Van schaken word je niet alleen slim maar ook supersportief IN DE REGIO 6 Renovatie wordt besproken MIJN DORP, MIJN STAD Marcel Modde Scharendijke Cultuurwethouder Jacqueline van Burg was tot dinsdagmiddag vijf uur de tijd gegeven te reageren op de uitnodiging. In die brief was ook de eis opgenomen dat de schuur niet wordt gesloopt totdat er over leg is geweest met de initiatiefne mers achter het renovatieplan. De advocaat van de Bond Heemschut heeft keurig voor het verstrijken van de deadline een bericht terug gekregen, aldus Ria Geluk van de initiatiefgroep. Onherroepelijk In die brief legt de wethouder nog eens uit dat het sloopbesluit onher roepelijk is geworden. Het bezwaar dat Heemschut had gemaakt tegen de sloopvergunning, is op 30 okto ber door het college afgewezen. De Bond is daar niet tegen in beroep gegaan. Van Burg bevestigt in het schrijven ook dat op verzoek van verschillende raadsfracties het re novatieplan op 5 maart wordt be sproken door de gemeenteraad, en dat de sloop in ieder geval tot dat moment wordt uitgesteld. ,,Dat staat nu dan formeel zwart op wit en we kunnen dus praten", zegt Geluk. Ze durft niet op voor hand in te schatten of het slechts uitstel van executie is. Eerder kwam ze al tot de conclusie dat de politieke wil ontbreekt voor een re novatieplan. De raadsmeerderheid staat op het standpunt dat de ver vallen schuur al te ver heen is om te kunnen redden, en wil daar zelf geen cent meer aan verspillen. Geluk hoopt dat de sceptici als nog te overtuigen zijn, door eens serieus naar de rol van de Stichting BOEi in dit plan te kijken. ,,Het zijn professionals op hun gebied. Beter kan je niet hebben", aldus de voor zitter van het Erfgoedplatform Schouwen-Duiveland. ,,Ze hebben inmiddels bij diverse renovatiepro jecten in het land laten zien wat ze waard zijn." Geen argumenten BOEi is volgens Geluk bereid de re novatie van zo'n vierhonderddui zend euro te betalen en te begelei den. De opgeknapte schuur wordt vervolgens verhuurd aan één van de twee geïnteresseerde lokale on dernemers, die hebben aangegeven brood te zien in de exploitatie voor de eerstkomende tien jaar. Geluk: ,,Het kost de gemeente niks! Ik kan werkelijk geen argument bedenken waarom je dat onder deze condities niet zou doen." Het college wees het reddings plan af vanwege het ontbreken van een gedegen financiële onderbou wing. In het overleg met de wet houder hopen de initiatiefnemers duidelijk te maken dat geld het pro bleem niet is en de plannen passen in de omgeving. Een datum voor dat gesprek staat nog niet gepland. Esme Soesman Zierikzee Het was een op en top spannende strijd waarbij het even leek of de schakers van Binnen de Veste uit Zierikzee hun 'gebruikelijke' kam- pioensplek moesten afstaan aan de spelers van 't Stapelhof uit Re- nesse. Schaakmat Op het allerlaatste moment pakte het eerste team van Binnen de Veste met een half bordpuntje ver schil alsnog de winst. Maar wie er ook schaakmat werd gezet, na elke pot schudden de leerlingen elkaar de hand en klonken over en weer Het is echt leuk. Je ontdekt telkens weer iets nieuws, ook als je verliest de woorden 'goed gespeeld'. Dat is ook gewoon zo, vertellen de broers Hugo (groep 8) en Oli vier (groep 6) Groenendijk van de Theo Thijssenschool. ,,Het is echt leuk. Je ontdekt telkens weer iets nieuws. Ook als je verliest. En na tuurlijk is winnen leuk, maar daar leer je het minste van." Schaakver eniging Zierikzee zet zich met man en macht in om de jeugd te leren schaken. Met succes. Met 17 teams en zo'n 70 leerlingen had de club niet over belangstelling voor het toernooi te klagen. De afgelopen twee jaar gaf de vereniging 200 accounts uit van het online schaakprogramma Chessity, waarmee je achter de computer kunt leren schaken. ,,En dan hopen we dat ook ouders den ken: nu wordt het tijd dat we het spelletje gaan leren. Die kunnen ook bij ons terecht", lacht voorzit ter Fokko Baakman. Zeeuws kampioenschap De eerste vier teams doen mee aan het Zeeuws kampioenschap op 21 maart. Dat zijn naast de winnaar 't Sta pelhof, 't Kofschip en team 2 van Binnen de Veste. Expositie Edith Snoek Podium voor Zeeuwse bands donderdag 20 februari 2020 Slopen van schuur is uitgesteld De voorvechters van de Napole- onschuur krijgen alsnog de kans hun renovatieplan uit te leggen aan de gemeente. Erfgoedver eniging Bond Heemschut heeft het overleg afgedwongen onder dreiging van een kort geding bij de rechtbank. Je leert verliezen. Strategisch denken. Je verplaatsen in de tegenstander. Kortom: van schaken word je slim. Ensu- persportief. Dat lieten de leer lingen die gisteren meededen aan het schoolschaakkampi- oenschap voor basisscholen op Schouwen-Duiveland wel zien. -Hugo en Olivier Groenendijk, Theo Thijssenschool GOES Kunstenares Edith Snoek exposeert haar schilderijen van zater dag 22 februari tot en met zaterdag 4 april in Goes. Na haar afstude ren aan de KABK in 2003 exposeerde Edith in binnen- en buitenland. Momenteel hangt haar werk in Groningen, Utrecht en Frankfurt. In 2012 deed Edith mee aan het tv-programma Sterren op het Doek, waar ze Caroline Tensen schilderde. Caroline koos het schilderij van Edith. Angela Kuys opent de expositie za- terdag om 15.00 uur bij de Kunstuitleen. Daarna is de tentoonstelling van woensdag tot en met vrijdag van 13.00 - 17.00 uur en op zaterdag van 10.00 - 14.00 uur te zien bij Kunstuitleen de Be- velanden, Westwal 45, Goes. VLISSINGEN Muziekdocent Jos Hout zager start samen met De Piek op zaterdag 22 februari met een festival voor beginnende Zeeuwse bands en mu zikanten. Het is de eer ste keer dat het festival Line In Line Out wordt Een schilderij van kunstenares Edith Snoek. Zij exposeert vanaf zaterdag in Goes. gehouden. Het festival biedt podium aan muzi kanten en bands die zo ervaring kunnen opdoen. De deelnemers mogen drie nummers opvoeren. Van de optredens wordt een opname gemaakt die de deelnemers kun nen gebruiken voor pro motiedoeleinden. Het festival begint om 19.00 uur in De Piek aan de Hellebardierstaart 13 te Vlissingen. Entree is 5 euro. BROUWERSHAVEN Tonnenmagazijn, 19.30-21.45 uur: Drumband Apollo, 20.00-22.30 uur: Boogschieten heren Zodiak; BRUINISSE Dorpshuis de Vanger, 09.30-12.30 uur: Thuis in je Dorpshuis, spelletjesmiddag; BURGH-HAAMSTEDE Dorpshuis de Schutse, 10.30 uur: Yoga; 14.00-18.00 uur: Bridge,19.30- 21.30 uur: Zangver eniging Zilt; Excursie- schuur Boswachterij, 13.30 uur: Excursie Dierenvriendjespad; Pelgrimskerk, 10.15 uur: Yoga; DREISCHOR Dorpshuis, 18.45 uur repetitie CresKids muziekvereniging Crescendo, 19.45 uur repetitie Fanfare mu ziekvereniging Cres cendo; ELLEMEET Dorpshuis, 19.00 uur: Meditatie; KERKWERVE Dorpshuis 't Zuud- ènde, 13.30 uur: Schilderen, 13.30 uur: Sporten voor Oude ren; NIEUWERKERK Dorpshuis, 19.00 22.00 uur: Dansen; NOORDGOUWE Dorpshuis,19.30 uur: Klaverjas/jokeravond; OUWERKERK Dorpshuis, 13.30 15.30 uur: Koersbal- middag van d'Antilo- pen; RENESSE Dorpshuis, ochtend Schilderclub, 20.00 uur: Biljartclub, 19.30 uur: Klaverjas- club; Yoga; ZIERIKZEE Centrum 4SD, 19.00 uur: Meidenavond; FiZi, 20.00 uur: De keuze van Siemco Louwerse: Kramer vs Kramer; Havenplein, 9.00-16.00 uur: Weekmarkt. Hugo Groenendijk (2e van rechts) van de Theo Thijssenschool en Niels van Sighem (links) van Bin nen de Veste spelen een partij. Naast Niels zit Casper van Marion en naast Hugo zit Jurre van Beek. FOTO MARIEKE MANDEMAKER

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 57