TeamNL Ji 23 atste keer een regenboogtrui pakken iour In de hotseat T^L KALENDER Je hebt jezelf tijdens je carrière tal van keren opnieuw uitgevonden. Wereldkampioen op de baan, jezelf omgevormd tot wegrenner, daarna weer terug naar de baan. Je bent nu 36. Hoe lang ga je nog door? ,,Tja, dat weet ik niet. Als ik nu stop, is het klaar. Dan kom je niet meer te rug. In Japan zijn er keirinrenners die tot hun 60ste meedoen. In de top 9 rijden kerels van 45 rond. Fysiek ge zien zou ik nog jaren meekunnen. Het moeilijkste is dat ik internatio naal, op WK's en wereldbekers, pres taties moet leveren om uitgenodigd te worden. Je moet bekend en popu lair zijn bij Japanse gokkers.'' ,,Dan moet ik een jaar lang de keirin- school doen. Er is nog nooit een bui tenlander geweest die dat heeft ge daan. Je moet vloeiend Japans kun nen spreken en schrijven. Ik over- Podcast weeg om het te leren. Spreken gaat nog wel, maar schrijven is echt heel moeilijk. Ik heb er wel een gesprek over gehad, over hoe ik dat zou moe ten doen. Er is ook de mogelijkheid dat ik dispensatie krijg, als ze het meer opengooien voor internationale renners. In 2021 gaan ze zoiets uitpro beren. Ik ben er al voor uitgenodigd. Elk weekend een toernooi.'' ,,Nee. Dat stemmetje is er niet. Het is uitgesloten. Nederland is zó sterk op dit moment. We hebben zo veel goede sprinters voor zo weinig plek ken. In de orde sta ik zo laag dat het voor mij onmogelijk is.'' ,,Nou, die jongens zitten echt niet te wachten op een oude gek die ook nog een mening heeft.'' ,,Oké, oké. Soms zeg ik: tien jaar ge leden ging het zo en zo. En ik vertel ze wat ik fout heb gedaan, bijvoor beeld richting de Spelen van Peking in 2008. Daar keek ik te veel naar an deren, trok ik niet mijn eigen plan. Ik was vooral bezig met de Britten, in plaats van met mezelf. Nu zeg ik tegen de jongens: 'Die Britten gaan goed zijn, houd daar rekening mee. Kijk niet verschrikt op als ze op de Spelen in de trainingen ineens heel hard rijden.' ,,De Nederlandse sprinters steken er fysiek gezien bovenuit, maar de Britten komen eraan. Die investeren elke vier jaar 30 miljoen in hun olym pische baanprogramma. Op zoek naar het snelste pak, het snelste frame. Al die nieuwe spullen die in vier jaar zijn ontwikkeld, zetten ze de komende maanden in. ,,Op de komende WK gaan we er voor het eerst dingen van terugzien en daarna zetten ze nóg een enorme stap vooruit richting de Spelen. Op de teamsprint is het verschil tussen Nederland en Groot-Brittannië nu vijf tienden. Als de Britten met hun nieuwe spul rijden, kan het nog best krap worden.'' ,,De afgelopen jaren werd ik tweede en derde. Ik ben in mijn beste kilo- metervorm ooit. Het zou heel vet zijn om nog een keer de trui te pakken in Berlijn. Daar won mijn broer Jan ooit het WK sprint op de schaats. Het zou de cirkel rondmaken voor de familie Bos. ,,O ja, en ik wil nog het wereld record op de kilometer aanvallen. In Bolivia, op hoogte. Daar ligt een heel snelle baan. Het record is van Fran cois Pervis. Goede renner, maar mijn tijden op zeeniveau zijn vergelijk baar. Ik wil zijn record aanvallen met alle kennis van nu: met het beste materiaal, het beste pak. Alles uit de kast. Het zou een mooie afsluiting van mijn carrière zijn.'' ,,Klinkt niet slecht, toch?'' Kijk hier waar we deze week onder andere actief zijn en volg ons via teamnltweets, Oteamnlinsta of 13 EchtTeamNL. Turnen, wereldbeker 20 t/m 23 februari Judo, grand slam Zeilen, WK Laser Radial 23 T/M 28 FEBRUARI Schieten, EK 10 meter 23 feb. t/m 1 maart Epke Zonderland strijdt in het wereldbekercircuit voor zijn laatste kans om zich te plaatsen voor de Olympische Spelen in Tokio. BEKIJK DE COMPLETE KALENDER OPTEAMNL.ORG donderdag 20 februari 2020 Boven: Theo Bos behaalde in 2004 zijn eerste van vijf wereld titels. Onder: in 1998 werd zijn broer Jan in Berlijn wereldkampioen sprint op de schaats. FOTO'S AFP HH killing. Je moet proberen de wedstrijd te winnen, niet aan de consequenties te denken.'' Is er een manier om in de A-cate gorie te komen? Om Japanner te worden en nog jarenlang voor tonnen prijzengeld keirinwed- strijden te rijden tussen de beste Japanners? In de nieuwste aflevering van wie- lerpod- cast 'In Het Wiel': het hele interview van Hidde van Warmer dam en Thijs Zonne veld met Theo Bos. Beluister de nieuwe podcast op de site van deze krant Fluistert er ergens stiekem een stemmetje in je achterhoofd dat je nog naar de Olympische Spelen van Tokio kunt? Welke rol speel jij nu in het Neder lands team? 'Opa' Theo die af en toe vertelt hoe het vroeger was? Kom op. Jij bent de grondlegger van het Nederlandse baansprinten. Je staat op de WK zelf aan de start op de kilometer. Kan het, nog één keer, die regenboogtrui om je schouders? Wereldkampioen worden, het wereldrecord op de kilometer pakken en daarna je pensioen opbouwen in Japan. TeamNL is hét sportteam van Nederland. Wij vertegenwoordigen Nederland 365 dagen per jaar, op het hoogste internationale niveau. Onze reis op weg naar de Olympische en Paralympische Spelen voert ons langs vele toernooien over de hele wereld. Epke Zonderland (rek), Bram Ver hofstad (vloer, vol tige), Rick Jacobs (ringen, brug) en Frank Rijken (vol tige, brug, rek) zijn in Melbourne voor de eerste wereld bekerwedstrijd van 2020. 21 T/M 23 FEBRUARI Het grand- slamtoernooi in Düsseldorf geldt als een belangrijke graadmeter voor de Neder landse judoka's in hun strijd om de olympische tickets. Marit Bouw meester werd al drie keer wereld kampioen in de Laser Radial. In Melbourne gaat de olympisch kampioen op voor haar vol gende succes in deze boot. De luchtge- weerschutters Peter Hellen- brand, Mandy Mulder en Manon Smeets komen in het Poolse Wroclaw uit op de EK 10 meter. Heinekeri Rabobank

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 23