srin ADO zit (nu al) in zijn maag 20 Amsterdammers komen tegen Getafe niet in Kort Zweden Federer mist Roland Garros Tennisser Roger Federer heeft een operatie aan zijn rechterknie moeten ondergaan en staat maanden aan de kant. De 38-jarige Zwitser mist onder meer Roland Garros, het volgende grandslamtoernooi. Federer had al een tijdje last van zijn knie en onderging daarom een kijkoperatie. Het grandslam toernooi in Parijs begint eind mei. Badr Hari in juni terug in ring Kickbokser Badr Hari keert op 20 juni terug in de ring. Dat heeft de overkoepelende or ganisatie Glory bekendgemaakt. Het ge vecht gaat zich afspelen in Ahoy in Rotter dam. Wie de tegenstander van de 35-jarige Marokkaanse zwaargewicht is, werd niet vermeld. Het wordt het eerste optreden van Hari sinds hij in december tegen Rico Ver hoeven geblesseerd moest opgeven. Dortmund wisselt met shirts Borussia Dortmund probeert in de Duitse voetbalcompetitie de financiële kloof met Bayern München enigszins te verkleinen door middel van een noviteit. Dortmund heeft de komende jaren twee sponsoren die afwisselend op de voorkant van het gele shirt staan. De huidige hoofdsponsor Evo- nik prijkt vanaf volgend seizoen op het shirt in Europese wedstrijden, oefenduels in het buitenland en in het Duitse bekertoernooi. Bij de 34 wedstrijden in de Bundesliga staat telecommunicatiebedrijf 1&1 op de borst. Flitsen Quote van de dag 'FC Cincinnati wil groeien en ik wil daar graag aan bijdragen.' Contract Kilometer Ajax kocht bewust óók ervaring in, als houvast op storm achtige avonden als gisteren tegen 'treiterploeg' Getafe. Maar de Amsterdam mers lieten zich op een ongekende manier provoceren en verloren in Spanje met 2-0. Duizendmaal waren de spelers van Ajax gewaarschuwd voor de zuigers van Getafe. Een knokploeg die elke gelegenheid aangrijpt om de tegen stander uit het spel te krijgen. Overtredingen, aanstellerij, klagen, zeuren. Continu lag het spel stil. Ajax kreeg in het voorstadje van Madrid het complete pakket. Maar in plaats van erboven te staan, lie ten de Amsterdammers zich op een onprofessionele manier meesleu ren. Symbolisch? Ryan Babel kreeg tien minuten na de pauze geel na een overtreding op Allan Nyom. Wat hij vervolgens deed, zie je zel den op een voetbalveld. Hij rolde zélf over het veld om duidelijk te maken dat Nyom zich had aange steld. En hij ging maar door. Ook het hinken van Nyom werd door de aanvaller van Ajax geïmiteerd. Het ultieme bewijs dat Ajax niet met zichzelf, maar met de tegenstander bezig was. Alle waarschuwingen ten spijt: de Ajacieden dwaalden één voor één als gefrustreerde spe lers over het veld. Wat trainer Erik ten Hag van Ba- bels actie vond? ,,Je moet je hoofd erbij houden. Het is niet verstan dig.'' Maar dat verwacht j e toch niet van een ervaren speler als Babel? Ten Hag: ,,De vraag stellen is hem beantwoorden. We hebben ze voorbereid, maar we speelden niet ons eigen spel. We hebben onno dige fouten gemaakt en dat mag niet. Dan speel je hen in de kaart.'' Uit de tent lokken Automatisch gaan de gedachten te rug naar een jaar geleden, toen Real Madrid even verderop voetballes kreeg van Ajax. Nu laten de Am sterdammers zich uit de tent lok ken en hangt een vervolg in de Eu ropa League aan een heel dun draadje. Daley Blind was de enige positieve uitzondering bij Ajax, dat tot een paar minuten voor tijd zelfs geen doelpoging had ondernomen. De andere bepalende ervaren spe lers als Hakim Ziyech, Dusan Tadic en Babel dus lieten het lelijk afwe ten in Spanje. ,,Het is niet zo makkelijk tegen deze ploeg'', vindt Ten Hag. ,,Ze staan niet voor niets derde in de Spaanse competitie. Wij kunnen beter dan dit. Het perspectief op de volgende ronde is slecht. Maar wij - Zelf heeft ADO-trainer Alan Par dew nog vertrouwen in het ontlo pen van degradatie, ook al is de kloof met de veilige vijftiende plek inmiddels tot zeven punten opge lopen. De nummer 17 van de eredi visie is echter op dit moment be paald nog niet veel beter dan voor de winterstop. Nu betere resultaten uitblijven, het elftal blijft worstelen en boven dien zijn gezicht verloren heeft, is er een stroming binnen ADO die alweer van Pardew af wil. Dat zou een immens financieel verlies tot gevolg hebben, maar ook intern zien ze dat ADO op deze manier recht op de Keuken Kampioen Di visie afkoerst. Kan het schip nog ge keerd door weer iemand anders de richting te laten bepalen? Het is dé vraag in Den Haag, waar na neder lagen tegen Sparta (4-2) en PSV (0-3) plots veel duidelijk is. Wie nu naar ADO kijkt, ziet elke week een ander elftal. Na de com petitiehervatting gebruikte Pardew al 21 spelers, maar beter is het nog altijd niet. Ook dat zorgt ervoor dat het vertrouwen in de Engelsman afneemt. Bij ADO zien ze in dat het een inschattingsfout is geweest om hem als trainer aan te stellen en de vrije hand te geven. Vrije hand Nadat technisch manager Jeffrey van As net was ontslagen, mocht Pardew van algemeen directeur Mohammed Hamdi zelf de markt op voor versterkingen. Het resul taat? Acht huurspelers uit vooral de lagere Engelse divisies, die weinig toevoegen. Verbazing maakt nadrukkelijk plaats voor verbij stering in het Cars Jeans Stadion, waar de heersende gedachte steeds nadrukkelijker is: was Fons Groenendijk maar geble- Gvon/^ vrijdag 21 februari 2020 GO TENNIS KICKBOKSEN VOETBAL Bondscoach Erlingur Richardsson van het Nederlands mannen handbalteam heeft zijn contract verlengd. De nieuwe verbintenis loopt tot en met juni 2022 Doelman Roy Kortsmit heeft een nieuwe club gevonden. De 27-jarige keeper speelt de rest van dit seizoen voor Almere City FC. De Spaanse coureur Marc Marquez, zes voudig wereldkampioen in de MotoGP- klasse, rijdt ook de komende vier seizoenen voor het fabrieksteam van Honda. - Siem de Jong over zijn nieuwe club. De 4 middenvelder maakt per direct de overstap van 'i Ajax naar Amerika. I Marathon schaatser Cris- pijn Ariëns heeft in het Zweedse Lulea de vierde wed strijd op natuu rijs van de KPN Grand Prix ge wonnen. Hij was na ruim 100 kilometer onder barre omstandighe den de snelste man. Orestis Kio- mourtzoglou (21, foto) heeft zijn contract bij Heracles Al melo met twee jaar verlengd. De Duits- Griekse mid denvelder staat nu tot 2023 onder contract. Bij de vrouwen won klasse mentsleidster Manon Kam- minga de wed strijd over 80 kilometer. Ze versloeg Merel Bosma, die tweede werd in de massa sprint Ajax verdrinkt Getafe j Ajax Daniël Dwarswaard Madrid Getafe - Ajax 37. Deyverson 1-0 90+3.Kenedy 2-0 Opstellingen Soria Varela Suarez Dest Djene Alvarez Etxeita 68. Schuurs Olivera Blind Nyom Tagliafico Maksimovic Van de Beek Arambarri Martinez Cucurella Ziyech 88. Kenedy Tadic Mata Traoré 72. Molina 67. Huntelaar Deyverson 57. Angel Babel Scheidsrechter: Buquet (Fra) Toeschouwers: 14.039 Hakim Ziyech (rechts) was een van bepalende ervaren spe lers van Ajax die deelde in de malaise. Ook hij geen moment het verschil maken. FOTO GETTY IMAGES o a 0) Bij ADO Den Haag is binnen twee maanden het vertrouwen in Alan Pardew helemaal ver dwenen. De club zette vol in op de Engelse trainer, maar dat blijkt een grove inschattings fout. Yorick Groeneweg Den Haag .•V-V.;;',

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 20