in Zeeland Racen om 500 euro weer uitblinken op EK II ZEELAND 15 nog moeilijker wordt." De twee snakken naar meer concurrentie. ,,Als ik er nu vijf weken lang niks van bak, sta ik er gewoon in", er vaart Wissel. ,,Het is fijn om jezelf ergens opnieuw te moeten bewij zen", voegt verdediger Manuhuwa toe. ASWH bezet de voorlaatste po sitie in de tweede divisie. Als de formatie zich handhaaft, rondt Manuhuwa een indrukwekkend traject af. Als speler van Jong Am bon klom hij via Zeelandia Mid delburg, Vlissingen, Goes en zijn nieuwe werkgever op van de vierde klasse tot het hoogste ama- Hij kan zich de race nog goed her inneren. ,,Een Belgische coureur of ferde zich op voor zijn teamgenoot. Ik was veel sneller, maar ik kon er niet langs. Het is niet heel sportief, maar het gebeurt vaker. Ik wilde hem koste wat kost passeren. Dat lukte gelukkig." Leloux bleef rustig en legde be slag op een podiumplek. Dat resul taat voelde als een overwinning. ,,Ik ben weer naar een niveau aan het groeien dat voor mezelf acceptabel is. Als alles op z'n plek valt, kan ik een gooi doen naar een hoge klasse ring." Dit weekend hoopt hij opnieuw te verrassen. ,,Ik ga er alles aan doen om mijn prestatie te evenaren." De Goesenaar focust zich in eerste in stantie op een finaleplek. ,,Het deel nemersveld is sterker dan ooit." PROGRAMMA Vorig jaar ging Goesenaar Tim Leloux er met de derde plek van door op het EK in Middelburg. foto lex de meester keerzijde. ,,Mijn prestaties zijn minder dan voorheen. Soms is het lastig te accepteren dat ik net tekort kom voor de absolute top. Ik wil al tijd de beste zijn." In het verleden kon hij zich wel meten met mondiale toppers. ,,Ik heb mooie gevechten uitgevochten met wereldkampioen Rico Haar- bosch. Die jongen is echt zó geta lenteerd. Weinig mensen kunnen hem verslaan." Niet sportief Ondanks zijn bewijsdrang kan hij ook relativeren. De derde plek vorig jaar tijdens het EK indoor in Mid delburg kwam totaal onverwacht. ,,Voordat het weekend begon, hield ik het niet voor mogelijk. Vooraf was ik tevreden met een plek bij de top vijftien." teurniveau. ,,Dan is het plaatje compleet." Degradatie zou voor hem en Wissel geen ramp zijn. ,,Je mag verwachten dat we dan in de top van de derde divisie meedoen", voorspelt Wissel. De offensieve kracht moest vanwege een ge- Het is fijn om jezelf ergens opnieuw te moeten bewijzen scheurde kruisband een jaar lang revalideren, maar is helemaal te rug op zijn oude niveau. Hij om schrijft zijn transfer als 'een mooie beloning voor het harde werken'. Vrienden Mogelijk liggen de Middelburgers direct onder een vergrootglas bij de club uit Hendrik-Ido-Ambacht. Het tweetal kent Veenstra ook buiten het voetbal om. ,,We zijn vrienden", bekent Manuhuwa. Wissel verwacht enkele sceptische opmerkingen. ,,Sommige mensen zullen zeggen: 'Jullie gaan erheen, omdat Rogier er trainer is.' Het is aan ons om het tegendeel te bewijzen." De spits noemt de on derlinge band een voor deel ,,Ik ben juist eerlijker tegen hem. We kunnen flink ruzie maken op de training." Manuhuwa komt naar eigen zeggen onder Veenstra tot zijn beste spel. „Vroeger dacht ik altijd: we gaan een potje ballen en zien wel wat er gebeurt. Soms verloor ik mijn concentratie. Rogier is de enige trainer die me écht kan motiveren." vrijdag 21 februari 2020 GO in Hendrik-Ido-Ambacht Coureurs uit dertien landen doen dit weekend mee aan de vijfde editie van het EK indoor karten in Middelburg. Er zijn drie tickets te bemachtigen voor het WK. De top vijftien wint een geldbedrag. De win naar ontvangt 500 euro. Morgen worden vijf voorron des gereden. Zondag volgen nog twee kwalificatiemomen ten. Aansluitend zijn de kwart finale, halve finale en eind strijd. - Jarreau Manuhuwa M Jarreau Ma nuhuwa (blauw). foto CARLA VOS T Rogier Veenstra. FOTO BSR AGENCY

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 43