Verzet tegen zorgcomplex gestaakt Carel Bruring vertrekt met dubbele gevoelens uit gemeenteraad Goes IN DE REGIO 6 Akkoord bewoners Westwal MIJN DORP, MIJN STAD Toenemende verkeersdrukte op de Westwal was één van de grootste zorgen van de omwonenden, die tot voor kort niet uitsloten naar de rechter te stappen. De hoofdingang van het complex - dat de naam Mar tha Flora krijgt - komt namelijk aan de Westwal te liggen. ,,Een kwets baar gebied, waar je zeker geen zwaar verkeer wil hebben'', bena drukt omwonende Peter de Jonge. ,,Zo is het de vraag of het wegdek dat aankan.'' Een kwetsbaar gebied, waar je zeker geen zwaar verkeer wil hebben Hij en de andere bezwaarmakers hadden het liefst gezien dat de in gang van het gebouw aan de Nieuwstraat zou komen, maar ze nemen nu genoegen met de toe zegging dat in elk geval de bevoor rading via deze straat zal gebeuren, zodat er geen vrachtverkeer op de Westwal komt. De ingang voor be zoekers komt wel aan deze straat. Volgens De Jonge hebben de om wonenden van de gemeente bo- vendien de toezegging gekregen, dat er een drempel komt op de Westwal. ,,We hopen dat daarmee de snelheid eruit wordt gehaald en dat het automobilisten zelfs ont moedigt om over de Westwal te rij den als ze er niks te zoeken heb ben.'' Doorn Het zorgcomplex komt op de plek van de voormalige en nu leeg staande Beatrixschool. Dat dit vol gens de omwonenden karakteris tieke gebouw moet wijken, is hen ook een doorn in het oog. Eerder wezen ze op een uitspraak van voormalig wethouder Dieleman. Hij stelde in 2007 dat het gebouw behouden moest blijven. Toch zou dat volgens De J onge waarschijnlijk geen doorslaggevend argument zijn geworden tijdens een eventu ele rechtszaak. Hij wijst op een eerdere uitspraak van de Raad van State. „Daaruit blijkt dat wij in principe gelijk heb ben als we zeggen dat je de ge meente aan zo'n uitspraak mag houden. Maar niet per se tot in lengte van jaren. Er zijn inmiddels heel wat jaren verstreken en dan kunnen de omstandigheden zoda nig zijn veranderd dat een ge meente van zo'n toezegging mag afwijken.'' Martha Flora heeft al tien parti culiere verpleeghuizen voor de menterenden. Die staan in onder meer Den Haag, Rotterdam, Gouda en Maastricht. Wanneer de bouw van het complex in Goes begint, is nog niet duidelijk. Onlangs opende op steenworp afstand (in de 's-Heer Hendrikskinderenstraat) al een soortgelijke woonvoorziening voor mensen met dementie: Het Gas tenhuis. Carel Bruring (GroenLinks) stopt na veertien jaar als gemeenteraadslid in Goes. Hij verhuist binnenkort naar Langbroek, in de gemeente Wijk bij Duurstede. Bruring stopt per 1 april. Hij volgt zijn vrouw Manda Heddema, voormalig eigenares van boek handel De Koperen Tuin in Goes. Zij verkocht deze winkel onlangs en runt nu een boekhandel in Driebergen. Bruring is momen teel het langstzittende raadslid. Hij heeft dubbele gevoelens bij zijn vertrek. ,,Natuurlijk is het jammer, want ik doe het nog al tijd met veel plezier. Bovendien speelt er nog van alles. Dat wil je toch weten hoe het afloopt. Aan de andere kant heb je het na veer- tien jaar ook wel een beetje ge zien. Het is goed dat iemand an ders er nu met frisse energie te genaan gaat." Koopzondagen Als één van de hoogtepunten van de afgelopen jaren noemt de GroenLinks-fractievoorzitter het vrijgeven van de koopzondagen in Goes. ,,Ik denk dat ik daar een substantiële bijdrage aan heb kunnen leveren.'' Een dieptepunt was volgens hem de uitspraak van de Raad van State waarmee een streep werd gezet door de komst van de wijk Goese Schans op de plek van het havenindu striegebied. ,,Daarmee ging de bouw van tweeduizend huizen niet door, waaronder vijfhonderd in de sociale huursector.'' Hoewel de Goese politiek nu erg stabiel is, maakte Bruring ook roerige tijden mee. Net nadat hij in 2006 raadslid was geworden, was er grote commotie vanwege het zogeheten 'biddagakkoord'. PvdA (de grootse partij) en GroenLinks werden toen in het college door CDA en VVD inge ruild voor de SGP/ChristenUnie. De gemoederen liepen tijdens een vergadering zo hoog op dat toenmalige VVD-raadslid Sjoerd Heijning een kan water over het hoofd van Bruring dreigde leeg te schenken. ,,We haalden toen als Goes zelfs het NOS-journaal'', herinnert Bruring zich nog. ,,Dat gebeurt niet zo vaak.'' Ruim een jaar geleden kreeg Bruring veel haatreacties over zich heen toen hij van plan was mee te doen met een actie waarbij in Grieken land vluchtelingen zouden wor den opgehaald. De vertrekkende fractievoor zitter zegt nog niet te weten of hij in z'n nieuwe woonplaats ook weer de politiek ingaat. Vóór hij in Goes kwam wonen, was Bru- ring raadslid en wethouder in de gemeente Amersfoort. Wie hem opvolgt in de gemeenteraad van Goes is nog niet duidelijk. Alzheimercafé Engelse Choral Evensong Activiteiten in het muZEEum vrijdag 21 februari 2020 Carel Bruring verhuist naar Langbroek. Het is voor hem niet makkelijk te stoppen als raadslid in Goes: ,,Er speelt er nog van alles. Dan wil je toch weten hoe het afloopt." foto johan van der heijden Omwonenden staken hun verzet tegen de komst van een woon complex voor dementerenden tussen de Westwal en de Nieuw- straat in Goes. Ze hebben onder meer de toezegging gekregen dat het gebouw straks wordt be voorraad via de Nieuwstraat. Rob Paardekam Goes - Peter de Jonge, omwonende Rob Paardekam Goes GOES In Ter Weel wordt maan dag een Alzheimercafé gehouden. Het thema is dit keer De diagnose en dan?. Casemanager Rensche Wijnstra geeft informatie en vertelt over de zorg die moge lijk is als een naaste de diagnose dementie krijgt. Aanvang om 19.30 uur. Ter Weel is te vin den aan het Johanna- plantsoen 1. GOES In de H. Maria Magdale- nakerk wordt zaterdag een traditionele Engelse Choral Evensong ge houden. Dit Anglicaanse avondgebed bevat can ticles en anthems van onder andere Charles Wood en Orlando Gib bons. Koor Capella Maria Magdalena en or ganist Janno den En gelsman verlenen muzi kale medewerking. Aan vang om 17.00 uur. VLISSINGEN In de voorjaarsvakantie zijn er in het muZEEum speciale activiteiten voor kinderen. Zondag wordt om 14.00 uur af getrapt met een kinder- Organist Janno den Engelsman. rondleiding. Gidsen nemen de kinderen mee langs de spannendste verhalen. Denk aan het leven aan boord van een VOC-schip of het leven van kinderen in de tijd van Michiel de Ruyter. De rondleiding wordt ook gegeven op woens dagmiddag om 14.00 uur. Naast de rondlei ding kunnen kinderen ook deelnemen aan een speurtocht en uitkijken over de zee. GOES Centrum 't Westlicht, Albert Joachimkade 3, 10.00-12.00 uur: In loop voor hulpvragen, luisterend oor en kof fie en thee; Inloop huis Oase, Roos- eveltlaan 87, 13.30 15.30 uur: Open mid dag kleigroep 'Werk in Uitvoering' HEINKENSZAND BinnenUit, 09.30 17.30 uur: Expositie FotoGroep Goes KAMPERLAND Dorpshuis Casem- broot, Alexiaplein 3, 13.00-16.00 en 20.00-23.00 uur: Vrij biljarten KAPELLE Cederhof, 14.00 uur: Bijeenkomst Heem kundige Kring De Be- velanden met lezing met foto's door Ko Dek KWADENDAMME Tapperij 's Lands Welvaren, 15.30 18.30 uur: Viering Kindercarnaval SCHERPENISSE Brasserie De Zee ster, 20.00 uur: Bingo THOLEN Atrium gemeente huis, Hof van Tholen 2, 13.00-15.00 uur: Taalcafé WEMELDINGE De Wemel, 10.00 12.00 uur: Inloop spreekuur 'De Weg- wiezer'; Gymzaal te genover OBS, 15.30 17.00 uur: Wisse lende sportactivitei ten voor de jeugd YERSEKE Dreef, 08.30-12.30 uur: Weekmarkt; Moerzicht, 14.00 16.00 uur: Spelmid- dag met o.a. koersbal en sjoelen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 51