'Lieve Italiaanse eigenaren die ook Nederlands spreken' Valle Verde Ranocchio Luxe versus eenvoud Centro Vacanze San Marino Safaritenten, lodgetenten, bun galows, stacaravans, apparte menten en hotelkamers. Bijzonderheden: Transfer naar San Marino, de zee en het station, excursies naar San Marino, openluchttheater met 200 zitplaatsen, animatieteam. Pluspunten: 'Prachtige cam ping met veel vertier'; 'mooi zwembad, gemoedelijke sfeer'. centrovacanzesanmarino.com Regio: Dolomieten Tarief per nacht: 47,50 euro Aantal plaatsen: 117 Extra huurmogelijkheden: - Bijzonderheden: Miniplaatsen voor motorrijders en kleine tentjes, privébadkamers, een treintje rijdt van de camping naar het dorp en de skiliften. Pluspunten: 'Rustige, mooi gelegen camping met veel wandelmogelijkheden.' campingvalleverde.it De meeste Ne derlanders ken nen kampeerland Italië van grote campings in Tos cane met zwem baden, glijbanen, kant-en-klare stacaravans, supermarkt en vaak piccole piazzole (kleine plekjes). Vooral gezinnen komen er graag. Dat geldt ook voor cam pings rondom de Italiaanse meren. Door het grote comfort en het brede activiteiten aanbod is Italië uitgegroeid tot het duurste kampeer- land van Europa. De Duitse zuster organisatie van de ANWB berekende afgelopen jaar dat een gemiddeld verblijf op een Italiaanse cam ping 48,35 euro per nacht kost voor een gezin met een kind van tien jaar oud. Daarmee pas seerde het de tra ditionele koploper Zwitserland (44,90 euro). Ter vergelijking: in Frankrijk kost een gemiddeld verblijf 38,54 euro per nacht. Tijdens het hoog seizoen - juli en augustus - valt het niet mee om aan de Italiaanse kust een rustige kleine camping te vinden. Kun je dan nergens ontsnap- pen aan drukte en hoge prijzen? Zeker wel. Hoewel de alternatieven zoals boerencam- pings in andere landen vaak beter zijn georganiseerd en bijvoorbeeld een goede web site hebben, vind je ze ook in Italië. Je moet alleen wat beter zoeken en creatief zijn. Dat geldt ook voor leuke kleinscha lige terreinen in de bergen of in minder bezochte regio's als Apulië, Le Marche en Piemonte. Je le vert wat comfort in, maar krijgt er authentieke Italiaanse sfeer voor terug. ZATERDAG 22 FEBRUARI 2020 41

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 129