De casanova die mijn dochter van 10 wil veroveren, slaat haar als ze weigert Nu het contact met moeder is hersteld, hoef ik toch niet per se mijn zus te zien? JOOST MAG 'T WETEN Dat waarschuwen van die ouders: ik zie er niet zoveel in. Meestal verdedigen ouders hun kinderen. En hoe is een kind opgevoed dat bril len op de grond gooit en meisjes ramt? Die welgemikte trap tussen de benen, lastiger mikken dan u denkt overigens, heeft iets sym pathieks natuurlijk. En als uw dochter ooit op straat wordt lastiggevallen, is het een prima methode. Maar op een basisschool geeft het zo'n heisa. Wordt u opgebeld door de school, moet u op gesprek komen, ouders van die jon gen erbij, allemaal zaken waar u niet op zit te wachten. Temeer omdat ik die schooljuf niet vertrouw. Wat is dat voor juf die kapotte brillen en vuistslagen met een handgebaar afdoet? Was het niet gewoon een duw van dat ventje waarbij de bril op de grond viel? Klopt het verhaal - sorry dat ik het vraag - van uw dochtertje wel? Nee? Niet gewond, bril nog heel? Laat zitten die affaire. Ja? Bril doormid den en blauw oog? Dan is hier mijn laat ste advies: die juf van school af, of uw dochter. Vaders willen dat de kinderen lief zijn voor moeder. Ik heb het mezelf honderd keer horen zeg gen, zoals je je kinderen naroept dat ze voorzichtig moeten zijn met oversteken. Moeders willen dat kinderen lief zijn voor elkaar. 'Ruziemaken doe je maar buiten', heb ik mijn moeder vaak horen roe pen. Tegen de tijd dat je je jas had aangedaan, wist je niet meer waarover het ging. Kinderen willen hun eigen plan trekken. Botsende belangen! Over naar uw specifieke geval. Sinds kort bezoekt u uw moeder weer: hulde. Uw zus kunt en wilt u er niet bij hebben en u hebt groot gelijk. Het idee dat je junks of andere verslaafden met veel liefde kunt helpen, moeten we uit ons hoofd zetten. Het idee dat we tekortschieten als we afscheid nemen van verslaafde familieleden, moeten we uit ons hoofd zetten. Het idee van uw moeder dat zoon en dochter weer bij elkaar op visite moeten, moet ze uit haar hoofd zetten. Het is niet anders. U hebt tien jaar geen contact gehad, een weinig vrolijk familieleven. Dus ik heb geen zin in wisecracks, want daar is dit te ernstig voor. U bent sinds kort weer lief voor moeder en daar is de vader die ik ben al dik tevreden mee. Wijsheid komt met de jaren. Omdat acteur Joost Prinsen (77) een eind op weg is, beantwoordt hij uw vragen. Mijn dochter van 10 heeft een aanbidder, ook 10. Hij accepteert geen 'nee' op de vraag 'wil je ver kering?' Ze wees hem onlangs weer af, waarna de jonge casanova haar bril op de stoep kwakte en haar een vuistslag gaf. De schooljuf doet het af met een handgebaar. Wat moet ik doen? Ouders aanspreken? Dochter adviseren hem een welgemikte trap tussen de benen te geven? Er klopt iets niet in deze brief. Maar laat ik, in schrille tegenstelling tot mijn gewoonte, eens beginnen met uw vragen te beantwoor den. Sinds kort heb ik (man, 45) na ruim tien jaar, weer contact met mijn moeder (71). Zij ziet graag dat ik de band aanhaal met mijn zus. Zus was ooit aan de harddrugs en dat had veel gevolgen. Door afstand te nemen heb ik me kunnen handhaven. Maakt mij dat een slechte broer? Nee toch? Ik wil niet (weer) meege sleept worden in haar ellende. Speelt er iets tussen u en uw kinderen, familie, vrienden, buren of collega's? Leg de kwestie voor aan Joost Prinsen. Mail uw vraag naar joostmagtweten@dpgmedia.nl ILLUSTRATIE MAGDA RINKEMA ZATERDAG 22 FEBRUARI 2020 43

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 131