Vlissingen accepteert voorstel KNVB ZEELAND 13 HANDBAL TITELSTRIJD^ Handballer uit Vlissingen is met zijn club Merksem te sterk voor Tournai, tweede in de play offs om de titel. donderdag 20 februari 2020 Menno Kole Antwerpen Na een halfjaar vol blessureleed kan handballer Jari van de Moos dijk eindelijk weer juichen. Met zijn ploeg Merksem zorgde hij af gelopen weekend voor een stunt, door in de Belgische kampioen spoule na een thriller Tournai te verslaan: 25-26. Met vijf doelpun ten speelde de 22-jarige Zeeuw een belangrijke rol in die wedstrijd. De geboren Vlissinger is blij dat hij weer van waarde kan zijn voor zijn team. ,,Na een moeilijke start gaat het nu eindelijk goed'', doelt de oud-speler van EMM en Delta Sport op de knieontstekingen en enkelblessure die hem een half seizoen aan de kant hielden. ,,In aanloop naar de play-offs heb ik maar twee wedstrijden op niveau mee kunnen draaien. Dat waren wel twee cruciale wedstrijden en daarin heb ik gelukkig goed kun nen spelen.'' Zekerheid Met het behalen van de play-offs werd het belangrijkste doel van Merksem dit seizoen behaald. ,,Dat waren we wel aan onszelf verplicht, na het mislopen van de play-offs vorig seizoen. Dit geeft rust en zekerheid. Nu kunnen we opbouwen, om volgend seizoen als collectief nóg sterker te wor den.'' Merksem strijdt in de play-offs met Tournai, Houthalen en Kort- rijk om het kampioenschap van België. De ploeg uit de deelge meente van Antwerpen begon in die play-offs met twee nipte ne derlagen tegen Houthalen en Tournai (de nummers één en twee). Afgelopen weekend wist Nu kunnen we opbouwen, om volgend seizoen nóg sterker te worden - Jari van de Moosdijk Merksem zich te herpakken en werden de rollen omgedraaid. Ze waren met één punt verschil de baas in Tournai. Spannend was het afgelopen weekend zeker, want de thuis ploeg miste in de slotseconden nog een penalty. ,,We hebben af gelopen weekend als team echt goed gespeeld. Bij mij viel alles eindelijk op zijn plek. Aanvallend speelde ik na al dat blessureleed eindelijk weer eens vrij en zonder druk. Dat resulteerde in vijf doel punten. Verdedigend ging het ook naar behoren.'' Merksem was niet compleet, maar kon terugvallen op Van de Moosdijk. ,,Onze vaste mid-achter ontbrak en ik heb die plek goed kunnen invullen gedurende de hele wedstrijd. Wanneer we als team ons niveau halen spelen we verzorgd en snel handbal. Dan zijn we een geduchte tegenstander, hoewel de andere teams - met name Houthalen en Kortrijk - ons een beetje als de underdog zien.'' Derde plek Voor Merksem wachten nog acht wedstrijden in de play-offs om het landskampioenschap. Te beginnen met een thuiswedstrijd tegen Kortrijk, zaterdagavond om 19.00 uur. ,,Eigenlijk moeten we mini maal derde worden, omdat we in twee jaar tijd nog nooit van Kort- rijk hebben verloren'', blikt de Zeeuw vooruit. ,,Een aantal spelers is bij ons terug na blessureleed, dus het gaat er steeds beter uit zien. De sfeer in de groep is boven dien uitstekend. Het is een ple zante ervaring om al drie jaar in Antwerpen te spelen en we gaan nog een mooi einde van het sei zoen tegemoet.'' stofwolken waren opgetrokken kregen Milton Roemeratoe en re servekeeper Karim ben Sellam rood (beiden Vlissingen) en laste de scheidsrechter een afkoelingsperi ode in. Daarna werd de wedstrijd uitgespeeld. Voetbalbond KNVB heeft zich nu over het incident uitgesproken. Milton Roemeratoe en Karim Ben Sellam kregen eerder al te horen dat zij moeten vrezen voor een lange schorsing, nu heeft ook Vlissingen een strafvoorstel gekregen. ,,Laten we voorop stellen dat we er als vereniging natuurlijk niet blij mee zijn'', liet Jan Kapelle, voorzit ter van VC Vlissingen, gisteravond weten. ,,Maar wat moeten we zeg gen?'', vroeg hij zichzelf hardop af. Kapelle geeft aan dat hem is ver teld dat tegenstander Boshuizen hetzelfde voorstel gekregen heeft van de KNVB. „Vlissingen zal, denk ik, wel akkoord gaan. J e kunt wel te gen zo'n straf in beroep gaan, maar vaak haalt dat toch niets uit'', aldus de Vlissingen-voorzitter, om ver volgens af te sluiten zoals hij ook begon: ,,Het is gebeurd en daar zijn we natuurlijk niet blij mee. Dit wil je als vereniging nooit.'' Voetbalbond KNVB heeft zon dag-eersteklasser VC Vlissingen een strafvoorstel van één straf- punt en honderd euro boete ge daan voor de gebeurtenissen in het thuisduel met FC Boshuizen (1-4-nederlaag). De Zeeuwen gaan daar mee akkoord. Daniel Vervelde Vlissingen Het duel tussen Vlissingen en Bos huizen verliep op zondag 26 januari gemoedelijk, tot in de 72ste minuut de vlam in de pan sloeg. Toen de Milton Roemeratoe (links). archieffoto ruben oreel Jari van de Moosdijk (rood) in actie namens zijn club Merksem. foto olivier embrechts/bluewave pictures Van de Moosdijk stunt in de strijd om het Belgisch kampioenschap

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 41