de gesprek ken over het nieuwe EU-budget totaal lam. „Nederland betaalt te veel'', bleef hij maar herhalen. Ze wisten dat ze waren geko men met een vervelende bood schap. Onze premier Mark Rutte, Sebastian Kurz (Oostenrijk), Mette Frederiksen (Denemarken) en Stefan Lofven (Zweden) deden daarom hun uiterste best om vriendelijk doch dwingend over te komen. de zoveelste keer uit te leggen. In het kort: de unie is kleiner gewor den door het vertrek van de Brit ten, dus dan kan het budget ook omlaag. Bovendien: ,,Nederland wordt al hard getroffen door de brexit én de vluchtelingencrisis en we betalen al veel meer dan de meeste andere lidstaten.'' Hard Dat klonk hard - en dat was ook de bedoeling. De Nederlandse kiezer luistert tenslotte ook mee. Om vervolgens niet helemaal over te komen als een starre kruidenier mocht Rutte ook best wat ont spanning uitstralen. Hij had bij voorbeeld een boek onder zijn arm, in dit geval een biografie van de Poolse componist Frédéric Chopin. En Nederland kwam ook met een filmpje waarin het eigen standpunt nog eens wordt toegelicht, met in de hoofdrollen houten treintjes en speelgoedau tootjes. Van de buitenkant zag het er misschien sympathiek uit, maar in de Brusselse wandelgangen werd flink gemopperd (al is dat natuur lijk ook deels voor de bühne). ,,Ik kan net zo goed weggaan als de Vier zo koppig blijven'', sputterde de Tsjechische premier Andrej Ba- bis, die graag een gróter EU-bud- get wil. Hij had eerder al gemeld dat hij vijf overhemden had inge pakt, omdat hij lange onderhande lingen vreesde. En zijn Belgische collega Sophie Wilmès: ,,De Vrek kige Vier zijn veel te inflexibel.'' Het hoort allemaal bij het spel van de onderhandelingen. Net zo als dat Denemarken af en toe zei dat 'we er niet uitkomen' en dat Oostenrijk bleef benadrukken dat de Vier zeer goed samenwerken. Premier Rutte meldde aan het eind van de eerste vergaderdag overigens dat hij nog geen letter had gelezen over Frédéric Chopin. Natuurlijk wist iedereen al een hele tijd dat het de Vier te doen is om die ene procent. Het EU-bud- get voor de komende zeven jaar mag en zal wat Rutte en de zijnen betreft niet méér bedragen dan precies 1,0 procent van al het geld dat de 27 lidstaten met elkaar sa men verdienen. En dat is dus niet de 1,074 procent die voorzitter van Ik kan net zo goed weggaan als de Vier zo koppig blijven de Europese Raad Charles Michel op tafel had gelegd. Ook niet de 1,11 procent van de Europese Commis sie. En al helemaal niet de 1,3 pro cent van het Europees parlement. (Laat u overigens niet foppen door het gedoe achter de komma. Het gaat om vele, vele miljarden.) Standvastig De truc was natuurlijk om stand vastig te blijven, zeker voor de mensen thuis. Maar je moest ook laten zien dat je wilde blijven pra ten, en dat er het volste vertrou wen was in een goede afloop. Voor aanvang van de top in Brussel wilden journalisten voor de zoveelste keer van Rutte horen waarom hij zo zuinig is, en hij aar zelde geen moment om dat voor All-inclusive Bij Bolderman aanbetalen niet verplicht! 399,- 10 dagen De mooiste eilanden van Istrië en Kroatië 5 dagen All-inclusive Drielandenreis Valkenburg 10 dagen Balatonmeer en Boedapest 10 dagen Hart van Schotland, Trossachs 12 dagen Barcelona all-inclusive en Andorra 12 dagen Werelderfgoed Adriatische kust zaterdag 22 februari 2020 'Vrek' Mark Rutte houdt poot stijf en maakt extra top nodig -Andrej Babis, premier Tsjechië De 'vrekkige' premiers Lofven, Rutte, Frederiksen en Kurz (vlnr) in een onderonsje. foto anp Premier Rutte met zware én lichte kost: budgetplannen en de biografie van Chopin. foto reuters UNESCO-rondreis v.a. slechts Vertrek: apr/ mei juni/juli/aug/ sept Vertrek: apr/ mei juni/juli/aug/ sept uiuilaiulllll 1 liHtilMIfl jgj Vertrek: apr/mei /juni juli /aug/ sept /okt Vertrek: apr /mei /juni juli /aug/sept /okt Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. ANVR Brochure en (0318) 58 09 58 boekingen: www.bolderman.nl Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. kamer excl. Calamiteitenfonds reserveringskosten Vertrek: mei junijuli aug /sept. Vertrek: apr! mei juni sept /okt

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 13