'Ik haat het om teksten te schrijven en muziek op te nemen. Dat zijn echt obstakels in mijn leven' dat het dan over mijn stiefvader zou gaan, dat ik het dan moest delen. Die afspraken heb ik afgezegd. Ik kon het nog niet aan.'' ,,Ik wil ook mijn familie beschermen. Je moet niet vergeten dat mijn familie niet bekend is en nu weten mensen via de media toch aardig wat over hen, dóór mij. Sowieso houd ik dit soort dingen liever voor mezelf. Ik vind het altijd raar als men sen een foto op Instagram posten met lieve papaik ga je missen. Dat is je privéleven, toch? Ik hoef geen medelijden en wil niet zielig zijn.'' Ineens nuchter: ,,Het was even moeilijk, maar nu is alles weer oké hoor. Ik ga gewoon door, dat is het beste.'' Het is deze nuchterheid waar Sanne Hans om bekendstaat. Zo'n twaalf jaar geleden leerde Nederland haar kennen. Als je nu het filmpje terugkijkt van haar televisiedebuut in oktober 2008 bij De Wereld Draait snap je hoe Hans het publiek inpakte met haar ontwapenende verschijning. Met een gitaar op schoot vertelt ze met die kenmer kende hese stem en dat lichte accent uit het oosten: 'Ik zat eerst thuis op de bank en nu zit ik hier, da's hartstikke leuk'. Hier en daar hapert een m, t of g, want zo werd ze ook bekend: als het meisje dat stottert, behalve als ze zingt. Hans groeit op in Dedemsvaart in een muzikaal gezin: moeder Dorothee treedt op als zangeres, vader Gert-Jan is een bo- vengemiddeld muzikale meester op de ba sisschool. Het gezin telt vier kinderen, van wie Sanne de derde is. Ze speelt viool, gi taar en gaat op zangles, steeds enthousiast aangemoedigd door het thuisfront, on danks de scheing van haar ouders op haar 7de. Op de middelbare school in Harden- berg breekt een lastiger tijd aan: ze krijgt last van die scheiding en haar gestotter maakt haar onzeker. Eindeloos zingen, pi ano en gitaar spelen wordt haar uitlaatklep. Na de middelbare school gaat Hans naar de Popacademie in Enschede. Ze stopt in 2008, in haar derde jaar, als ze onverwacht succes heeft met zingen in een smeerkaas reclame van Slankie - 'gelukkig heb ik altijd nog een goed lijf, dus een goed leven'. Haar muzikale carrière is begonnen. Er volgen hits als I Wish I Could, Till the Sun Comes Up, House Upon the Hill en het Nederlandstalige Hoe met Nielson, dat vijf tien miljoen keer is beluisterd op Spotify. De laatste jaren is daar nog een tv-carrière bij gekomen. Haar droogkomische en altijd goudeerlijke opmerkingen als coach bij The Voice zijn geliefd. Tegen een wat gezette jongen met een gitaar zei ze eens: 'Ik be grijp jou. Jij houdt van bier en ik ook. Jij moet bij mij in het team, dat wordt echt heel leuk'. Collega-coach Marco Borsato klapte ondertussen dubbel van het lachen. Tot nu toe zong Hans, op een enkel uit stapje na, altijd in het Engels. Nu is er een heel Nederlandstalig album, waarvoor rap per Diggy Dex haar hielp met het schrijven van de teksten. ,,Ik deed het wel, maar alleen tijdens mijn theatertours. Daar kun je makkelijk een klein liedje in je eigen taal zingen - dat paste daar goed, beter dan in een concert zaal, vond ik. Totdat ik vorig jaar opeens dacht: wat is dat krom. Iedereen vindt het zo mooi als ik zing in het Nederlands en ik word er zelf ook blij van. Toen ben ik er werk van gaan maken.'' ,,Nee hoor, nee. Bij mij loopt alles gewoon zoals het loopt. Ik heb geen spijt van dingen. Bovendien kun je niet van het ene op het andere moment zeggen: ik zing nu in het Waarom wilde je het niet delen met anderen? Ze hadden vast begrip gehad voor het feit dat je niet vrolijk kon zijn. Waarom zong je niet eerder in het Nederlands? En denk je nu: dat had ik eerder moeten doen? ZATERDAG 22 FEBRUARI 2020 13

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 101