Nog meer aubergines 'Made in Westdorpe' Bruggen kunnen nog even fluiten naar groot onderhoud 7 NIEUWE LOUNGEBAR EIGEN ZAAK WALODIK GREGORIAN Biertje, wijntje, borrelplankje: Hulst krijgt er een loungebar bij. Walodik Gregorian (23) verruilt Craft Lounge De Biecht voor zijn eigen zaak Encore. Sas van Gent is nu officieel Betekoppenstad ^b ^Balodik Gregorian Ml ^M maakte zich ■■■V tweeënhalfjaar lang onmisbaar in Hulst, als uitbater van Craft Lounge De Biecht. De jonge biersommelier schonk er een ruim assortiment aan bieren die niet bij het grote publiek be kend zijn. Met zijn eigen zaak En core zet hij een volgende stap. ,,Ik was op zoek naar wat groters", ver telt hij. Dat werd meteen een héél stuk groter. Walodik neemt het twee verdiepingen tellende pand van de café De Jonkheer/De Jonk vrouw aan het Cornelis de Vos- plein over van Gerard Jonk man. ,,We gaan van 67 vierkante meter naar 350. Een enorme stap." Beroemde zangers De bevlogen cafébaas gaat de zee van ruimte goed benutten. De ta fels en zetels van De Jonkheer/De Jonkvrouw blijven staan, en er ko men statafels bij. ,,Het wordt geen feestcafé, maar een loungebar met relaxte muziek, voor 18-plus en op vrijdagavond voor 21-plussers. Mensen moeten er gezellig met el kaar kunnen praten." De nu nog zwarte muren gaan plaats maken voor grote zwart-witfoto's. ,,Van overleden beroemde zangers, zoals Elvis en James Brown." Naast acht wisseltaps en veertig soorten bier Het wordt geen feestcafé, maar een loungebar met relaxte muziek op fles zijn ook de wijnen goed vertegenwoordigd: zes soorten rood, zes wit, vier rosé, twee zoete wijnen en drie soorten cava. Ook komen er borrelhapjes op de kaart. ,,Zoals een écht goede bitterbal, toastjes en wrapjes." De naam En core pikte hij op in een Belgische bar. ,,Daar riepen ze 'encore', voor nog een rondje. Het klinkt lekker en het is ook een chique naam." Waldolala Walodik zit vol met ideeën. Zo ko men er bier- en wijnproeverijen met hapjes en thema-avonden. Het eerste thema is al bekend. ,,Dat wordt Spanje. We gaan twee weken lang Spaanse muziek draaien en hebben dan Spaanse wijnen en bieren. Mijn twee In een Belgische bar riepen ze 'encore', voor nog een rondje. Het klinkt lekker nichtjes uit Spanje komen en zij nemen de keuken over om hapjes te maken." Al die veranderingen komen pas nS carnaval, maar tij dens het leutfeest gaan de deuren vanaf vanavond open. ,,Dan wor den we voor de leeuwen gegooid, daar leer je het meest van." Encore heet dan voor een paar dagen Waldolala, want alle cafés in Hulst hebben een bijnaam met carnaval. Het is een knipoog naar Walodik's naam én een antieke hit van Luv uit de jaren zeventig. ,,Dat gaan we hier dan ook draaien na tuurlijk." Na carnaval wordt er hard gewerkt, voor de officiële opening van Encore op vrijdag 6 maart. Vanaf die datum is de zaak van donderdag tot en met zondag geopend, vanaf 14.00 uur. SAS VAN GENT Het heeft ge duurd, maar dan heb je ook wat: Sas van Gent heet de komende carnavalstij d voor het eerst hele maal officieel Betekoppenstad. De carnavalsnaam, ontleend aan de tijd dat er nog twee suikerfa brieken in Sas van Gent waren, stond altijd al wel bij de invals wegen, maar nooit met echte plaatsnaamborden met de titel 'Betekoppenstad' erop. Sinds gisteren hangen die er wel, ont huld door Sassenaar, carnavals vierder en - ook nog - wethouder Frank van Hulle en de Betekop penstad Prins Carnaval Benito de Eerste (bakker Bennie de Putter), die het voorstel in diende bij burgemeester Lonink. SLUISKIL Aan de draaibrug gen over het Kanaal Gent-Ter- neuzen wordt volop gewerkt, maar groot onderhoud laat nog jaren op zich wachten. De werkzaamheden die nu worden uitgevoerd, betreffen 'alleen' de elektromechanische installaties. Elektrotechnisch bedrijf Engie voert die uit in opdracht van Rijkswaterstaat. De elektromechanische instal laties worden gemoderniseerd en de bruggen worden klaarge maakt om ze op afstand te kun nen bedienen. Volgend jaar moet de operatie afgerond zijn. De bruggen moeten dan vanuit de nautische verkeerscentrale van Rijkswaterstaat in Terneu- zen bedienbaar zijn, zoals al ge beurt met de Oostsluis bij Ter- neuzen. De ruim vijftig jaar oude bruggen bij Sluiskil en Sas van Gent zijn ook toe aan groot onderhoud. Het afgelo pen jaar viel de brug bij Sluiskil diverse keren in storing, waar door het verkeer er geen ge bruik van kon maken. Rijkswaterstaat staat voor grote investeringen. Aan de ka- naalbruggen is daarbij geen voorrang gegeven. Groot on derhoud staat niet eerder dan in 2024-2025 op de rol. Nog meer aubergines kunnen straks het stempeltje 'Made in Westdorpe' krijgen. Glastuin bouwbedrijf Gebr. Van Duijn, ge specialiseerd in de teelt van de paarse groenten, breidt uit met bijna 2,7 hectare. De firma Gebr. Van Duijn heeft op de Axelse Vlakte bij Westdorpe al een kassencomplex van ruim tien hectare. Het bedrijf dat ook filialen heeft in Oosterland en Steenber gen, kwam in 2009 als één van de eerste naar het toen nog maagde lijke glastuinbouwgebied. Het zit ondertussen behoorlijk inge- bouwd. Toch is er een uitbreidings mogelijkheid gevonden, direct ach ter het bedrijf waar ooit een vuil- stort was en de oude legervoertui genclub General Armygreen Foun dation (GAF) jarenlang thuis was. De uitbreiding maakt het mogelijk efficiënter te produceren. Alle voor zieningen zijn er al. Restwarmte Na een mindere beginperiode is het glastuinbouwgebied bij Westdorpe sinds 2013 zo goed als volgelopen. Zo'n 25 van de 150 hectare zijn er nog te vergeven. Sterke troef is de levering van restwarmte en de groeistof CO2 door kunstmestfa- briek Yara in Sluiskil-Oost. vrijdag 21 februari 2020 Gezellig met elkaar praten in Encore Sophie Stockman Hulst -Walodik Gregorian - Walodik Gregorian Harmen van der Werf Westdorpe Walodik Gregorian in zijn nieuwe loungebar Encore. foto anne hana

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 54