De motor is II Barbara Visser JOL 'Rookwaar versneld uit schappen' Ajax op zoek Boerenprotest CDA en Christenunie komen van daag met deze verregaande motie, bij een debat over de uitbreiding van het rookverbod met elektroni sche sigaretten. Hun stok achter de deur: als de winkels niet luisteren, dan krijgen ze een wettelijke ver plichting voor de kiezen. De branche is momenteel nog bezig Verkoop van tabak en levensmiddelen op dezelfde plek is niet meer van deze tijd met de invoering van een uitstal verbod voor sigaretten: supermark ten moeten per 1 juli tabakswaren uit het zicht houden van klanten. Het uitstalverbod voor kleinere verkooppunten dan supermarkten gaat in per 1 januari 2021. Maar een meerderheid van in elk geval CDA, ChristenUnie, D66, SP, GroenLinks, PvdA, 50Plus, Partij voor de Dieren en SGP - samen goed voor 91 zetels - wil dat de staatssecretaris van Volksgezond- heid ook een gezwinde afbouw tot nul regelt van de verkoop van ta baksproducten in tankstations en supermarkten, laten ze deze krant weten. Eerder nam de Tweede Kamer al leen een motie aan die eist dat het aantal verkooppunten vóór 2022 'substantieel' moet worden terug gebracht. Uiteindelijk mogen ta baksproducten alleen nog maar in speciaalzaken worden verkocht. Het voorstel van vandaag vult die wens in. ,,Als ik om mij heen kijk in de stad lijken er steeds meer super markten bij te komen en dus meer verkooppunten", zegt CDA'er Anne Kuik. „Terwijl we in het pre ventieakkoord juist een daling heb ben afgesproken. Dus moeten we stappen zetten. Want de verkoop van levensmiddelen en tabakspro ducten op dezelfde plek is echt niet meer van deze tijd." Carla Dik-Faber (Christenunie): „Jaarlijks zijn er 19.000 doden als gevolg van tabaksverslaving. Ne derlanders krijgen nu op duizen den plekken tabak aangeboden. Dat is niet uit te leggen als we toe wil len naar een rookvrije generatie. Supermarkten, tankstations en boekhandels moeten hierin verant woordelijkheid nemen. Vanwege het belang van de gezondheid van onze jongeren." De PvdA laat weten dat dit voor stel de linkse partijen nog niet ver genoeg gaat. ,,Fijn dat de meeste co alitiepartijen nu ook het licht heb ben gezien", aldus Kamerlid Lili- anne Ploumen. De SP wil zelfs een vergunningstelsel invoeren voor de verkoop van tabak. »P5 EN ZEELAND 2 Staatssecretaris wacht vandaag zwaar debat over kazerne »P2&3 naar de magie van Madrid Steeds meer mensen stappen op de motor. Hadden vijfjaar terug nog 38.000 Zeeuwen een motorrijbewijs, nu zijn het er bijna 40.000. ZEELAND 2 Zuivelfonds dringt aan op andere stikstofkoers Nieuwsmedia 711688 555530 Tankstations en supermarkten moeten de verkoop van sigaret ten liefst komend jaar al razend snel afbouwen tot nul. Daarover dient het kabinet een deal te sluiten met de moederbedrijven, vindt een ruime Kamermeerder heid. Edwin van der Aa Den Haag —Anne Kuik, CDA-Kamerlid Sigaret bij supers en tankstation in de ban »P18 Bewolkt en wat regen 11°C pzc.nl Ook voor het laatste cfk regionale nieuws Jaargang 262 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,75 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 8

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 1