24 MEDIA CULTUUI ANGELA KIJKT TV A EXCLUSIEF OP DE SET BIJ 007 Filmredacteur Ab Zagt mocht als enige Nederlandse journalist de laatste opnamen bijwonen van de Bondfilm No Time To Die. In de Pinewood Studios heerst weemoed over het laatste optreden van Daniel Craig als 007. Vergeet de stikstofcrisis, vergeet de span ningen tussen Iran en Amerika en de knelpunten in het onderwijs. Jinek be handelde woensdagavond dé vraag van de week: waarom smullen wij met z'n allen zo van de lief desbreuk van Bridget en André? Nee, u natuurlijk niet, dat snap ik, daar bent u te chic en te slim voor. Maar stiekem leest u toch nog even door, dat snap ik ook. Eerst even de feiten: het nieuws over de breuk van Brazes werd op de site van deze krant in een dag vaker gelezen dan alle stukken over het stop pen van DWDD vorige week bij elkaar. Ja, I kid you not. Maar nu komt het mooie: wij liefhebbers van shownieuws hoeven ons daar dus niet voor te schamen. Sterker nog, ik geloof de mensen die claimen er immuun voor te zijn gewoon niet meer. Het zijn biologische processen in ons hoofd, al dus professor Erik Scherder. De jaloezie die we voelen voor BN'ers die succesvoller zijn dan wij, een spannender leven leiden, of wat dan ook, zit in hetzelfde deel van de hersenen als waar we pijn ervaren. Als die sterren dan 'onderuit gaan', krijgen wij daar een goed gevoel van. Zelfs een keurig iemand als Scherder herkent die gevoelens bij zichzelf. Daarbij heeft roddelen ook positieve kanten. Het is goed voor ons normbesef, legde een tweede professor aan tafel uit. Vrij vertaald: bij de scheiding van Marco en Leontine Borsato knikken wij burgertrutten weer tevreden tegen elkaar 'wat is het toch fijn dat jij niet vreemdgaat, schat en wij nog bij elkaar zijn'. De Mol en Van Dijk duo Poort op Pinkpop tipt op tijd stopt de bus met een select groepje filmjour nalisten bij de poort van de Pine- wood Studios, ge legen op 50 kilo meter buiten Londen. Alle ingezete nen hebben hun paspoort in de aan slag alsof er een grens van een vijan dige mogendheid moet worden ge passeerd. Zonder geldig legitimatie bewijs geen toegang en elke naam wordt zorgvuldig gecontroleerd. De voorzorgsmaatregelen lijken zwaar overdreven, maar het past wel bij de geheimzinnigheid die altijd heerst rond een nieuw filmavontuur van James Bond. De angst is groot dat er nog meer uitlekt over de plot dan vorig jaar al is gebeurd. De vraag is of al die speculaties in de media eigen- Onverwachte problemen zijn nu eenmaal inherent aan een Bondfilm lijk wel kloppen. Het hoort allemaal bij de geruchtenstroom die elke Bondfilm met zich meebrengt. Het is de vierde keer dat ik op een set van James Bond mag rondkijken. De eerste keer was ook in de legenda rische Pinewood Studios toen Pierce Brosnan nog als geheim agent in dienst van Hare Majesteit was in de film Die Another Day (2002). Daarna maakte ik op de Bahama's het debuut mee van zijn opvolger Daniel Craig in Casino Royale (2006) die ik ook aan het werk zag in de spectaculaire ope ningsscène van zijn voorlaatste 007- avontuur Spectre (2015) in Mexico City. De acteur leek, gezien zijn stuurse houding destijds tijdens het interview, toen al bezig te zijn met het afscheid nemen van zijn rol. Hoofdpijndossier De eerste ontmoeting op de set van No Time To Die vindt plaats in een achterafkantoortje met aan de wand een verzameling posters van oude Bondfilms. Rond de klok van 18.00 uur komen producenten Barbara Broccoli en haar halfbroer Michael J. Wilson aan tafel zitten. Het duo dat al decennia verantwoordelijk is voor de Bondfilms, oogt vermoeid. Ik vraag of dit recente Bond-avon- tuur niet een enorm hoofdpijndos sier voor de makers is geweest. Er wa ren tegenslagen rond een vertrek kende regisseur (Danny Boyle), een nieuw scenario dat in allerijl moest worden geschreven, plotwendingen die uitlekten en kort geleden ook nog de soundtrackcomponist die moest worden vervangen. Broccoli, de 59-jarige dochter van de vermaarde Bondproducent Albert Broccoli, wijst op de posters in de ka mer. ,,Elke Bondfilm was in feite voor ons een lastige klus met specifieke obstakels. Als productieteam worden wij bij elke Bondfilm met onver wachte problemen geconfronteerd die op korte termijn opgelost moeten worden. Dat is nu eenmaal inherent aan een Bondfilm; het gaat nooit soe pel.'' Wel beseffen Broccoli en Wilson dat No Time To Die bijzonder is in de lange reeks Bondfilms waarbij zij be- Quote van de dag Maar ik bleef in gedachten hangen bij het fe nomeen jaloezie en beloning. Die tilden de dis cussie aan tafel namelijk nog een niveautje hoger. Ze zijn niet alleen van toepassing op affaires als die van Bridget en André, maar ook op Jinek zelf. Neem de enorme lading haatberichten van land genoten (ook in mijn mailbox) die gretig consta teren dat haar overstap een grote mislukking is als Op1 de ene avond net iets meer kijkers scoort. Die zijn dus ook eenvoudig terug te voeren op onversneden jaloezie. Omdat zij de kans heeft ge grepen een kapitaal te gaan verdienen en anderen het met minder moeten doen. Alleen heb ik voor die groen uitgeslagen types vervelend nieuws: ze faalt helemaal niet. De kijkcijfers zijn dan niet zo hoog als destijds bij de NPO, maar de marktaan delen van RTL zitten fors in de lift. Dat is een knappe prestatie. Ik moest dan ook grinniken om haar afsluitende advies aan Bridget, André en alle slachtoffers maar misschien wel vooral aan zichzelf. 'Heb er schijt aan'. En zo is het. De ziekte heeft mij totaal verrast en ik heb geen stem meer Jaloers vrijdag 21 februari 2020 GO TELEVISIE Johnny de Mol en Wendy van Dijk presente ren vanaf 28 maart op SBS 6 We Want More. Het is een zang wedstrijd met een hoofdprijs van 100.000 euro. In de jury zitten onder an deren Ali B., André Hazes en Davina Michelle. MUZIEK Niemand minder dan Henk Poort treedt dit jaar op tijdens Pink pop. Hij is te gast tijdens de set van Floor Jansen. Poort (64) maakte vorig jaar samen met Floor Jansen furore in het tv- programma Beste Zangers. Mijn naam is Zagt... Ab Zagt 44 —Barbara Broccoli, producent Instructies van regisseur Cary Joji Fukunaga voor Daniel Craig (James Bond), Lashana Lynch (Nomi), foto boven, en Ana de Armas (Paloma). fotos universal pictures Duscancelde zangeres Lana Del Rey haar concert van vanavond indeZiggo Dome.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 24