AZ mag blijven hopen na remise met trainer Alan Pardew II 21 hun spel en moeten nu 2-0 verlies rechtzetten zijn niet van het opgeven. We moe ten ons nu oprichten en ons zondag tegen Heracles herstellen." Dat zal nog lastig zat worden. Want deze nederlaag komt keihard aan. Zeker omdat een fout van in valler Perr Schuurs in blessuretijd de kansen op de volgende ronde ernstig verkleinen. Invaller Kenedy profiteerde en schoot via Sergino Dest raak. Een 1-0 nederlaag was ui teraard ook een slecht resultaat ge weest, maar wel één die in Amster dam weggepoetst had kunnen wor den. Die opdracht wordt nu lood zwaar. Dat het Europese seizoen niet zo triomfantelijk zou verlopen als vo rig jaar (halve finale Champions League) is niet zo gek. Maar het contrast van toen en nu wordt op deze manier wel erg groot. Ajax speelde een goede poulefase in de Champions League, maar vloog er met tien punten alsnog uit. Uit schakeling nog vóór de achtste fina les in het tweede Europese toer nooi. Het is mijlenver weg verwij derd van de doelen en ambities van Ajax. g az Nik Kok Alkmaar Met de late gelijkmaker maakte AZ nog iets goed van wat alweer een uiterst teleurstellende wed strijd leek te worden. De Alk- maarders, bepaald niet in goeden doen keken namelijk een groot gedeelte van de wedstrijd tegen een achterstand aan. En vrijwel nooit leek AZ aanspraak te maken op de gelijkmaker. Maar een be nutte strafschop van Teun Koop- meiners (de penalty werd toege kend na een VAR-beslissing) zorgde voor de late gelijkmaker. Een resultaat dat zorg voor enig perspectief kan AZ goed kunnen gebruiken in de periode dat het al lemaal niet zo lekker loopt in Alk maar. AZ zette zich schrap gister avond voor een aanvalsstorm in het eigen, bij lange na niet uitver kochte stadion. Met een compleet andere opstelling dan normaal. De Noor Hakon Evjen maakte zijn basisdebuut op het middenveld terwijl Dani de Wit rechts voorin was geposteerd. Calvin Stengs EUROPALEAGUE opereerde vanaf het midden in plaats van aan de zijkant. Ener zijds noodgedwongen door bles sures een schorsingen, anderzijds omdat het roestige spel van AZ van de laatste weken ook weleens wat nieuwe impulsen kon gebrui ken. Die echte, vooraf zo gevreesde, aanvalsdrang leek LASK Linz in Oostenrijk achter te hebben gela ten en van een echt hoge druk was eigenlijk ook nauwelijks sprake. Toch maakte LASK de openings treffer op zeer knullige wijze. Spits Marko Raguz werkte een af geslagen verre ingooi binnen via verdediger Ramon Leeuwin. Het aanvallend onmachtige AZ kon er bitter weinig tegenover brengen. Tot dat doelpunt in de slotfase dus die ervoor zorgt dat AZ mag ho pen op een langer avontuur in de Europa League. Uitslagen ven. De oud-speler hielp ADO de laatste drie seizoenen steeds uit de degradatiezorgen. Begin december stapte Groenendijk, murw gebeukt door een slechte serie duels, teleur gesteld op. Assistent Dirk Heesen nam even waar, maar moest al snel weer een stap terug zetten. Inmiddels vertoont ook de kleed- Ik blijf wisselen tot we een winnende formatie hebben gevonden kamer steeds meer scheuren en barsten. Vooral omdat er met nieuwe spelers voor kwantiteit in plaats van kwaliteit is gekozen. Hoewel de meeste bankzitters zich tam opstellen, slaat de deur van de kleedkamer soms al net wat harder dicht. Daarachter ontstaat twee spalt in de spelersgroep tussen de Nederlandse en Engelse krachten. Bij het eerste deel was er bij het aantreden van Pardew al scepsis. Nu het elftal keer op keer zonder re sultaat wordt omgegooid, neemt ook het cynisme toe. Ervaren eredivisievoetballers als Lex Immers, Aaron Meijers, Tomas Necid, Erik Falkenburg en Michiel Kramer mogen al blij zijn met een invalbeurt. Het leidt tot nog meer ergernis. Ook omdat het einde nog niet in zicht is. ,,Ik blijf wisselen tot we een winnende formatie heb ben", zegt Pardew bijvoorbeeld na de kansloze exercitie tegen PSV. Het solistische optreden van Par- dew zorgt voor nog meer wrevel. Pardew heeft twee assistenten uit Engeland meegenomen. Het Ne derlandse smaldeel van de staf spreekt The Boss amper tegen, ook niet als ze iets zien wat helemaal niet kan. In aanloop naar het thuis duel met PSV trainde Sam Stubbs tot verbijstering van velen als links back, terwijl iedereen wel besefte dat de logge Engelse centrale verde diger de opkomende Denzei Dum fries en zwervende Mohamed Ihat- Bij ADO is in korte tijd het vertrouwen in de Engelse coach Alan taren niet zou gaan afstoppen. Pardew al helemaal verdwenen. foto hollandse hoogt vrijdag 21 februari 2020 GO in frustratie LASK Linz Met vereende krachten heeft AZ nog een gelijkspel uit het vuur weten te slepen tegen LASK Linz (1-1). Daardoor houdt het toch nog zicht op kwalificatie voor de volgende ronde van de Europa League. Teun Koopmeiners. foto bsr ZESTIENDE FINALES Gisteren Getafe - Ajax 2-0 APOEL Nicosia - FC Basel nnb CFR Cluj - Sevilla FC 1-1 AS Roma - AA Gent nnb Club Brugge - Manchester United 1-1 Bayer Leverkusen - Porto nnb Eintracht Fr. - RB Salzburg 4-1 Olympiakos - Arsenal nnb FC Kopenhagen - Celtic 1-1 Rangers - Sporting Braga nnb Loedogorets - Inter 0-2 VfL Wolfsburg - Malmö FF nnb Sjachtar Donetsk - Benfica 2-1 Wolverhampton - Espanyol nnb Sporting Lis. - Basaksehir 3-1 Returns op 27 februari, behalve AZ - LASK Linz 1-1 Braga - Rangers (26 februari) - Alan Pardew (trainer ADO) O

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 21