OZCAN AKYOL Rechter: Vervolging IS-verdachte staken als terugkeer uitblijft stipreizen.nl ©utlet 449 540 SPECTACULAIRE PRIJZEN OUTLET DEAL! ncAi c 6 NU ELKE DAG EEN Kijk op stipreizen.nl/outlet Column Als ramptoerist zat ik giste ren naar het verhoor van de Utrechtse imam Suhayb Sa- lam te kijken. Hij mocht voor een speciale commissie, onder leiding van Michael Rog (CDA), verklaren hoe hij zijn werk uitvoert - het doel is om te onderzoeken of er ongewenste buitenlandse finan ciering van moskeeën bestaat. De imam deed niet heel erg zijn best om zijn minachting voor onze normen en waarden te on derdrukken. Hij weigerde op te staan bij het afleggen van zijn eed, blafte de commissieleden af en vertikte het om inhoudelijk te ant woorden. Er was bijvoorbeeld de vraag of hij vrouwen instrueert om man nen op een bepaalde manier te be groeten, waarop hij reageerde: ,,Als de vrouw ervoor kiest de man geen hand te schudden, dan is dat gewaarborgd in de wet. Dat is vrij heid van godsdienst." Kortom: als we mooie voorbeel den van emancipatie zoeken, hoe ven we niet bij deze imam aan te kloppen. Hij koestert nog steeds een middeleeuws beeld over de rolverdeling tussen de verschil- lende geslachten. Dat mag ook geen verrassing heten. De Utrechtse moskee ontvangt anderhalf miljoen euro uit Koe weit. Het oliestaatje verbrast zijn geld natuurlijk niet aan een wes ters land waarvan de moslims wil len breken met alle religieuze dog ma's. Ze proberen juist de sektari sche elementen in stand te hou den. Dat werd gisteren pijnlijk dui delijk. Daar zat geen man die de moraliteit, de wetgeving of de om gangsvormen van Nederland res pecteert. Hij ziet al deze zaken vooral als sta-in-de-wegs. De commissie stelde veel vra gen, maar eentje ont brak er wat mij betreft: waarom willen Salam en zijn kornuiten in Nederland wonen, als hij praktisch alles in dit land ver derfelijk vindt? MS Dit soort orthodoxen geeft nor male moslims, die volledig geïn tegreerd door het leven gaan, lou ter een slechte naam - daarbij voe den deze baardmannen de polari satie. Al eerder erkende de Raad van Marokkaanse Moskeeën Neder land dat een kleine groep radica len sociale druk uitoefent op men sen die gematigd zijn. Het groepsdenken zat er stevig in bij de Utrechtse imam Salam. Hij riep ook nog even tegen de commissie: ,,Wij laten ons door niemand domineren.'' Dat kan al lemaal wel wezen, maar ondertus sen heeft de FIOD beslag gelegd op de boekhouding van de mos kee. Als de politiek en de maat schappij geen vat op deze fun damentalisten krijgen, moeten we maar hopen dat een flinke na- heffing een einde maakt aan het horrorbewind van de imam. Hier zat geen man die de omgangsvormen van Nederland respecteert Dat stelde de rechtbank in Rotter dam gisteren. Daarmee zouden B. en tientallen andere Nederlandse jihadisten mogelijk hun straf ont lopen als ze ooit terugkomen naar Nederland, aangezien ze niet twee keer voor hetzelfde feit kun nen worden vervolgd. Ilham B. wordt sinds 2016 in Nederland vervolgd, omdat ze uitreisde naar Syrië en zich daar aansloot bij terreurorganisatie Is lamitische Staat. In dat jaar werd ook een internationaal arrestatie bevel tegen haar uitgevaardigd. Inmiddels zit de Goudse met haar kinderen al ruim twee jaar vast in een Koerdisch detentie kamp in Noord-Syrië. De recht bank heeft twee jaar geleden een 'bevel tot gevangenneming' uit gevaardigd en om uitlevering ge vraagd. Ook B. wil naar Neder land om aanwezig te kunnen zijn bij haar eigen proces. Het minis terie van Justitie staat al jaren op het standpunt dat het de 35 Ne derlandse IS-vrouwen (en hun negentig kinderen) die gevangen zitten in de kampen, niet wil te rughalen. De advocaat van Ilham B. vroeg daarom om stopzetten van de vervolging van de vrouw: de zaak sleept al jaren voort en het ziet er niet naar uit dat B. binnenkort naar Nederland kan komen. Dat verzoek kan consequenties heb- i Het ministerie wil IS-vrouwen niet zelf terughalen ben: als een zaak gesloten is, kan een verdachte niet nogmaals voor hetzelfde feit worden vervolgd. Daardoor zouden B. en nog zo'n dertig andere IS'ers voor wie de rechtbank om repatriëring vroeg hier vrijuit kunnen gaan. De rechtbank oordeelde giste ren dat blijkt 'dat de minister niet uitdrukkelijk op het standpunt staat dat de vrouw in Nederland voor de rechter komt'. De aankla ger heeft nog drie maanden de tijd om 'duidelijkheid te krijgen over de voortgang in de zaak'. reizen nl Vofaj on-S ook op C© 088 - 70 70 600 Hoogtepunten van Sardinië Klassiek Roemenië Formule 1 Grand Pnx Hongan|e WINACTIE! Kans op Fl-reis voor 2 personen Slechts één dag te boeken! donderdag 20 februari 2020 GO ^0 @OzcanAkyol Imam Salam De vervolging van Syriëganger Ilham B. uit Gouda moet wor den stopgezet als het ministe rie van Justitie niet kan aanto nen dat het zich inspant om de vrouw terug te halen naar Ne derland. Cyril Rosman Rotterdam Vliegreis per KLM Verblijf in 4-sterrenhotels incl. ontbijt Lokale Nederlandssprekende reisleiding O.a. Predeal, Targu Mures Boekarest Vertrek april t/m oktober Targu Mures Sighisoara Brasov Predeal /f® Sinaia 8 dagen Groepsrondreis 8 dagen Groepsrondreis IIU v.u. 1 Vliegreis transfers Verblijf o.b.v. All Inclusive in het 4* Castelsardo Resort Village O.a. Castelsardo, Sassari, Martis het Stenen Woud Nederlandssprekende reisleiding Vertrek april t/m juni zie stipreizen.nl/itsahvs zie stipreizen.nl/roklrb vergelijk gerust 4 of 5 dagen dagen IIU V.U. I Vliegreis per KLM transfers Verblijf in Budapest incl. ontbijt Weekend circuitkaart voor een staanplaats Citytrip en Formule 1-bezoek in één Vertrek 30 af 31 juli Doe mee met deze waanzinnige winactie. Je maakt kans op een 4-daagse compleet verzorgde Fl-reis voor 2 personen naar de GP van Oostenrijk Scan de QR code of ga naar www.stipreizen.nl/winactie-fl r-CTojC*1—- Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. kamer excl. Calamiteitenfonds van €2,50 reserveringskosten €35 per boeking. Kortingen zijn reeds in bovenstaande prijzen verwerkt. Onze prijzen zijn onderhevig aan vraag aanbod, beschikbare voorraden zijn een momentopname, dus deze kunnen dagelijks variëren. Op onze website vindt u de juiste prijzen en kortingen. Op deze reizen zijn de ANVR reizigersvoorwaarden van toepassing. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 6