Kom keukens kill EKELHOFF ECONOMIE 15 Tweede Wereldoorlog www.ekelhoff.de ,,Ja, in die tijd kwam ook Trump aan boord. Geen enkele bank wilde hem nog geld lenen, omdat hij nooit te rugbetaalde. Deutsche Bank leende hem wel gewoon honderden miljoe nen dollars. De bank betaalde ook waanzinnig hoge bonussen uit. Een handelaar kreeg zelfs een bonus van 100 miljoen dollar. Dat maakte de fo cus op de korte termijn nog groter.'' ,,Jawel, er waren mensen die waar schuwden, zoals Bill Broeksmit en Tammy McFadden. Maar die werden Deutsche Bank was niet kieskeurig. De bank financierde ook loven. Het was moeilijk om weer stand te beiden aan Ackermann. Na tuurlijk was zijn opvolger Anshu Jain ook schuldig. Die heeft als baas van de zakenbank ook foute dingen ge daan. Maar de grootste schuld ligt bij Ackermann.'' ,,Nee die deden veel te weinig. Dat had deels te maken met de Duitse toezichthouder BaFin. In de VS heerste een cultuur van banken de vrijheid geven. De Amerikaanse toe zichthouders SEC en Fed hielden af stand van de banken. De toezicht houders hadden meer moeten doen. Terugkijkend had er veel eerder inge grepen moeten worden.'' „Deutsche Bank was de enige bank die zaken wilde doen met Trump. De bank was niet kieskeurig, financierde ook Jeffrey Epstein nadat die veroor deeld was voor zedenzaken. Bij Trump was er de mogelijkheid ge woon geld te verdienen. Maar ook aan Deutsche Bank betaalde Trump zijn leningen niet terug. Toen hij van de kredietafdeling geen geld meer kreeg, kwam hij bij de private bank terecht, de afdeling voor rijke indivi duen. Daar kreeg hij weer leningen. Zo fungeerde Deutsche Bank als laat ste reddingsboei voor Trump. In to taal is er 2 miljard dollar aan hem ge leend. Het is dankzij Deutsche Bank dat Trump zich kon herstellen van faillissementen en als succesvol za kenman een gooi naar het president schap kon doen.'' ,,Ik heb geen bewijs gevonden voor illegale transacties. Maar Trump en Deutsche Bank deden wel veel rare zaken. Er zijn nog veel vragen onop gehelderd. In 2016, tijdens de presi dentscampagne, deden Trump en zijn schoonzoon Jared Kushner ver dachte transacties met de Russen. In terne toezichthouders bij de bank vonden dat verdacht, maar ze werden monddood gemaakt door hun meer deren. Misschien dat de onderzoeken van justitie en het Amerikaanse Con gres boven water kunnen krijgen wat zich precies heeft afgespeeld." ,,Toen Deutsche Telecom naar de beurs in New York ging in 2001, werd het Amerikaanse Goldman Sachs de grootste aandeelhouder. Dat was een klap voor Deutsche Bank, want het was de grootste Duitse beursgang in de geschiedenis. Deutsche Bank moest het Duitse bedrijfsleven hel pen. De bank liep toen door een Amerikaanze zakenbank ook nog een andere deal mis. Dat was het mo ment dat Deutsche Bank besloot om zelf een zakenbank op te richten. Dan konden ze het Duitse bedrijfsle ven ook alle diensten aanbieden.'' ,,De directie huurde een stel mensen in die alleen maar in snelle winst geïnteresseerd waren. Handelaren die zichzelf 'getrainde gokkers' noemden. De trend was dat banken steeds agressiever en hebzuchtiger werden. Deutsche Bank ging daar het verst in. De zakenbank maakte steeds meer winst, ook al begrepen ze in Duitsland niet goed wat 'hun' mensen in Londen en New York allemaal uitvoerden. Maar er werd niet doorgevraagd, want er werd goed geld verdiend.'' ,,Het ging echt goed fout op het moment dat Josef Acker mann de baas werd. Hij be loofde een waanzinnig ren dement aan de aandeelhou ders. De winst moest 600 procent omhoog om dat doel te halen. Vanaf dat moment is alles gericht op de korte termijn. De regels overtreden werd de norm. Vanaf dat moment ontdoken ze sancties, zetten ze witwascon structies op voor rijke Russen en gingen han delaren foute produc ten aan klanten verko pen. Producten waar de klant slechter van werd, maar die de bank op korte ter mijn winst oplever den.'' Jeffrey Epstein na de veroordeling voor zedenzaken overruled. Het geld stroomde binnen en het was moeilijk om daar nee te gen te zeggen. Ackermann werd ook bewierookt. Hij werd 'bankier van het jaar' en analisten prezen hem de hemel in. Deutsche Bank werd in 2007 de grootste bank ter wereld. Men ging in de eigen mythe ge- 2020 WORDT EEN TOP-JAAR donderdag 20 februari 2020 GO opgericht met de beste bedoelingen." verschijnt ook ene Donald Trump ten tonele... Een Amerikaanse za- kentycoon met een heel slechte reputatie. Was er dan geen enkele controle binnen de bank? Grepen de toezichthouders niet in? Wat is nu precies de relatie tussen de bank en Donald Trump, de hui dige president van de VS? Hoe zit het met de verhalen dat er Russisch crimineel geld in zijn pro jecten zit? Deutsche Bank heeft in de vorige eeuw een zeer kwa lijke rol gespeeld als finan cier van het nazisme en van concentratiekampen, waaronder Auschwitz. „Deutsche Bank was echt fout'', zegt Enrich. ,,De bank financierde vernieti gingskampen en verkocht 700 ton goud dat de nazi's van de Joden hadden ge roofd, zelfs de gouden tan den van de kampslachtof fers. De Amerikanen wilden de bank na de oorlog slui ten. Maar de Britten hielden dat tegen. Deutsche Bank betaalde de herstelbetalin gen die waren opgelegd na de Eerste Wereldoorlog en de Britten vreesden dat die betalingen zouden stoppen. De bank heeft later zijn ex cuses aangeboden. Welke beste bedoelingen? De zakenbank bleek een koe koeksjong. Hoe kon dat gebeuren? Dus het ging vanaf het begin al fout? Op dat moment Enrich heeft maar één verklaring voor het ontsporen van de 'degelijke Duitse bank': hebzucht. -+ 3KI Küchenhaus Ekelhoff Küchenland Ekelhoff Hauptstrasse 14-16* Bentheimer Strasse 259 48529 Nordhorn, D 48529 Nordhorn, D tel. +49 5921-80480 tel. +49 5921-80210 lnfo@ekelhoff.de kuechenland@ekelhoff.de Bel of mail ons a.u.b. voor een afspraak, *Q TomTom: zodat we ruim de tijd voor u hebben. Neumarkt, ma-vr: 9-18 uur, zaterdag: 9-17 uur loom 7 Al vele jaren als BESTE beoordeeld! 200 complete showroomkeukens op 10.000 m2

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 15