corendon nl razy Kroongetuige: Caloh Wagoh mocht zich met liquidatie bewijzen 20 12 NIEUWS Taghi gaf lawine aan moordopdrachten Hotel Baia d'Oro INCLUSIVE CRAZY KORTING OOKHETVERTREKIN JULI* AUGUSTUS* Laatste dag Crazy Italië voordeek Sicilië/Licata All Inclusive Beoordeeld met een 8.3 Profiteer nu Onze 4-sterren AU Inclusive hotels In Italië In de aanbieding Vertrek In APRIL T/M AUGUSTUS OP=OP want na 20 februari zijn de normale prijzen weer geldig Ontvang nu ook 50 Crazg Korting op onze andere bestemmingen 0237510606 JapTjong was de chauffeur van de moordploeg die is veroordeeld voor een vergismoord in Utrecht in januari 2017. Ridouan Taghi was opdrachtgever van die moord en eiste dat de uitvoerders terug zouden gaan om het daadwerke lijke doelwit alsnog te vermoor den. JapTjong wilde dat niet, maar door zijn aanwezigheid bij de eer ste moord was hij een gevaar ge worden. Hijmoest uit de weg worden geruimd, en werd eind ja nuari 2017 in Amsterdam-Osdorp vermoord. Hulp Inmiddels is er een verdachte op gepakt voor deze moord, de presi dent van een Rotterdamse afde ling van Caloh Wagoh. Hij wilde zich opofferen voor zijn zoon, die is veroordeeld voor de Utrechtse vergismoord. De man zocht hulp bij Keylow, de president van Ca loh Wagoh. Volgens kroongetuige Het gaat in totaal om elf opdrachten, waarbij vijf mensen daadwerkelijk zijn vermoord Tony de G. mocht Caloh Wagoh zich met de moord op JapTjong bewijzen bij Taghi. Zo versmelten de motorclub en Ridouan Taghi, stelt het OM. Na de moord op JapTjong volgde nog een lawine aan moordopdrachten door Taghi, stelt het OM. In de zaak rond Ca- loh Wagoh draait het om in totaal elf liquidatieopdrachten, waarbij vijf mensen daadwerkelijk zijn vermoord. Het OM stelt dat Taghi wordt gelinkt aan negen liquida tieopdrachten, waarbij drie men sen zijn vermoord. Taghi stond in contact met Keylow via versleu telde PGP-telefoons. Keylow filmde en fotografeerde chatge- sprekken die hij voerde met zijn versleutelde cryptotelefoon. Daardoor heeft het OM een onge kende goudmijn aan bewijs tegen de verdachten. Het gaat om mil joenen chatberichten. Uit de gesprekken blijkt hoe openlijk Taghi en Keylow over moorden spraken. Ook de gebrui kersnamen die Taghi koos, spre ken volgens het OM boekdelen. 'Act of War, Enemy for all mo therfuckers, up to the next, public enemy 1, ticket to hell for mother fuckers' en 'last man standing'. Keylow chatte onder de naam 'C- Murder'. Het OM beschreef Caloh Wa- goh als een soort videodienst als Netflix. Geen video op bestelling, maar moord op bestelling. In een tijdbestek van een halfjaar werd een groot aantal moordopdrach- ten aangenomen door Keylow, die hij vervolgens weer binnen drie moordeskaders van de club uitzette. ,,Het chatgesprek zelf geeft daarmee een bijzondere in kijk in de manier waarop op zeer professionele wijze dood middels bestelling op afstand kan plaats vinden. Het is murder on demand", aldus het OM. Keylow heeft bij de politie verklaard dat hij de PGP- gesprekken filmde omdat hij zou werken aan een documentaire. Die ietwat vreemde verklaring Het OM ziet Caloh Wagoh als een soort videodienst, en dan geen video maar moord op bestelling blijkt correct te zijn. NRC ont hulde dinsdag dat hij in opdracht van Videoland werkte aan een programma met als werktitel Nieuwe Penoze, waarin hij als pre sentator zou fungeren. Strafkorting Naast de PGP-chats die zijn opge doken, wordt belangrijk bewijs geleverd door Tony de G. Hij is kroongetuige en krijgt forse straf korting in ruil voor zijn verklarin gen. Normaal zou het OM 24 jaar celstraf tegen hem eisen, in dit ge val slechts twaalf. Ridouan Taghi is officieel nog niet gedagvaard, omdat hij wordt vervolgd in het even zo grote Ma- rengo-proces. Een definitieve be slissing hierover is nog niet geno men. In het Marengo-proces wor den Taghi vijf moorden ten laste gelegd. Vandaag vindt nog een inlei dende zitting plaats in het Caloh Wagoh-proces, als een ander deel van de motorclubleden verschijnt in de rechtbank. In totaal gaat het om zestien verdachten in dit pro ces. Een inhoudelijke behande ling van de zaak is voorlopig nog niet in zicht. g.c corendon FEBRUARI w donderdag 20 februari 2020 GO Vertrek April v.o. €299 Mei v.o. €329 Juni v.o. €429 Direct oon een breed zandstrand Pizzeria/snackrestaurant bij het zwembad Entertainment voor jong en oud Miniclub en minidisco 2 öors, lobby bar en een poolbar Aport kindergedeelte in het zwembad Volledig gerenoveerd bungalowgedeelte Prijzen zijn per persoon en gebaseerd op een 2-persoonsbezetting bij 8 dagen. Reissom exclusief Calamiteitenfonds van 2,50 en administratiekosten 25 per boeking. De 50 Crazy Korting geldt per boeking, is nog niet in bovenstaande prijzen verwerkten alleen geldig op corendon.nl of via ons Contact Center. *Bekijk alle voorwaarden op corendon.nl/acties. Druk- en zetfouten voorbehouden. Scotfi <Je OR-ccxJe Sr bekijk. oJle -foto's Met de moord op Justin Jap- Tjong, die betrokken was bij een vergismoord in Utrecht, mocht motorclub Caloh Wagoh zich bij Ridouan Taghi bewij zen. Dat heeft kroongetuige Tony de G. verklaard, zo werd gisteren bekend tijdens een nieuwe inleidende zitting tegen leden van de motorclub. Yelle Tieleman Amsterdam Kopstukken van motorclub Caloh Wagoh tijdens de inleidende zitting met vlnr: Radjesh S., Mo- riën J., Greg R., Willem B. en Howard K. tekening aloys oosterwijk/anp

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 12