Karter Tim Leloux wil O O) CD mm 14 ZEELAND Groene Ster weet dat het kan stunten Tolhoek verliest elf seconden in Spanje Simpele revanche Pattinama-Kerkhove Als de zaalvoetballers van Groene Ster Vlis- singen de zege op White Stones (6-3) in de eredivisie een vervolg willen geven, zal er vanavond in Amsterdam gestunt moeten wor den tegen titelkandidaat Lebo (aftrap 21.30 uur). Een zware taak, maar zeker geen onmo gelijke. Het bewijs daarvoor leverde Groene Ster eer der dit seizoen zelf. Op 11 oktober van het vo rige jaar versloeg de huidige nummer tien van het hoogste Nederlandse zaalvoetbalniveau de toenmalige koploper in Vlissingen. Het werd 4-3 en Achraf Laabich vervulde een glansrol. Hij maakte drie doelpunten. Salim Sandee zorgde voor de andere Zeeuwse goal. Wielrenner Antwan Tolhoek verloor gisteren in de tweede rit van de Ruta del Sol elf secon den op klassementsleider Jakob Fuglsang. Tol hoek startte woensdag sterk in Spanje, met de veertiende plek in de openingsrit. gisteren eindigde hij wat lager, op plek 29. Hij behield echter zijn veertiende plaats in het algemeen klassement. Zijn achterstand op Fuglsang groeide met elf seconden en is nu één minuut en 53 seconden. Terneuzenaar Brian van Goethem werd giste ren 101ste in Spanje. Hij staat 56ste in het alge meen klassement en is daarmee de derde Ne derlander in koers. Na de uitschakeling in het enkelspel tijdens het W60-toernooi van Caïro, woensdag, kwam tennisster Lesley Pattinama-Kerkhove gisteren in het dubbelspel wel tot een over winning. Samen met de Roemeense Irina Ma ria Bara hoefde ze daarvoor haar wedstrijd niet eens uit te spelen. Tegenstandsters Sabina Sharipova (Oezbekistan) en Shalimar Talbi (Wit-Rusland) gaven in de eerste set op. Het stond toen 5-2 voor de Zierikzeese Pattinama- Kerkhove en haar partner. Vandaag speelt het duo de halve finale. Daarin zijn de Poolse Paula Kania en de Oekraïense Anastasya Shoshyna de opponenten. 7^1 Quotevandedag 'Daar is niets voor gepland, maar wie weet wat we dan gaan doen.' Zege Trainer Vervolg TRANSFERS VAN GOES NAAR ASWH Daniel Wissel en Jarreau Manuhuwa volgen het spoor van trainer Rogier Veenstra. Het tweetal verlaat derdedivisionist Goes na dit seizoen en trekt naar tweededivisionist ASWH. Daniel Wissel en Jarreau Manu- huwa verlaten derdedivisionist Goes na dit seizoen. Ze volgen de route die hun ex-trainer Rogier Veenstra vorig jaar bewandelde en trekken naar ASWH, dat momen teel voorlaatste staat in de tweede divisie. Sommige voetballiefhebbers be commentariëren de sport alsof het hogere wiskunde is. Vaak zijn de rekensommen echter gemakkelijk te maken. De overstap van Wissel (23) en Manuhuwa (26) naar ASWH lag in de lijn der verwach ting. „Vroeger leek deze club in al les ver weg", beschrijft spits Wis sel. ,,Dat ik er nu ga voetballen, is echt mooi." Het tweetal wordt herenigd met trainer Rogier Veenstra. De drie Middelburgers werkten eerder al samen bij Zeelandia Middelburg en Goes. Wissel promoveerde in Goese dienst tweemaal en won één keer de districtsbeker. Manu- huwa sloot een jaar later aan. Hij maakte de promotie naar de derde divisie mee. Wissel kijkt met veel plezier te rug op de afgelopen drie seizoe nen. Vooral de derby in de hoofd klasse tegen Vlissingen (1-2 zege) bleef hem bij. ,,In dat jaar ver wachtte niemand iets van ons. 'Vlissingen gaat toch winnen', klonk het. Terwijl wij wisten dat we ze zouden pakken." Manuhuwa genoot vooral van de manier waarop Goes tot preste ren kwam. ,,We speelden met ri sico en durf. Voetballend waren we bijna altijd de betere." Dit sei zoen kiest de derdedivisionist - die Mart de Kroo na de zomer ook kwijtraakt, aan Kloetinge - voor Ik kan niet genieten van sommige overwinningen een behoudende aanpak. ,,Ik kan niet genieten van sommige over winningen", bekent Wissel. De aanvaller zoekt naar nieuwe prikkels. ,,Er zijn grote twijfels over welke ploeg er volgend sei zoen staat. Een club moet door pakken na goede prestaties. Bij Goes is dat lastig, omdat er minder geld te besteden is dan bij andere verenigingen. Elk jaar wordt het moeilijker om het vertrek van spe lers op te vangen." De zienswijze van Manuhuwa is vergelijkbaar. ,,Als je de prestaties van vorig seizoen vergelijkt met nu, weet je dat het volgend jaar Dankzij de podiumplek kreeg het zelfvertrouwen van Leloux een boost. De coureur kampte ongeveer een jaar lang met een dipje. ,,Het ging een tijdje niet zo lekker. De snelheid was er niet. Ik had het niet zo naar mijn zin bij een bepaald team. Daardoor zakte mijn motiva tie." Leloux gooide het over een an dere boeg. Als achtjarige kwam de Goese- naar voor het eerst in contact met Vroeger was ik heel fanatiel. Nu zie ik het karten meer als een hobby de sport. ,,Het vormde een groot deel van mijn leven. Ik was drie keer per week op de baan te vinden. Op de momenten dat ik thuis kwam, dacht ik: wanneer gaan we weer?" Tegenwoordig kart hij twee keer per maand, zowel in teamverband als individueel. In het weekend werkt hij als teamleider bij een su permarkt. Doordeweeks loopt hij stage bij de luchtbasis in Woens- drecht als vliegtuigonderhouds- technicus. ,,Karten staat de laatste tijd op een laag pitje. Vroeger was ik heel fanatiek. Nu zie ik het meer als een hobby." Leloux vindt het heerlijk om eventjes in een andere omgeving te verkeren. ,,Als je in een kart zit, ver geet je alles." Ook de vriendschap pen die hij heeft opgebouwd, ver vagen op de baan. ,,Eenmaal met een helm op zijn we geen vrienden meer. Het kan hard tegen hard gaan." De keuze om minder tijd te be steden aan karten, heeft ook een vrijdag 21 februari 2020 ZAALVOETBAL WIELRENNEN Antwan Tolhoek. foto cor vos TENNIS - Willem II-trainer Adrie Koster uit Zierikzee heeft nog geen carnavalsplan nen gemaakt voor als zijn ploeg morgen in de eredi visie wint op bezoek bij FC Emmen. GO 1-3 De volleybal- sters van BOK pakten in de promotieklasse B na twee ne derlagen op rij de goede draad op. In Al- blasserdam won de Ka- pelse ploeg woensdag avond met 1-3. B Trainer Len- nard Kerkhove en zaterdag derdeklasser De Noorman nen gaan na de zomer met el kaar verder. De oefenmeester gaat alweer zijn zesde jaar in als eindverant woordelijke bij de voetbalclub uit Westka- pelle. 2 Het debuutjaar van trainer Tom Koelen bij Hansweertse Boys krijgt een vervolg. De oud-speler van de zaterdag vierdeklasser gaat voor een tweede jaar bij de Bevelandse dorpsclub, hek kensluiter in de vierde klasse B. Middelburgse reünie Len Wolters Goes DSM Daniel Wissel (rood). FOTO JOHAN VAN. DER HEIJDEN - Daniel Wissel Vorig jaar verraste Tim Leloux (19) niet alleen vriend en vijand bij de Indoor European Kart Challenge, het EK indoor karten, in Middelburg. De coureur uit Goes verbaasde ook zichzelf. Hij moest enkel veelwinnaars Rico Haarbosch en Middelburger Ruben Boutens voor zich dul den. ,,Zij behoren echt tot de top drie van de wereld." Len Wolters Middelburg - Tim Leloux O a O)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 42