De kater blijft nog wel even Verdachte weet weinig meer van aframmeling In gesprek met Four Freedoms-laureaten School 2 Het komt zelden voor dat zowel de voorzitter als een ter verantwoording geroepen staatssecretaris in de Tweede Kamer direct het woord richten tot een met Zeeuwen gevulde publieke tribune. De boosheid over het afblazen van de marinierskazerne in Vlissingen heeft in Den Haag veel indruk gemaakt. Commentaar Zeeland kan onmogelijk blij zijn met de uitkomst van het Kamerdebat over de verhuizing van de marinierskazerne. Ja, staatssecretaris Barbara Visser heeft erkend dat zij een fout maakte. Zij deed het tot vervelens toe. Ja, de Kamer heeft gedebatteerd. Over hoe het zo gekomen is en hoe het verder moet. Maar nee, het voldoet niet. Visser gooit het erop dat zij lang twijfelde en dat zij het beter vond die aarzeling niet te delen met haar contractpartner Zeeland. Dit is een zeer zwak excuus. Want die twijfel is al een tijd weg. Midden vorig jaar lag er al een sterke onderbouwing van de keuze voor Nieuw-Milligen. Vanaf dat moment had zij geen enkel excuus meer om Zeeland in het ongewisse te laten. Maar de Kamer laat het erbij zitten. Een motie van afkeuring is weggestemd. Belangrijker dan de politieke positie van de staatssecretaris is de 'ruimhartige compensatie' die zij Zeeland zegt te willen bieden. Als Visser namens het kabinet spreekt, dan zit daar een pijnpuntje. Visser blijft weg van toezeggingen over een ver goeding voor imagoschade, een van de terechte claims. Zij heeft het wel over aandacht voor verbetering van het vesti gingsklimaat. Dat is toch echt iets anders. Dus voorlopig kan Zeeland er niet gerust op zijn. Zolang er geen harde afspraken zijn, zit Zeeland met een kater. Zolang er geen harde afspraak is over compensatie, kan Zeeland er niet gerust op zijn De zus van De R. had wat proble men met een j ongen en De R. wilde zijn zus helpen. Hij maakte via haar een afspraak bij de parkeergarage aan de Kalverstraat in Middelburg. De ontmoeting vond plaats op 13 maart 2017. Toen de vrouw de jon gen zag, maakte zij zich uit de voe ten en werd hij door De R. en een maat de parkeergarage in gejaagd. Daar kreeg hij een aframmeling. ALMANAK Tijdens de behandeling van de zaak zei De R. zich nog weinig meer te kunnen herinneren, maar dat het slachtoffer en hij elkaar de hand hebben geschud en de problemen waren uitgepraat. De gevorderde celstraf is gelijk aan het voorarrest. De 11-jarige Tobias is altijd te porren voor een logeerpartijtje. Onlangs was hij weer een dagje bij zijn oom en tante in Vlissin- gen. De altijd geïnteresseerde tante vroeg hem hoe het op school gaat. 'Goed', zegt het ventje. 'Vind je het leuk op school?', We hebben elkaar de hand geschud en de problemen uitgepraat Joost Grootjans, de raadsman van De R. hield het kort en verzocht de rechtbank bij een vonnis de geëiste taakstraf achterwege te laten. Uitspraak 5 maart vraagt tante. 'Nee', antwoordt het manneke. 'Wat vind je dan niet leuk op school?', vraagt tante opnieuw. 'Alles!', zegt Tobias resoluut. Tante kan het niet ge loven. 'Je vindt toch wel iets leuk op school?!' 'Ja', zegt de jongen. 'Weer naar huis gaan!' Carnavalshinder Van Zandbrink wordt informateur Wouter van Zandbrink, voormalig gedeputeerde en Eerste Kamerlid voor de PvdA, gaat in Veere optreden als informateur. Hij is door alle vijf de raadsfracties gevraagd om dat te doen nadat de fractie van DTV woens dag de steun aan het hui dige college introk. Van Zandbrink gaat per direct aan de slag en met een delegatie per fractie in gesprek. Bruinisse Pannen van het dak door windhoos Het is de eerste keer dat het publiek het gesprek aan kan gaan met de laureaten en de sprekers, die zullen speechen over vrijheid. Het evene ment is ontstaan uit de samenwer king tussen de Roosevelt Founda tion en de Vrijheidscolleges. De awardwinnaars zijn mensen en organisaties die op een inspire rende manier invulling hebben ge geven aan de Vier Vrijheden van de voormalige Amerikaanse president Franklin D. Roosevelt. Die bestaan uit Vrijheid van meningsuiting, Vrijheid van godsdienst, Vrijwa ring van gebrek en Vrijwaring van vrees. De awardwinnaars die spre ken, zijn de Fillipijnse journaliste Maria Ressa, prof. dr. Azza Karam namens Religions for Peace Inter national, Sander de Kramer en de burgemeester van Palermo, Leoluca Orlando. De Meet Up vindt 14 april plaats tussen 15.00 en 16.30 uur in de Nieuwe Kerk in Middelburg. Aanmelden: fourfreedoms.nl/ meet-up. De toegang is gratis. vrijdag 21 februari 2020 II Tegen de 20-jarige D. de R. uit Veere is gisteren in Middelburg een gevangenisstraf van 34 dagen plus een taakstraf van honderd uur geëist. Het OM vindt ook dat hij een schadever goeding moet betalen van 500 euro. Ad Roos Middelburg -D. de R., verdachte van mishandeling Tip? redactie@pzc.nl HULST Automobilisten opgelet, carnaval zorgt voor ver- keershinder in het cen trum van Hulst. Door onder meer de carna valsoptocht op zondag en het 'leuren' en de Ul ster Ouse Maffia op maandag is de binnen stad tijdens de middag uren niet bereikbaar. Er zijn wegafsluitingen in de Gentsestraat, Lange Bel- lingstraat, Cornelis de Vosplein, Grote Zwanen- straat en Steenstraat. Ook de optochten in Sint Jansteen, Clinge, Vogel waarde, Graauw (zater dag), Lamswaarde (zon dag), Nieuw Namen, Ter hole (maandag) en Kloosterzande (dinsdag) gaan gepaard met ver- keershinder. DOMBURG De verwachting is dat er in de loop van volgende week een rapportage ligt met daarin de bevindin gen en aanbevelingen. Een windhoos die gis teravond over Bruinisse trok heeft voor behoor lijk wat schade gezorgd. In drie straten waaiden dakpannen van het dak. ,,Het gebulder en ge weld dat over ons heen kwam was beangsti gend", laat Marianne Ketting-van der Goot weten. Een stuk of tien dakpannen kwamen naar beneden. De brandweer rukte na de windhoos meteen uit en had de handen vol aan herstelwerkzaamheden. De windhoos trok over de Botterstraat, Boeyer- straat en Marijkestraat. Boosheid Ernst Jan Rozendaal en Jeffrey Kutterink Den Haag Na de uitreiking van de Four Freedoms Awards kunnen be zoekers in gesprek gaan met de winnaars van de prijzen. Deze 'Meet Up' wordt gepresenteerd door journalist en publicist Joris Luyendijk. Michiel van Dongen Middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 30