uibu O Breakdancehit Redo op songfestival 24 MEDIA CULTUUI ANGELA KIJKT TV Quote van de dag Alsjeblieft, zeg. Laten we ons in Nederland bezighouden met belangrijke zaken. Want wie zijn wij? FLOORTJE DESSING GLOBETROTTER Ze houdt van Nederland, maar liever is ze onderweg. Floortje Dessing is vanavond terug op de buis met Floortje terug naar het einde van de wereld. Haar leven is even fantastisch als vermoeiend, vertelt de wereldreiziger. ,,En het probleem is, ik wil nóg negenduizend andere dingen doen.'' Was het een geregisseerde huilbui? Een belangrijke troef waar net zo langdurig over is nagedacht als het roze pak en het decente witte truitje en die op het juiste mo ment werd ingezet om overtuigend over te ko men bij de kijker? Of waren de stromende tranen volkomen oprecht? Omdat ze zelf ook gewoon niet weet hoe zij, een succesvolle actrice met een ongelukkig privéleven, zo stom kon zijn om drugs te dealen op een Belgisch dancefestival? Dat is misschien wel de grootste tragiek van de zaak Imanuelle Grives. Al geeft ze nog hon derd interviews zoals dinsdagavond bij Eva Jinek, al speelt ze nog honderd glansrollen in films en series, de twijfel zal altijd blijven bestaan. Hoezeer een deel van mij ook met haar mee voelde aan tafel bij Jinek, de kloof is voor een normaal denkend mens gewoon te groot. Na tuurlijk kan het slecht gaan met je, kun je geeste lijk in de knoop zitten. Ik denk dat grenzeloze onzekerheid, of het imposter syndrome zoals Gri ves het noemde, veel mensen plaagt. We bluffen ons allemaal in meer of mindere mate door het leven. Maar godzijdank is de algemene reflex niet om dan maar pillen te verkopen op een festival en een hele apothekerskast in te slaan. D^e stap is gewoon niet te bevatten. Zelfs niet als ik in ogen schouw neem dat Grives niet vies was van snui ven en slikken, zoals ze toegaf bij Jinek. En dat ie mand in de showbizz werkt, waar drugs rond gaan als rolletjes Wilhelmina Pepermunt in de gereformeerde kerk. De meest dringende: heeft ze eerder drugs ver kocht? Want dat zou toch op een patroon duiden. Ze feestte er die periode op los, zoals ze zelf zei. Dan ligt het toch voor de hand, ook gezien de berg die ze in bezit had, dat ze het vaker heeft ge probeerd? Geloof ik haar als ze zegt dat het een schreeuw om hulp was? Dan had ze ook naar een therapeut kunnen stappen. Was het niet ge woon een handige manier om haar inkomsten aan te vullen? Want als iets me is bijgebleven van de honderden interviews met acteurs en actrices die ik in mijn leven heb gelezen, dan is het de constatering dat het geen vetpot is in Nederland. Maar aan de andere kant heb ik genoeg levenser varing om te weten dat mensen in hun wanhoop rare, onlogische dingen kunnen denken en doen. We weten het niet. En ik weet eerlijk gezegd evenmin welk antwoord Grives moet geven om de twijfel weg te nemen. Dat lijkt me een lood zwaar lot om te dragen. Take on me miljard keer gestreamd Pearce en Waltz in fantasyfilm De gelauwerde danser 'Redo' won vorig jaar nog de Zwaan voor de meest indrukwek kende dansprestatie van het seizoen. Ait Chitt begon op zijn 14de met dansen, geïnspi reerd door leeftijdsgenoten. et ging simpelweg even niet meer. Floortje Dessing is op haar 49ste nog steeds die im mer onverschrokken globe trotter. Maar de ambitie om jaarlijks twee reisseries te realiseren, kon ze even niet waarmaken. Na Floortje en de ambassadeurs (eind 2018 uit gezonden) schreeuwde haar lichaam om een pauze. ,,Het was fysiek even...'' Dessing haalt diep adem. ,,Het klinkt zo lullig, maar ik had ontzettend veel last van mijn onderrug. Dan is reizen heel lastig. Je zit toch de helft van de tijd in krappe stoeltjes en schommelende bussen. Dus ging even alle aandacht uit naar gezonder worden, met heel veel yoga en fysiotherapie.'' Toch kon ze het ook toen niet laten een vliegtuig in te stappen om vrien den over de grens te bezoeken. Vijf maanden lang in Nederland blijven; het is simpelweg geen optie. ,,Ik ben nu vijf weken hier en dat is voor mijn doen al héél lang'', vertelt ze daags voor haar nieuwe BNNVara-serie Ondanks zijn beperkingen - hij mist een rechterheup, elle booggewricht en vijf vingers - wist hij zich rap op te werken in de danswereld. Gerben Bakker, Head of Show Eurovisie Song festival 2020: ,,Met dit Eurovisie Songfestival willen we Nederlands talent in alle facetten laten zien. Redo is een groot danser en zijn verhaal past per fect bij het inclusieve diverse karakter van dit songfestival." Ik zat na afloop van het interview, dat bijna een half uur duurde, nog met honderd vragen. donderdag 20 februari 2020 GO —Bridget Maasland relativeert op Radio 538 de aandacht voor haar relatiebreuk met André Hazes. MUZIEK De clip van de hit Take on me (1985) van de Noorse band A-ha is meer dan een miljard keer gestreamd op YouTube. Het is een van de weinige clips van voor de jaren 90 die deze mijlpaal heeft bereikt. FILM Guy Pearce (foto) en Chri- stoph Waltz hebben allebei een rol in de nieuwe fantasy- film The Porta ble Door, naar de gelijknamige zesdelige boe- kenreeks van Tom Holt. Ook Patrick Gibson zit in de film. ■o Breakdancer Redouan Ait Chitt (30) beleeft op 14 mei in Ahoy waarschijnlijk de dag van zijn leven. De danser, ge boren met fysieke beperkin gen, verzorgt met een show de opening van de tweede halve finale van het Eurovisie Songfestival. Marcel Potters r 'Ik wilde altijd al groots en meeslepend k leven' j Gudo Tienhooven Redouan Ait Chitt. FOTO BAKI

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 24