Zeeland aanvaardt excuses van Visser II KR. Croepsreiz&p Sale korting Walcheren 75ste editie van Huishoudbeurs Ajax gaat kopje onder in Madrid 'Vakbeurs voor de vrouw' vindt zich opnieuw uit» P8 Visser bood herhaaldelijk haar ex cuses aan dat ze niet met Zeeland heeft overlegd toen ze ging twijfe len of ze de marinierskazerne van Doorn naar Vlissingen moet ver huizen. ,,De hele Kamer heeft af stand genomen van de manier waarop Zeeland, Vlissingen be handeld is", zei burgemeester Bas van den Tillaar van Vlissingen na afloop. Hij liet in het midden of hij de excuses van Visser voldoende vond. ,,Dat oordeel laat ik aan de Kamer." Hij bekende wel dat hij voor de motie van afkeuring zou hebben gestemd die gisteren alleen door de oppositie werd gesteund. Gede puteerde Dick van der Velde was iets positiever. ,,De staatssecretaris heeft behoorlijk excuses gemaakt, meerdere malen zelfs. Ze heeft ook aangegeven waarom en wat ze ver keerd gedaan heeft. Dat raakt in derdaad bij ons precies de snaar waarop het bij ons verkeerd zat. Dus ik denk dat dat goed is." Maar daarmee is niet alles verge ten en vergeven, benadrukte hij. ,,Het vertrouwen is zeker nog niet hersteld. Vertrouwen komt te voet en gaat te paard. Maar de eerste stappen zijn gezet." De Tweede Kamer veroordeelde het optreden van Visser in onge kend harde bewoordingen. Geen enkele fractie vindt dat de kazerne alsnog in Vlissingen moet komen. Maar de Kamer vindt dan wel dat Het vertrouwen is zeker nog niet hersteld Zeeland 'ruimhartig moet worden gecompenseerd'. ,,We weten nu hoe de kaarten liggen", stelde Van den Tillaar. ,,Wij moeten aan de slag met de adviseur van het kabi net om een goed compensatiepak ket voor Zeeland te regelen." Daar moeten wat hem betreft drie ele menten in zitten: het vergoeden van alle directe kosten, praten over imagoschade en maatregelen die de Zeeuwse economie versterken. Ruim vijf uur duurde het debat. De 130 Zeeuwse bestuurders en inwoners die waren meegereisd pasten niet allemaal op de pu blieke tribune. Een deel van hen moest het debat op schermen in de hal bekijken. ,,Ik denk dat het heel goed is geweest dat we hier met zoveel Zeeuwse bestuurders en betrokkenen op de tribune heb ben gezeten", zei Van der Velde. ,,Een heel goed signaal uit Zeeland, zo van: Jongens, ze kunnen ons wel bedonderen, maar we staan op en we komen samen." »P3 Nieuwsmedia Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 8 Getafe met 2-0 te sterk in Europa League ekijk op nrv.nl onze 295 wereldwijde kndreizen al vanaf529, vrijdag 21 februari 2020 Wiselend bewolkt Supers verliezen ruim zes procent van hun omzet door tabaksban »P7 Zeeland heeft een dubbel ge voel overgehouden aan het Ka merdebat gisteren over de ma rinierskazerne. De Zeeuwen zijn blij dat de Tweede Kamer staatssecretaris Barbara Visser van Defensie de oren heeft ge wassen. Maar er leven nog veel vragen over de compensatie voor Zeeland. Jeffrey Kutterink Ernst Jan Rozendaal Den Haag -Dick van der Velde, gedeputeerde Visser loopt flinke kras op ZEELAND2 Boosheid Zeeuwen maakt indruk pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 262 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,95 neemt je mee Prijs incl. korting. ExcL reserveringskosten 25,- en calamiteiten fonds 2,50 per boeking. Kijk voor de voorwaarden op NRV.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 1