m ZEELAND 5 SS m ICONISCH GITAARMERK KENNER Niemand ter wereld weet meer over het iconische gitaarmerk Fender dan Barrie van Ginneken uit Vlissingen. De medewerker van muziekwinkel Bax Music in Goes mag dat sinds deze week officieel zeggen. Van Ginneken (34) beantwoordde, onder tijdsdruk, 760 vragen over het instrumentenmerk foutloos en liet daarmee 5500 anderen achter zich. „Ik denk dat ik nu wel om een hoger salaris ga vragen." Gitaren zijn de passie van Van Ginneken, sinds ruim vijfjaar medewerker van Bax Music. Hij speelt zelf al gitaar sinds zijn 13e en Fender is een van zijn favoriete merken. Zijn persoonlijke collectie telt drie stuks, waaronder een uniek V- model uit 1985. Maar de naam Fender doet ook bij niet-gitaristen een belletje rin kelen; het is een van de bekendste gitaarmerken en veel grote arties ten zijn onlosmakelijk aan het in strument verbonden. Denk bij voorbeeld aan Eric Clapton, Jimi Hendrix en Rolling Stone Keith Richards. Maar de persoon die officieel écht alles weet over Fender is dus Barrie van Ginneken. En dan niet alleen over de gitaren, maar ook over de geschiedenis van het Ame rikaanse bedrijf en de volledige productielijn. Want hij beant woordde alle 760 vragen van de Fender Academy foutloos én als snelste van alle 5500 deelnemers wereldwijd. De Fender Academy is een opleidingspro gramma om de kennis van het merk op te vij zelen bij mensen die we reldwijd dagelijks in de mu ziekindustrie werkzaam zijn, zoals Van Ginneken. „Ik ben best wel ambitieus, dus het was wel mijn doel om de beste te worden. Als dat dan daadwer kelijk lukt is dat natuurlijk wel leuk", zegt hij. „Zeker als je weet dat er in Amerika ook heel wat fa natieke deelnemers zijn." Dertig hoofdstukken Het gouden certificaat kwam hem desalniettemin niet aanwaaien. Dertig hoofdstukken over de ge schiedenis, feiten en wetenswaar digheden over alle producten (het Ik ben best wel ambitieus, dus het was wel mijn doel om de beste te worden bedrijf vervaardigt behalve mu ziekinstrumenten tegen woordig ook boeken steunen en kleding) Fender moest hij in zijn hoofd stampen. Elk hoofdstuk kostte hem gemiddeld anderhalf uur studeren. Het examen omschrijft hij als 'pittig'. „Ik heb zelf bijvoorbeeld weinig affiniteit met de traditionele buizenver sterkers, dus vragen over dat on derwerp vond ik wel lastig." Omdat het opleidingspro gramma dus door Fender zelf wordt aangeboden, is sprake van een officiële titel. Het zegt dus wel wat. Maar is Van Ginneken nu bijvoorbeeld ook interessanter voor an dere werkgevers? Hij lacht. „Ach, ik zit hier goed op mijn plek. Het is vooral voor mezelf en voor klanten han dig, ik kan mijn werk nu sneller en beter doen. Of ik hoger salaris ga vragen? Haha, ja dat ben ik wel van plan." 295 rondreizen al vanaf529,pp donderdag 20 februari 2020 GO Barrie weet alles van fender. Luc Oggel Vlissingen 4 Barrie van Ginne ken is 's werelds grootste Fender specialist. FOTO MARCELLE DAVIDSE g ~'OifiMp5 sFEes -Barrie van Ginneken Beste van Sri Lanka Beleef 2000 jaar historie, spot olifanten en luipaarden, geniet van de ongerepte natuur en heerlijke stranden Groepsreis 17 dagen 8,5 ".."5 - West-Amerika Compleet Van duizelingwekkende wereldsteden tot fabelachtige nationale parken, zo mooi is West-Amerika Groepsreis 21 dagen 8,5 Klassiek Oezbekistan (nieuw!) Proef de romantiek van de klassieke Zijderoute in steden als Khiva, Boechara en Samarkand Groepsreis 12 dagen Island hopping Phuket Een individuele reis met wereldstad Bangkok en daarna drie paradijselijke Thaise eilanden Privéreis 15 dagen 8,7 l!£&£ÜJ Sprookjesachtig Jordanië Ervaar betoverend Jordanië inclusief Petra, de Wadi Rum en de Dode Zee met een comfortabele huurauto Privéreis 10 dagen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 33