Fons Naterop gaat 'zijn uiterste best' doen als waarnemer Kapelle IN DE REGIO 6 Rechtszaak over wel of geen hennep op kamp bij Tholen MIJN DORP, MIJN STAD De bewoonster en de gemeente stonden gisteren tegenover elkaar in de Middelburgse rechtbank. Want één en ander wordt betwist, zo legde haar advocaat Jan-Willem van Vossen uit. Niet thuis Zo was de bewoonster zelf niet thuis, toen halverwege november hennep(resten) - in totaal meer dan een kilogram - in haar wagen werden gevonden. Ze was die dag bij haar zus. Een vriend van haar zoon had zich toegang tot de woonwagen verschaft. Terwijl dat niet afgesproken was, betoogde de vrouw. Van Vossen vond het opvallend dat in een rapport van de politie aan de burgemeester gesproken werd over 'hennep(resten)'. ,,Want de resten van zo'n plant, zoals bla deren, bevatten geen THC, de werkzame stof in wiet. Dus is er dan wel sprake van een overtreding van de opiumwet?", vroeg de advo caat zich af. ,,Het is opvallend dat Want de resten van zo'n plant, zoals bladeren, bevatten geen THC het zo vermeld wordt. Daarnaast is onduidelijk hoeveel van die kilo er nou daadwerkelijk hennep was en er vond geen handel plaats vanuit de wagen. Er is nog geen weeg schaaltje gevonden. Alleen een kartonnen doos met resten." Desalniettemin besloot burge meester Ger van de Velde onlangs dat de woonwagen en het erf een half jaar dicht moeten. In afwach ting van de uitspraak van de recht bank mag de vrouw nog in haar wagen wonen. Naar verwachting volgt de uitspraak over twee we ken. Binnenkort volgt ook een zit ting tussen de bewoonster en ver huurder Nijbod. saris van de Koning Han Polman, vice-voorzitter van de raad Henk Keurhorst en loco-burgemeester Jon Herselman. ,,Het voelt als een warm bad, als een warm welkom in het Zeeuwse. Alsof je ergens thuis komt. Ik zal de ambtsketen van Ka- pelle met heel veel eerbied en heel veel respect gaan dragen.'' Commitment Naterop liet weten dat hij geen waarnemer is die zomaar even 'op de keuken komt passen'. ,,Ik ga mijn uiterste best doen om de komende maanden de inwoners, onderne mend Kapelle, het sociaal-maat schappelijk leven in de dorpen te leren kennen en iedereen de vraag voor te leggen: 'Wat kan de ge meente voor u betekenen?' Want de inwoner staat centraal. Ik wil bewo nersinitiatieven de ruimte geven, want je moet het samen doen." Over zijn aanstellingstermijn is hij duidelijk. ,,Kapelle gaat straks weer voor een kroonbenoemde burge meester. Ik heb mijn commitment gegeven voor de periode daarvoor." KAPELLE Fons Naterop (63) is gis termiddag geïnstalleerd als waar nemend burgemeester van Kapelle. Met een woord, een hand, een hapje en een drankje werd de inwoner van Babyloniënbroek welkom ge heten in het gemeentehuis van de Bloesem van Zeeland. Naterop bedankte in zijn ope ningsspeech als burgemeester voor de welkomstwoorden van commis- GOES Zanguurtje in de Westerkerk Scheldewerf extra geopend Vluchten in de vuurtoren Zaterdag Zondag zaterdag 22 februari 2020 Sluiting woonwagen dreigt Een bewoonster van het woon wagenkamp bij Tholen hangt nogal wat boven het hoofd. Als het aan de burgemeester ligt, worden haar wagen en erf een half jaar gesloten, omdat er hen- nep(resten) in zijn gevonden. En woonwagenstichting Nijbod wil daarom de verhuur helemaal be ëindigen. Maar is dat allemaal wel terecht? Michiel Bouwman Middelburg - Jan-Willem van Vossen, advocaat LEWEDORP Confettislierten, muziek en de polonaise. Het carnaval is losgebarsten in Zee land. Ook in het Kraaienist (Lewedorp) ging het gistermiddag los. Met de grote en kleine feestgangers in de meest uiteenlopende kos tuums. Een kleine brandweerman die op de arm van papa met verwondering toekeek. Meisjes in Fons Naterop en zijn vrouw Trudie. foto marcelle davidse wolken tule, of de politieman die stoer door de zaal banjerde. Het was een mooie opwarmer voor de rest van het weekend. Vandaag staan de optochten in het Kraaienist (Lewedorp) en De Pikpot (Kwadendamme) op het pro gramma. Morgen is de optocht in Paerehat ('s- Heerenhoek). FOTO MARCELLE DAVIDSE In de Westerkerk in Goes is morgen een zanguurtje. Vanaf 19.30 uur is men welkom in de Westerkerk voor koffie of thee. Rond 20.00 uur wordt het gezang inge zet. Op het programma staan werken uit het re pertoire van Johannes de Heer. Het zanguurtje is gratis toegankelijk. VLISSINGEN Museum Scheldewerf in Vlissingen opent tot en met zondag 1 maart weer haar deuren voor vijf dagen in de week. Hier wordt het verhaal van scheepswerf De Schelde verteld en komen bezoekers alles te weten over scheeps bouw. De openingstijden in de voorjaarsvakantie zijn woensdag tot en met zaterdag van 11.00 tot 17.00 uur en zondag van 14.00 tot 17.00 uur. Het museum houdt deze dagen verschil lende activiteiten voor kinderen. Zo kan er ge speeld worden met lego, kan er geknutseld wor den aan een bootje, worden bordjes ontwor pen en wordt er geschil derd. Meer informatie op museumscheldewerf.nl. In de Westerkerk in Goes is morgen een zanguurtje. foto marcelle davidse WESTKAPELLE Vuurtoren 't Hoge Licht in Westkapelle is speci aal voor de carnavals vluchters komende week geopend. De toren is vandaag, woensdag 26 en zaterdag 29 fe bruari van 13.00 uur tot 16.00 uur geopend en dinsdag 25 en donder dag 27 februari van 18.00 uur tot 20.00 uur. GOES Grote markt, 09.00 16.00 uur: Week markt; Gasthuis, 10.30-16.00 uur: Wintermarkt en optreden De Freesia's; Kunstuitleen de Be- velanden, Westwal 45, 15.00 uur: Start expositie schilderijen van Edith Snoek; Magdalenakerk, 17.00 uur: Choral Evensong; Sionkerk, 19.30 uur: Zangavond met Mannenkoor De Lofzang, Mannen koor Alblasserdam en Jongerenkoor Matthanja; De Spinne, 20.00 uur: Stijldansavond KRUININGEN Boerderij aan Hogen- akkerweg 25, 08.30 11.00 uur: Biologische groente markt KWADENDAMME Centrum, 14.30-17.00 uur: Carnavalsop tocht WEMELDINGE Dorpsplein, 08.00 12.00 uur: Week markt WISSENKERKE Onder de Toren, 14.00-16.00 uur: Kindercarnaval GOES Inloophuis Oase, Rooseveltlaan 87, 11.00-12.00 uur: Kin derclub Schatzoe kers voor kinderen van 4-13 jaar; 'S-HEERENHOEK Centrum, vanaf 13.30 uur: Carnavalsop tocht KAPELLE FitXperience, Vroon- landsweg 47, 10.45 uur: Indoor Cycling SINT LAURENS De Osseberg, 15.00 uur: Concert Hen- riette Feith (Sopraan) en Izhar Elias (gitaar).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 139