tf) Ode aan heldendaden van Russische vrouwen in oorlog i 6 t )l In de misdaadfilm The Gentlemen speelt Hugh Grant een dubieuze speurneus die zelfs criminelen durft te chanteren. ,,In mijn privéleven heb ik ook dergelijke gasten van de roddelpers meegemaakt. Met sommigen ben ik zelfs bevriend geraakt." Top 5 in de bioscoop Nu in de bios Little Women Muidhond Just Mercy FILMNIEUWS Ben Affleck als coach in basketbal Terugkeer van Rick Moranis? Hugh Grant heeft - gelukkig maar - nog niets van zijn zelfspot verloren. Leg hem de vraag voor of hij ook verslavingen heeft, antwoordt hij direct: „Jaze ker, ik ben zwaar aan de drank. Maar wat wil je ook. Ik ben een va der van vijf jonge kinderen. Dan moet je toch wat." Grant, 59 inmiddels, trekt er een stalen gezicht bij. Maar de ironie druipt van zijn woorden af. Kwinkslagen en serieuze con stateringen wisselt hij tijdens een interview voortdurend af. Serieus is hij zeker als hij over zijn rol praat als de louche privé- detective Fletcher in de nieuwe mis daadfilm van Guy Ritchie en een di rect verband legt met zijn privéleven. „Fletcher is iemand die zoekt naar de stront in het leven van anderen. In opdracht van een sensatiekrant. Ik ken deze types. Ik heb ze zelf meege maakt. ,,Mijn telefoon is jarenlang afge luisterd, mijn vuilnis is onderzocht, mijn familie is lastiggevallen en er is zelfs een keer bij mij ingebroken. Zeven jaar heb ik via rechtszaken gevochten tegen deze praktijken. Daarom is het wel ironisch dat ik nu zelf zo'n figuur speel." Grant heeft zich jarenlang in gezet voor de strijd tegen de kwalijke praktijken van een deel Beanpole De Engelse titel van deze Russische film betekent bonenstaak. Het is ook de beschrijving van een lang, dun mens en dat is van toepassing op een van de vrouwelijke hoofdpersonages in deze film van regisseur Kantemir Balagov. De Russische Balagov portretteert twee jonge vrouwen uit Leningrad, vlak na de Tweede Wereldoorlog. Beiden moeten zien te overleven in een stad die aan puin is geschoten. De lange Iya is verpleegster met shellshock en heeft ook nog de ver antwoordelijkheid om voor het kind van haar vriendin Masja zorgen. Die laatste keert op een gegeven moment terug van het front. Beanpole is een ode aan de Russi sche vrouwen die tijdens de oorlog ook hun heldendaden verrichten, maar daar nooit de erkenning voor kregen. De jonge regisseur zet dat in zijn film min of meer recht. Hij ge bruikt daarvoor schrijnende scènes die het oorlogstrauma onverbloemd illustreren. Hoogste opbrengst afgelopen week 1 (-) De Beentjes van Sint Hildegard €95.000 2 (1) 1917 €66.000 3 (5) Little Women €63.000 4 (8) Parasite €55.000 5 (3) Bad Boys for Life €48.000 DRAMA Greta Gerwig bewerkte de klassieker Little Women (1868) van Louisa May Alcott, die al diverse keren is verfilmd. Het verhaal volgt vier dochters uit één gezin tijdens de Amerikaanse burger oorlog. Hun ambities proberen zij te verwezenlijken in de kunst. Met Saoirse Ronan en Florence Pugh. DRAMA Verfilming van de roman van Inge Schilperoord over een jongen die net uit de gevangenis is ontslagen nadat hij van seks met een minderjarige is beticht. Hij probeert een nieuw leven te beginnen, maar de aanwezigheid van een 10-jarig buurmeisje maakt de verleidingen des te groter. DRAMA Oscarwinnaar Jamie Foxx speelt een ter dood veroordeelde gevangene die wordt beschuldigd van moord op een witte vrouw. Een idealistische advo caat (Michael B. Jordan) gelooft in zijn onschuld. De zoveelste film over onrecht in het Amerikaanse systeem. DRAMA Ben Affleck is dit jaar te zien in de film The Way Back, onder regie van Gavin O'Connor met wie hij ook The Accountant maakte. Het verhaal gaat over een voor malig basket balfenomeen dat verslaafd is geraakt aan de drank en te maken heeft ge kregen met groot verlies. KOMEDIE Bekend was al dat de komedie Honey, I Shrunk The Kids (1989) een herstart zou krijgen. De kans is groot dat de toenma lige hoofdrol speler Rick Mo ranis (66) terug keert. Moranis ging in 1997 met pensioen uit Hollywood om fulltime voor zijn kinderen te zor gen nadat zijn vrouw aan borstkanker was overleden. Kijk op de site bij /video Bekijk de trailers voor de films van volgende week E Grant in zijn rol van detec tive Fletcher. FOTO INDEPENDENT FILM donderdag 20 februari 2020 GO Ab Zagt DRAMA Regie: Kantemir Balagov. Hoofdrollen: Viktoria Miroshni- chenko en Vasilisa Perelygina. - A.Z. Viktoria Miroshnichenko als ver pleegkundige Iya. FOTO SEPTEMBER FILM

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 50