Trailerhelling Zoutelande open IN DE REGIO 6 Bestuurscrisis Veere NIEUWE WIJK ESSENVELT MIJN DORP, MIJN STAD Ondanks het intrekken van de steun door de fractie van DTV zit het huidige college met de wethou ders Arie Schot (SGP/CU), Bert van Halderen (VVD) en Marcel Steketee (DTV) nog gewoon op zijn plaats. Zij drieën vormen samen met bur gemeester Rob van der Zwaag het dagelijks bestuur van de gemeente. Het intrekken van de steun door DTV heeft, bestuurlijk gezien, nog geen betekenis. Zelfs Steketee kan aanblijven als wethouder ondanks dat zijn partij het college niet meer steunt. Dat komt omdat de wethouders benoemd zijn door de gemeente raad en niet afhankelijk zijn van de steun van één enkele partij. In theorie wel. In de praktijk zal het op de winkel passen, zoals dat zo mooi heet. Dat betekent dat er geen ingrijpende beslissingen worden genomen. Dus geen bouwvergunning voor een hotel in het Nehalenniagebied, geen wijziging op het gebied van het beleid rondom tweede wonin gen of veel geld uitgeven om de stranden op eigen kosten op te ho gen. Ja. De vijf fracties overlegden woensdagavond al met elkaar en kwamen samen tot de conclusie dat er een nieuw college moet komen. Ze hebben oud-gedeputeerde en Eerste Kamerlid Wouter van Zand- brink gevraagd op te treden als in formateur. De inwoner van Aagte- kerke gaat de komende dagen pra ten met alle fracties en kijkt dan of het mogelijk is een nieuw college samen te stellen. In theorie is alles mogelijk. Van het opnieuw steunen door de frac tie van DTV van het huidige college tot een met nieuwe wethouders en een heel nieuw beleidsplan. Nee. Van Zandbrink is gevraagd omdat hij een ervaren bestuurder is, Veere kent en tijd heeft om per direct als informateur aan de slag te gaan. Hij gaat de komende dagen pra ten met leden van alle vijf de frac ties om te weten te komen wat zij willen en wat mogelijk is. Het kan zijn dat hij na één gespreksronde al conclusies trekt. Maar het kan ook goed zijn dat hij daar meer gesprek ken voor nodig heeft. Op basis van zijn eindadvies kan een formateur aan de slag gaan met het daadwerkelijk samenstellen van een nieuw college en het schrij ven van een programma. Het valt nog niet te zeggen wanneer dat is afgerond. Maar de kans dat binnen drie we ken er een nieuw college staat, is niet erg groot. Om zulke ongevallen te voorko men stelt het dagelijks bestuur van de gemeente Veere aan de ge meenteraad voor dat alleen echte vissersbootjes er gebruik van mo gen maken. En alleen voor 10.00 uur en na 19.00 uur. Speedboten, jetski's en waterscooters mogen geen gebruikmaken van de helling. Ook niet van de helling bij West- kapelle. Gevoelig Het voorstel voor heropening van de helling bij Zoutelande tijdens het toeristenseizoen ligt gevoelig. De Stichting Strandexploitatie Veere vindt het een slecht idee. Ze is bang dat er toch ongevallen kun nen gebeuren. Vooral omdat het nauwelijks te controleren is of booteigenaren zich aan de bloktij- den houden en of het alleen om echte vissersbootjes gaat. De Stichting Strandexploitatie Veere kwam na het noodlottig on geval meteen met het advies de helling te sluiten. Een deel van de politiek wil echter dat ze weer opengaat om bezitters van vissers bootjes tegemoet te komen. De po litie kan zich vinden in het instel len van bloktijden tijdens het toe ristenseizoen. Maar wij st er wel op dat in het verleden eigenaren van speedboten de regels overtraden. Ze namen één of meerdere hengels mee aan boord en vertelden bij controle dat ze gingen vissen. Daardoor konden ze uitvaren, om dat volgens de oude regels 'vissers boten' gebruik mochten maken van de trailerhellingen. Door in de regels duidelijk te stellen dat speedboten, jetski's en waterscooters geen gebruik mogen maken van de helling, kan de poli tie wel optreden. Activiteiten in het muZEEum Fernando Lameirinhas Verkoop voor goed doel vrijdag 21 februari 2020 Het woord is aan ervaren informateur WA MIDDELBURG Het contrast met de naastge legen wijken is goed zichtbaar vanuit de lucht. Ook al staan er nog geen huizen, de nieuw bouwwijk Essenvelt in Middelburg wordt dui delijk minder stenig. De reden is de klimaat verandering. Grote waterpartijen zorgen er voor dat de huizen en straten geen last krijgen van overstromingen als het lang en veel re- gent. Regenwater wordt daar niet meer afge voerd via riolen maar via vijvers en parkjes. En omgekeerd wordt water ook ondergronds op gevangen, zodat het gebruikt kan worden als het lang warm en droog is en de tuinen van de bewoners juist behoefte hebben aan vocht. De eerste paal voor de vierhonderd huizen wordt eind 2021 geslagen. foto peter buteijn De fractie van DTV trok deze week de stekker uit het Veerse college. Daarmee verliest het de steun van de meerderheid van de gemeenteraad. Hoe nu ver der? Emile Calon Domburg Moeten één of alle wethouders nu aftreden? Kan dit college elk besluit nemen? Komt er een nieuw college? Zandbrink is actief lid van de PvdA. Houdt dat in dat zijn partij terugkeert in het college? De trailerhelling bij Zoutelande mag zo goed als zeker in het toeristenseizoen weer gebruikt worden. Die helling was tot de cember dicht, nadat er op 23 juli vorig jaar een meisje om het leven kwam nadat ze was over varen door een speedboot. Emile Calon Zoutelande VLISSINGEN In de voorjaarsvakantie zijn er in het muZEEum speciale activiteiten voor kinderen. Zondag wordt om 14.00 uur af getrapt met een kinder rondleiding. Gidsen nemen de kinderen mee langs de spannendstee verhalen. Denk aan het leven aan boord van een VOC-schip of het leven van kinderen in de tijd van Michiel de Ruyter. De rondleiding wordt ook gegeven op woens dagmiddag om 14.00 uur. Naast de rondlei ding kunnen kinderen ook deelnemen aan een speurtocht en uitkijken over de zee vanuit het torentje. Muzeeum.nl. NIEUW- EN SINT JOOSLAND De Portugese muzikant Fernando Lameirinhas treedt zaterdag op in theater De Wegwijzer. Lameirinhas is in zijn 55- jarige carrière veel wegen ingeslagen, van soul tot fado. Daarbij heeft hij regelmatig sa mengewerkt met andere artiesten, onder andere met BL0F en Paul de Leeuw. Aanvang 20.30 uur. Kaarten kosten achttien euro per stuk. Fernando Lameirinhas. foto trees neijndorff WESTKAPELLE Katrien en Kee staan morgen in het Polder huis klaar met een tafel vol gebreide en andere zelfgemaakte spullen onder andere mutsen en knuffels, maar ook au thentieke sokken door oma gebreid. De op brengst gaat naar een goed doel. De verkoop begint om 13.30 uur. ARNEMUIDEN Centrum, 12.00-17.00 uur: Weekmarkt MIDDELBURG Sportpark de Sprong, Aanloop 4, 09.00 12.00 uur: Tafeltennis voor senioren (50+); Het koffiehuis, Oosterscheldestraat 1, 09.30-11.30 uur: Inloopmoment met koffie en thee; Foyer ZB, 10.15-11.30 uur: Taalcafé; Kruitmolenlaan 125, 19.00-22.00 uur: Jeugdcafé voor jon geren van 12-18 jaar OOSTKAPELLE Sportzaal De Halve Maan, 09.45-11.15 uur: Badmintonnen voor 50+; Terra Maris, 13.30 en 15.30 uur: Bij-kletsen met de imker; 13.00-13.30 uur: Kijkje achter de schermen van het zeequarium OOST-SOUBURG Primera, Kanaalstraat 4, 15.00-17.00 uur: Signeersessie Jo de Ridder en Marco Stroo; De Rank, 18.00 uur: RestoRank; Nieuw Bachtenpoorte, 19.30 uur: Muzikale avond met Joop Meulmees- ter 'Sweet Memories' VEERE Museum Veere, 13.00-17.00 uur: Tentoonstelling 'Mies Callenfels-Carsten, de één na laatste Veerse Joffer' VLISSINGEN Spuistraat en Lange Zelke, 08.00-16.00 uur: Weekmarkt; Vrijenhovenzaal, Baskenburgplein 8, 09.00 uur: Peutergym; Brasserie BLVD, vanaf 10.00 uur: Ex positie 'Ons Nollebos'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 34