'DE EERSTE STAPPEN ZIJN ALS MESSTEKEN IN JE HUID' 30 Ict'er Alexander Docter (49) uit Gouda traint zo'n drie keer per week in de Reeuwijkse Plas sen voor zijn zwem wedstrijden. ,,Het geeft me een kick als ik na het borstcrawlen uit het water stap, tintelend en bibbe rend. Je lichaam werkt dan hard om warm te worden. Hoe dat voelt? Branderig. Alsof ik na gloei, smeul. Dat fijne gevoel duurt zeker een kwartier, als ik geluk heb zelfs twintig minuten. Op zondagochtend zwem ik samen met een hechte groep van zo'n tien personen. Ieder een zoekt zijn grenzen op, steeds iets langer. Dat houdt het spannend. Ik zwem graag wedstrijden. Niet om de prijzen, want de snelste ben ik niet, maar om het mee doen, om mezelf uit te dagen. Afgelopen december deed ik mee aan de Silbersee Ice Cup in Duitsland en in 2017 heb ik deelgenomen aan de allereer ste editie van de Amstel Ice Swim in Amsterdam. Drie weken geleden vond het Open Nederlands Kampioenschap IJszwemmen in de Reeuwijkse Plassen plaats - ik ben prima negende geworden. We probe ren het Europees Kampioen schap van volgend jaar ook hierheen te halen. Zes jaar geleden begon ik te trainen voor een triatlon. Een racefiets had ik al, hardlopen ging me goed af. Maar zwem men moest ik nog ontdekken. De eerste keer dat ik in het koude buitenwater stapte, kwam er een gevoel over me dat ik niet herkende: het is de spanning vooraf en de adrena line die tijdens de duik door mijn lichaam stroomt. Het voelt als moeten overleven, en maakt dat ik één ben met de natuur. Dat vind ik zó gaaf. Het begin blijft het moeilijkst. De eerste stappen voelen als messteken in je huid, maar die pijn went. Hooguit twee minuten later is dat voorbij. Dan geniet ik juist van de kou.''

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 118