NYNKEDEJONG EU-leiders in gevecht over de nieuwe begroting scenes 6 KAMERA EXPRESS behind your Column Mark van Assen Brussel Het is de eerste top van Charles Michel, de nieuwe voorzitter van de Europese Raad. Hijmoet proberen de leiders van de 27 EU- lidstaten op één lijn te krijgen, maar zal inmiddels in de gaten hebben dat dit eenvoudiger ge zegd is dan gedaan. Michel kwam vorige week met het voorstel om aan de slag te gaan met een budget van een kleine 1100 miljard euro. Bij aan komst in Brussel gistermiddag had zo'n beetje iedere leider daar zijn eigen mening over. Onze pre mier Mark Rutte bijvoorbeeld, die mikt op een lager budget: ,,Dit is echt niet goed. Wij zijn erg zuinig in Nederland.'' De Franse president Emmanuel Macron zit er anders in. Hij ziet niet in waarom het vertrek van de Britten (dat financieel een slok op een borrel scheelt) moet leiden tot een lagere begroting. ,,Wij hebben toch ook ambities?'' Ma cron wil onder andere meer geld voor de Europese defensie. Hij vindt landen als Spanje en Polen aan zijn zijde, zij het om een an dere reden. Die willen niet dat er wordt gekort op de cohesiegelden, de steun voor arme regio's. Er zijn twee dagen uitgetrok ken voor de top, maar Michel heeft al gewaarschuwd dat er in dien nodig in het weekend wordt doorgepraat. In Brussel wordt er echter ernstig rekening mee ge houden dat de leiders er nu niet uitkomen. In dat geval volgt er in maart een tweede top. Premier Rutte had zich in elk geval inge steld op een lange nacht. Hij had een boek bij zich en 'een appeltje'. Ik wil vanaf deze plek mijn steun betuigen aan al die car navalsvierders die boven de rivieren werken, en de afgelopen week aan hun collega's moesten uitleggen waarom carnaval zo leuk is en waarom je daar vrij voor zou willen nemen. Elke keer weer die niet- vierders die grappend 'alaaf roepen, en ver volgens een betoog van een kwartier hou den waarom carnaval volgens hen een idioot feest is dat alleen maar draait om domme, hos sende types in een krokodil- lenpak. Je pro beert ze nog iets bij te brengen over saamhorig heid en tradi tie, maar dat heeft hele maal geen zin, want de car navalshaters Emile Ratelband bevestigt elk vooroordeel dat iedere carnavalshater toch al heeft de moed mij in de schoenen. Hij is maar een marketinggrapje, een bij-prins, bedacht door een paar ondernemers. Maar toch. Emile Ratelband als carnavalsprins bevestigt elk vooroordeel dat iedere carnavalshater toch al heeft: dat feest is niet serieus te nemen. Een prins hoort iemand te zijn die zich jarenlang voor het carnaval in de stad inzet. Iemand die al talloze schroeven in talloze car navalswagens heeft geschroefd. Iemand die lééft voor het feest. Zoals Lex Uiting, die in de film Nao 't Zuuje tot Prins van Venlo wordt gekroond. De hele familie moet huilen van trots. Gelukkig hebben we nog een echte prins: Prins Willem van Bourgondië, een prins die er wél uitziet alsof hij het snapt. Ik wens alle vierders en alle prinsen een onvergetelijke Carnaval, of Vastelaovend. Met of zonder Prins Tsjakka. houden graag vast aan de vooroor delen die hen zo dierbaar zijn. Ik heb jullie de afgelopen jaren te vuur en te zwaard verdedigd, lieve carnavalsvierders. Sinds ik een tijdje in Oeteldonk heb gewoond, snap ik de magie van carnaval. En eenieder die daar nog niets van begrijpt raad ik graag de roman Naar de overkant van de nacht van Jan van Mersbergen aan, zodat we met z'n allen stukje bij beetje de haters leren dat carnaval zoveel meer is dan bier en schmink. Ik doe mijn best, maar dan lees ik vervol gens dat Emile Ratelband dit jaar Prins Tsjakka de Eerste is, nota bene in mijn eigen Zwolle, en dan zakt Canon Canon EOS RP EF-RF mount adapter Canon EOS 90D Canon EOS R EF-RF mount adapter vrijdag 21 februari 2020 GO ^0 @Nynke Drins Tsakka De Europese leiders zijn in Brussel bijeen om te praten over het EU-budget voor de komende zeven jaar. Iedereen probeert voor zichzelf de beste deal te maken. De kans is groot dat ze er nog niet uitkomen. Charles Michel. FOTO BELGA Dat is een zware taak. adviesprijs O Canon EOS 6D Canon EOS 800 adviesprijs O Canon EOS 5D mark III De voorbeelden op deze pagina zijn maximale inruilwaardes in de meest optimale condities. Douw daadwerkelijke inruilwaarde kan hiervan afwijken, □e maximale inruilwaarde is op basis van de meest optimale conditie. Onze medewerkers zullen in de winkel de conditie van jouw apparatuur vaststellen. De prijs na inruii is op basis van de maximale inruilwaarde én acties en cashbacks die lopen gedurende de inruilweken. Bekijk alle inruil deals en voorwaarden op kamera-express.nl/inruilweken

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 6