I Nederlands. Er moeten liedjes komen, een album, een clubtour. Dat kost tijd.'' ,,Hij is gewoon heel chill. Tegen hem heb ik het hele verhaal van mijn stiefvader er in één keer uit gegooid. Hij reageerde heel oké, niet zo heftig. We schreven een mooi num mer voor mijn moeder en vanaf toen gin gen alle nummers óók daarover. Niet per se over de dood, maar meer over wanneer iemand er niet meer is, en hoe je diegene dan mist. ,,We hebben zoveel nieuwe nummers geschreven dat het niet allemaal op één al bum past; het eerste heet Hier en komt deze maand uit, het andere in het najaar. In het Nederlands gaat het allemaal een stuk makkelijker. Ik verwachtte er niet zoveel van, maar met mijn eerste Nederlandstalige single die in oktober uitkwam, heb ik meer succes dan in de laatste vier jaar. Ik ben blij dat Diggy Dex op mijn pad is gekomen, want normaal gesproken haat ik het om teksten te schrijven en muziek op te ne men.'' ,,Ja, dat vind ik verschrikkelijk. Een obstakel in mijn leven. Ik denk omdat ik vroeger zoveel heb geschreven. Ik zat vanaf mijn tiende iedere dag met die gitaar op mijn kamer en vond dat toen heel gaaf, maar als het móet, is het al zo anders. Dan is de lol er snel af. Ik pak ook nooit thuis nog even de gitaar erbij om lekker te pingelen. No way. Ik houd van spelen, live op festivals of in het theater, maar schrijvenIk ben altijd blij als het er weer op zit.'' ,,Jaaa, daar word ik helemaal happy van. Er kan van alles aan de hand zijn: stress, ver driet, angst. Maar zodra ik op het podium de eerste noot zing, is pats! alles weg. Dan is het: o ja, dit is leuk zeg. Ik spring het hele podium over en zing de longen uit mijn lijf, het liefst voor héél veel mensen, dat vind ik helemaal cool. Ik kijk er nu al ontzettend naar uit om mijn nieuwe album live te spe len, op Concert at Sea bijvoorbeeld. Daar speel ik een uur lang alleen maar Neder landse shit. Weet je hoeveel zin ik daar in heb?!'' ,,Toevallig heb ik haar vorige week een stukje laten horen. Daar ben ik normaal niet zo van, want mijn familie heeft altijd wel iets op te merken. 'Nou, het is wel een beetje hard hè', zegt mijn vader dan. Of pesterig: 'Ilse de Lange, dat is pas een goede zangeres'. Meestal denk ik daarom: mijn muziek horen ze maar op de radio. Maar mijn moeder is nu heel trots. Volgens mij moest ze huilen - al waren we allebei een beetje teut, dus dat weet ik niet meer pre cies.'' ,,Ja, voor het eerst. Tuurlijk, ik had wel een keer een gebroken hartje. Eén keer ook met kerst, tien jaar geleden, toen ik Being Alone at Christmas schreef. Nou, daar heb ik mijn hele leven plezier van gehad!'' De transformatie naar Miss Montreal is in middels compleet. Ze heeft weer kleur op de wangen, het haar is glamoureus gestyled en de setjes kleding worden uit de koffers gehaald. Met de fotograaf- ook een kite- surfster - wisselt ze ondertussen nog wat goede surfspots uit ('dat eilandje bij Vene zuela, dat is pas goed!') De trillerige Sanne van twee uur geleden is nergens meer te bekennen. „Tijdens elk interview dat ik ooit in mijn leven heb gegeven over een nieuwe plaat, hóórde ik mezelf praten en dacht ik: kind, je lult maar wat. Ik weet zeker dat iedere artiest dit herkent. Je hebt een nieuwe plaat uit en waarom? Omdat het moet. Niet om dat er nou zoveel op staat waar je supertrots op bent. Bij mij was het altijd 'hoeee' (ze zingt het begin van hit Just a Flirt) of 'hoe hoe' (begin van Hoe met Nielson) - leuk hoor, maar nu voel ik dat ik écht iets te ver tellen heb. Ik moest mijn ei kwijt, heb er een paar songs over gemaakt en het wordt nog gedraaid ook! Dan denk je...'' Ze zakt tevreden onderuit op haar stoel: ,,Woahhh, ik word eindelijk seriéus genomen.'' Je vertelde net dat je na de dood van je stiefvader helemaal geen zin had om liedjes schrijven. Waarom kwam het met Diggy Dex wél van de grond? Hè, echt waar? Maar optreden doe je wel graag. Heeft je moeder de nieuwe nummers al gehoord? Toch van je shit een hit gemaakt. 14

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 102