4 Cabaret Lange tijd zag het er niet naar uit dat Nathalie Baartman (46) cabaretière zou worden. Pas toen ze de 20 ruim gepasseerd was, kwam ze erachter dat het toch wel erg leuk was om op de planken te staan. Jimmy Love eert idool Elton John Natuurverschijnselen verbeeld op piano Als er een woord op Baartman geplakt moet worden, dan is het wel originaliteit. Met haar eigen leven als voor naamste inspiratiebron geeft ze het publiek een inkijkje in haar leven en haar originele inzichten. Verwacht geen harde grappen ten koste van an deren, de humor van Baartman is vooral doordrenkt van zelfspot. Na het grote succes van de eerste reeks van haar voorstelling Breek, toert ze tot en met mei nogmaals met diezelfde voorstelling langs de Ne derlandse theaters. ,,Het voornaam ste thema in de show is het onvermo gen van de mens om zaken voor el kaar te krijgen. Uiteraard maak ik mezelf ook vaak schuldig aan dit 'da gelijkse gepruts', zoals ik het zelf al tijd noem. Wat ik hiermee bedoel? Neem bijvoorbeeld een project waar ik de afgelopen drie weken mee bezig ben geweest, het kopen van een tuin tafel. Vele uren heb ik verspild aan de zoektocht naar zo'n onding. Eerst ga ik alle eisen in kaart brengen, dan is het eindeloos zoeken op internet, bouwmarkten afstruinen enzo voorts. In diezelfde drie weken had ik We maken ons met zijn allen zo druk om allerlei onbenullige dingen ook een timmercursus kunnen doen om zelf zo'n tafel te maken. We ma ken ons met zijn allen zo druk om al lerlei onbenullige dingen, dat we vaak vergeten om écht te leven. Ik zit boordevol met idealen en verlang enorm naar een betekenisvol leven te leiden. Mijn onvermogen om dit voor elkaar te krijgen, loopt als de rode draad door de voorstelling." Twents accent Wie bij een voorstelling van Baart- man in het publiek zit, weet binnen no-time waar de roots van de cabare tière liggen. Haar vette Twentse ac cent verbergt ze geenszins. Sterker nog, Baartman is trots op haar af komst en draagt haar liefde voor het Twentse land maar wat graag uit. Het leverde haar recent nog een klein rol letje op in de Twentse film De Beent jes van Sint Hildegard, die momenteel in alle grote bioscopen van Neder land draait. ,,Uiteraard is het geen toeval dat ik juist hiervoor gevraagd ben. Ik had nog nooit in een film ge speeld, maar het was echt ontzettend leuk. Het was maar een heel klein rolletje hoor. Toch was het bijzonder om eens een echte rol te spelen, want op het podium ben ik toch vooral al tijd mezelf. Het was bijzonder om sa- men met mijn grote voorbeeld Her man Finkers te werken. Zijn gort droge Twentse humor komt het dichtst bij mijn stijl in de buurt. Ik houd er net als Finkers helemaal niet van om grappen ten koste van ande ren te maken." Volgende week donderdag staat Baartman op de planken van theater De Weverij in Zierikzee. Ondanks haar duidelijke voorkeur voor het Twentse land, heeft ze ook een speci aal plekje in haar hart voor Zeeland. ,,De ouders van mijn vriend komen van oorsprong uit Goes. Laatst kwam ik nog een tegel bij mijn schoonou- EN 4 REDENEN MEER Pop Klassiek donderdag 20 februari 2020 'We prutsen wat af in het leven' Bas Dingenouts 44 Nathalie Baartman 'Beleef de hits van een le gende', staat er boven de con certaankondiging van The Roc ket Man. In een tweemaal uit verkocht Ziggo Dome trad Sir Elton John in juni 2019 voor de allerlaatste keer op in Neder land. Liefhebbers van zijn mu ziek krijgen de kans alle be kende nummers van de zanger nog eens live te horen. Vijftig jaar na zijn debuut blikt Jimmy Love terug op de rijkge- vulde carrière van zijn idool. De Engelse entertainer lijkt niet al leen op Elton John, hij klinkt ook als de veelgeprezen zan ger. De tribute-avond The Roc ket Man in De Mythe in Goes staat volledig in het teken van de wereldster en multi-Grammy Award winnaar. Ondersteund door een live orkest en achter grondzangers speelt Jimmy Love de grootste hits van Elton John. Een avond vol vocale hoogstandjes, flamboyante kostuums en grappige anekdo tes. Beleef de succesperiode van de grootmeester opnieuw met nummers als I'm Still Stan ding, Your Song, Circle of Life, Candle in the Wind en natuurlijk Rocket Man. Vandaag, De Mythe, Goes, 20.00 uur Pianist Daniël van der Hoeven stu deerde aan het Koninklijk Conser vatorium van Den Haag en sloot zijn studie in 2010 cum laude af. Hij won verschillende prijzen. In Vlissingen brengt hij een recital waarin natuurverschijnselen cen traal staan. Hij speelt composi ties van Handel, Debussy, Liszt en Ravel. Een expo sitie van kleurige beelden in geluid. Zondag, Sint Jacobskerk, Vlis- singen, 15.30 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 48