Wel of geen hennep in woonwagen? Rechtbank moet knoop doorhakken IN DE REGIO 6 Imagocampagne kostte 8 ton MIJN DORP, MIJN STAD Marcel Modde Zierikzee Onder de noemer Eilandmarketing werden van 2013 tot en met 2018 uiteenlopende projecten en cam pagnes bedacht om de naamsbe kendheid van Schouwen-Duive- land te vergroten. Die inspannin gen zouden niet alleen meer bezoe kers naar het eiland moeten trek ken. Het was vooral ook bedoeld om nieuwe bedrijven en inwoners Je hebt er veel meer aan om serieus geld op tafel te leggen voor een goed gefundeerde organisatie te lokken. Met name op dat belang rijke front heeft de gemeentelijke promotiemachine gefaald, erken nen burgemeester en wethouders. Niet dat het slecht is gesteld met de bedrijvigheid op het eiland. Schouwen-Duiveland kent een re latief hoog percentage kleine zelf standigen (zzp'ers). En de onderne mers die hier zitten, blijven de re gio volgens het college over het al gemeen trouw. Het positieve aan het inwonertal is dat de daling de afgelopen jaren geringer is geweest dan werd ver wacht. B en W ruiken hun kans in een nieuwe campagne die meer specifiek is gericht op gezinnen met kinderen en 55-plussers. Eilandbreed bureau Organisatoren van evenementen en ondernemersverenigingen zou den naar idee van het college meer kunnen samenwerken en zo laten zien dat er het hele jaar door wat valt te beleven op Schouwen-Dui- veland. Ondernemersvoorman Luit Ezinga van InZzee en coalitieleider Robbert Lievense (LSD) sluiten zich daar bij aan. Ezinga pleit voor de oprichting van een eilandbreed evenementen bureau, als koepel van alle be staande en nieuwe activiteiten. ,,Het is nu allemaal veel te versnip perd. Je hebt er veel meer aan om serieus geld op tafel te leggen voor een goed gefundeerde organisatie, die samen met een groep enthousi aste vrijwilligers lokaal allerlei ini tiatieven kan oppakken. En dan in z'n totaliteit flink gas geven!" Lievense vindt dat de gemeente ook de promotiecampagnes moet overlaten aan een ervaren bureau. ,,Je kan die acht ton beter in één keer goed uitgeven dan een jaar of zes een beetje aanmodderen zoals we nu hebben gedaan. Wij zijn geen marketeer, wij zijn een ge meente." Een bewoonster van het woonwa genkamp bij Tholen hangt nogal wat boven het hoofd. Als het aan de burgemeester ligt, worden haar wagen en erf een halfjaar gesloten omdat er hennep(resten) in zijn gevonden. En woonwagenstich ting Nijbod wil daarom de ver huur helemaal beëindigen. Maar is dat allemaal wel terecht? Gisterochtend stonden de be woonster en de gemeente tegen over elkaar in de Middelburgse rechtbank. Want één en ander wordt betwist, zo legde haar advo caat Jan-Willem van Vossen uit. Zo was de bewoonster zelf niet thuis toen halverwege november hennep(resten) - in totaal meer dan een kilo - in haar wagen wer den gevonden. Ze was die dag bij haar zus. Een vriend van haar zoon had zich toegang tot de woonwa gen verschaft. Terwijl dat niet af gesproken was, betoogde de vrouw. Van Vossen vond het op vallend dat in een rapport van de politie aan de burgemeester ge sproken werd over 'hennep(res- ten)'. ,,Want de resten van zo'n plant, zoals bladeren, bevatten geen THC, de werkzame stof in wiet. Dus is er dan wel sprake van een overtreding van de opium wet?", vroeg de advocaat zich af. ,,Het is opvallend dat het zo ver meld wordt. Daarnaast is onduide lijk hoeveel van die kilo er nou daadwerkelijk hennep was en er vond geen handel plaats vanuit de wagen. Er is nog geen weeg schaaltje gevonden. Alleen een kartonnen doos met resten." Desalniettemin besloot burge meester Van de Velde onlangs dat de woonwagen en het erf een half jaar dicht moeten. In afwachting van de uitspraak van de rechtbank mag de vrouw nog in haar wagen wonen. Naar verwachting volgt de uitspraak over twee weken. Bin nenkort volgt ook een zitting tus sen de bewoonster en verhuurder Nijbod. Wandelen door de Meeuwenduinen Scheldewerf extra geopend Vluchten in de vuurtoren Zaterdag Achterweg, 12.00 uur: Vertrek Straörij- den; Excursieschuur Boswachterij, 16.00 uur: Excursie Speu ren naar Wild; Par keerterrein Krieke- meet, 9.00-12.00 uur: Inzameling oud pa pier; Zondag zaterdag 22 februari 2020 'Promotie gemeente is mislukt' Dik acht ton heeft de gemeente de afgelopen zes jaar uitgege ven aan promotie van Schou- wen-Duiveland. En wat heeft dat opgeleverd, wil je dan weten aan het eind van de rit? Bar weinig, is de algehele conclusie in het evaluatierapport. - Luit Ezinga InZzee Michiel Bouwman Tholen/Middelburg BURGH-HAAMSTEDE Staatsbosbeheer regio Zeeland-Noord houdt morgen een wandeling door de Meeuwendui nen op Schouwen-Dui- veland. Samen met een gids vertrekken de deel nemers om 13.30 uur vanaf parkeerplaats het Groene Duin aan de A. van de Weijdeweg in Burgh-Haamstede. De kosten bedragen 5 euro voor volwassenen en 2,50 euro voor kinderen tot en met 12 jaar. Zie voor een overzicht van alle activiteiten staats- bosbeheer.nl/activitei- ten. VLISSINGEN Museum Scheldewerf in Vlissingen opent tot en met zondag 1 maart weer haar deuren voor vijf dagen in de week. Hier wordt het verhaal van scheepswerf De Schelde verteld. De openingstijden in de voorjaarsvakantie zijn woensdag tot en met zaterdag van 11.00 tot 17.00 uur en zondag van 14.00 tot 17.00 uur. Het museum houdt deze dagen verschil lende activiteiten voor kinderen. Meer informatie op museumscheldewerf.nl. Staatsbosbeheer houdt morgen een wandeling door de Meeuwenduinen. foto dirk-jan gjeltema WESTKAPELLE Vuurtoren 't Hoge Licht in Westkapelle is speci aal voor de carnavals vluchters komende week geopend. De toren is vandaag, woensdag 26 en zaterdag 29 fe bruari van 13.00 uur tot 16.00 uur geopend en dinsdag 25 en donder dag 27 februari van 18.00 uur tot 20.00 uur. BURGH-HAAMSTEDE GOES Kunstuitleen de Be- velanden, Westwal 45, 15.00 uur: Start expositie schilderijen van Edith Snoek; Magdalenakerk, 17.00 uur: Choral Evensong; Sionkerk, 19.30 uur: Zangavond met Mannenkoor De Lofzang, Mannen koor Alblasserdam en Jongerenkoor Matthanja; NOORDGOUWE Dorpshuis, 19.30 uur: Kaarten; RENESSE Jacobuskerk, 9.30 15.30 uur: Boeken markt; Haven van Re- nesse, 20.00-01.00 uur: Seadance; STELLENDAM Zeehondenopvang A Seal, 10.00-17.00 uur: Educatiedag SOS Dolfijn; ZIERIKZEE FiZi, 14.00 uur: Para- sit, 20.00 uur: The Gentlemen; Graven steen, 14.30 uur: Rondleiding door de oudste gevangenis van Zeeland; BURGH-HAAMSTEDE Waterleiding Pomp station, 13.30 uur: Ex cursie; OUDDORP Informatiecentrum Grevelingen, 10.00 16.00 uur: Ontdekex- positie Waterdicht; ZIERIKZEE FiZi, 14.30 uur: Mu ziek: Klezz, 20.00 uur: 1917. St. Willibrord ZIERIKZEE Op Schouwen doen ze niet aan carnaval. 'Wij hebben de strao', wordt ook wel gezegd. Maar daar denken ze op de Willibror- dusschool in Zierikzee toch een tikkeltje an ders over. Zoals het een goed rooms-katholiek instituut betaamt, trekken ze daar voor één dag wél alle feestregisters open. Leerlingen, ouders en leerkrachten gingen gisterochtend op de nieuwste carnavalskrakers in een lang gerekte polonaise een rondje over het school plein. Uitgedost als prinses, superheld of - zoals directeur Niels Mulder - American foot- ball-speler. Het feest ging daarna verder in de klassen, met nog één keer tegen het middag uur, gezamenlijk hossen ter afsluiting. En dan... is het vakantie! foto marieke mandemaker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 137