Verkeersles maakt scholieren alert IN DE REGIO 6 Aanpak bos in Schuddebeurs MIJN DORP, MIJN STAD Boswandelaars moeten nog wel even geduld hebben. Staatsbosbe heer moet het plannetje nog uit werken, de precieze kosten op een rij zetten en de klus uitbesteden. ,,Dus het is niet zo dat het morgen al wordt aangepakt, maar er komt dit jaar nog wel een oplossing voor het eerste stuk", belooft boswachter Marijke Lieman. Ergste deel van hobbel-de-bobbel parkeerterrein krijgt doorgroeistenen Het plan is om het voorste deel, de oprit van het parkeerterrein met de bocht naar links, te voorzien van doorgroeistenen. Zodat automobi listen het terrein weer op kunnen zonder te hoeven stunten. Nu lig gen er zo veel diepe kuilen dat zelfs voorzichtig langsrijden geen optie meer is. Over een paar jaar wordt, zo is de bedoeling, de rest van het terrein aangepakt. Al jaren wordt gevraagd om een opknapbeurt van het parkeerter rein aan de Donkereweg. Tussen door lapte Staatsbosbeheer de boel weleens op, maar al snel ontston- den er weer kuilen. De laatste twee jaar is het er 'een behoorlijke gaten kaas', weet ook Lieman. Het geld klotst bij Staatsbosbeheer niet te gen de plinten. En de kuilen met resten puin volstorten en gladstrij ken, is geen optie. ,,Dan zit je over een paar maanden weer. Wat we nu gaan doen, moet duurzaam zijn. Een oplossing voor langere tijd. Dat is het geval met die doorgroeiste- nen. Als die groen worden, ziet het er ook nog mooi uit." Voorzitter Ton Steehouder van de dorpsraad Noordgouwe/Schud- debeurs reageert 'gedeeltelijk blij'. Blij omdat er in ieder geval iets gaat gebeuren. ,,Maar wanneer is nog niet bekend en het jaar duurt nog lang." Het liefst had Steehouder daarnaast gezien dat gelijk het hele terrein recht werd getrokken. Of er acties gevoerd kunnen worden om extra geld bij elkaar te krijgen, be twijfelt hij. Voor het duurzaam op knappen van het hele terrein heb je tussen de 15.000 en 20.000 euro no dig. ,,Dat ga je met de verkoop van appelflappen niet redden." Misschien schiet er nog geld over van het bedrag dat beschikbaar is om de parkeerproblematiek op het dorp op te lossen, werpt Steehou der nog een balletje op. In overleg met de dorpsraad werkt een clubje aan een parkeerplan en dat zou we- leens goedkoper kunnen uitvallen dan vooraf bedacht was. ,,Het is de vraag of we dat geld dan aan iets an ders zouden mogen besteden. Maar als dat zo is dan zou je een enquête kunnen uitzetten onder inwoners met de vraag wat zij willen." Voor alsnog is dat niet aan de orde. Het parkeerplan voor Noordgouwe is nog niet rond. Appen op de fiets? Achtstegroepers Mark Fennet, Fedde Raats, Jens Coppoolse en Loek van Leeuwen van het Stapelhof in Renesse denken niet dat ze dat ooit gaan doen. De lessen die ze leren met het verkeersprogramma van ANWB Streetwise hakken er in. Heftig vinden ze vooral het ver haal van Tommy-Boy, die - als-ie even op zijn telefoon kijkt - dode lijk verongelukt. Superleuke gast, lekker muziekje op en dan een snelle, fatale blik op zijn telefoon- scherm. Zijn vader heeft na de dood van zijn zoon met succes gestreden voor het verbod op het vasthouden van mobieltjes in het verkeer. Tommy-Boy zelf raakt de jongeren in het hart. ,,Pffff, dat was echt wel heel erg", klinkt het na afloop in koor. Alcoholbril De leerlingen van het Stapelhof weten best goed wat wel en niet mag, maar ervaringen in de prak tijk maken extra indruk. Dus mo gen leerlingen uit groep 5 en 6 zelf de rem uitproberen, op het parkeerterrein bij de voetbal. En merken de klasgenootjes achterin de auto meteen het nut van een gordel. De oudste leerlingen fiet sen een parcours met een vertroe belende alcoholbril op en met 6 kilo zand op hun rug. ,,Dat is écht zwaar", merkt Mark. ,,Als ik links of rechts ga, schuift die hele tas mee en ga je nog verder opzij." De ANWB stuurt zeven Street- wiseteams het land door, met verschillende programma's voor alle leeftijden op de basisschool. Dat doet de ANWB vanuit maat schappelijke betrokkenheid, ver telt coördinator Sonja van den Biggelaar van het team Zuidwest Nederland. Zelf ziet ze hoe en thousiast de leerlingen reageren, maar ook dat ze echt wijzer wor den. ,,En dan ga je toch met een fijn gevoel weg." Activiteiten in het muZEEum Alzheimercafé Werken in de techniek vrijdag 21 februari 2020 Parkeren zonder een gatenslalom SD Hoera! Het gaat gebeuren. Het hobbel-de-bobbel parkeerter rein bij het bos van Schudde beurs wordt aangepakt. In ieder geval het voorste en meteen ook het ergste deel. Esme Soesman Schuddebeurs Esme Soesman Renesse VLISSINGEN In de voorjaarsvakantie zijn er in het muZEEum speciale activiteiten voor kinderen. Zondag wordt om 14.00 uur af getrapt met een kinder rondleiding. Gidsen nemen de kinderen mee langs de spannendste verhalen. Denk aan het leven aan boord van een VOC-schip of het leven van kinderen in de tijd van Michiel de Ruyter. Naast de rondleiding kunnen kinderen ook deelnemen aan een speurtocht en uitkijken over de zee vanuit het torentje. Muzeeum.nl. GOES In Ter Weel wordt maan dag een Alzheimercafé gehouden. Het thema is dit keer De diagnose en dan?. Casemanager Rensche Wijnstra vertelt over de zorg die moge lijk is als een naaste de diagnose dementie krijgt. Aanvang om 19.30 uur. Ter Weel is te vin den aan het Johanna- plantsoen 1. ZIERIKZEE In Bibliotheek Zierikzee wordt woensdag een bij eenkomst gehouden FOTO MUZEEUM met als onderwerp: Wer ken in de Techniek. Ma- risa van der Wulp van Technicom vertelt de aanwezigen over de vaardigheden die nodig zijn om in deze sector te werken en welke banen er in dit werkveld zijn. Ie dereen is welkom van 10.00 tot 12.00 uur. Er zijn geen kosten aan verbonden. Meer infor matie is te vinden op bi- bliotheekooster- schelde.nl. BROUWERSHAVEN Tonnenmagazijn, 09.00-12.00 uur: Yoga Jacqueline Binnendijk; BURGH-HAAMSTEDE Burghse Schoole, 19.00 uur: Winter- lichtjeswandeling met verhalen; Dorpshuis de Schutse, 16.00 uur: Herensociëteit; 19.30 uur: Klaverjasvereni- ging; ELLEMEET Dorpshuis, 19.00 20.00 uur: Biljartver eniging Onder Vrien den; GOES Centrum 't Westlicht, 10.00-12.00 uur: In loop voor hulpvragen, luisterend oor en kof fie en thee; Inloop huis Oase, 13.30 15.30 uur: Open mid dag kleigroep 'Werk in Uitvoering' OOSTKAPELLE Terra Maris, 13.30 en 15.30 uur: Bij-kletsen met de imker; 13.00 13.30 uur: Kijkje ach ter de schermen van het zeequarium ZIERIKZEE 4SD, 19.00 uur: Jongerencentrum geopend; Eilandzorg de Wie ken, 09.30-10.30 uur: Langer fit voor omwonenden; FiZi, 10.30 uur: Bombshell, 20.00 uur: Out Stealing Horses; Gebouw de Driehoek, 08.45 en 10.00 uur: Fytaal Pilates; Stadhuismuseum, 11.00-17.00 uur: Tentoonstelling Kijk onder de Kap; ZONNEMAIRE Dorpshuis, 19.30 21.45 uur: Repetitie Harmonievereniging Nut Uitspanning. J Kijk op de site bij /video Verkeersles maakt scholieren alert Mark Fennet begint op het parcours met een rugtas met 6 kilo zand op zijn rug. De magneet aan de ketting moet hij op de paal zien te plaatsen, dus dat vraagt goed stuurwerk. foto marieke mandemaker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 49