Jury carnavalskleurplaten neemt haar taak serieus IN DE REGIO 6 Hulst dient als voorbeeld MIJN DORP, MIJN STAD In de gemeente Hulst heeft Zorg Saam het al aardig voor elkaar. De Blaauwe Hoeve in Hulst en het compleet vernieuwde Antonius in Kloosterzande zijn voorbeelden van hoe het in heel Zeeuws-Vlaan- deren zou kunnen. Mensen kun nen er met zorg zelfstandig wonen in appartementen. Er zijn groeps woningen waar mensen met de mentie en/of ernstige lichamelijke klachten zorg krijgen. En er zijn ge meenschapsvoorzieningen, zoals een restaurant en recreatieruimten. Nogal wat andere woonzorgcen tra van ZorgSaam zijn veertig, vijf tig jaar oud. Ze zijn aan vervanging toe of op z'n minst aan vernieu wing. Piet van der Maas, lid van de raad van bestuur van ZorgSaam en verantwoordelijk voor thuis- en ouderenzorg, somt op om welke centra het gaat: De Lange Akkers in Koewacht, Bachten Dieke in Ter- neuzen, Vremdieke in Hoek, Em- maus in IJzendijke en Rozenoord in Sluis. En daar hoort ook verpleeg huis De Stelle in Oostburg bij. Verbouwing hard nodig De Stelle wordt momenteel ver bouwd en dat was hard nodig. Van der Maas: ,,Er verbleven nog twee bewoners op één kamer. Dat is niet meer van deze tijd." De opknap beurt moet dit voorjaar klaar zijn, waarna het wachten is op nieuw bouw in Oostburg. ,,Over vier jaar", geeft Van der Maas als tijdsspanne aan. Groepswoningen moeten er komen voor mensen met dementie en zorgappartementen waar oude ren nog zo zelfstandig mogelijk kunnen wonen. ZorgSaam zoekt met de gemeente Sluis een ge schikte plek. In de ijskast Over de andere te vernieuwen woonzorgcentra kan Van der Maas nog niet veel vertellen. Hij ver wacht in juni een plan voor De Lange Akkers in Koewacht te pre senteren. Twee, drie jaar geleden was er al sprake van dat het huidige verzorgingshuis zou worden omge bouwd tot verpleeghuis en dat er achter 24 nieuwe zorgappartemen- ten zouden komen. Dit is toen in de ijskast gezet. Bachten Dieke in Terneuzen wordt, als het aan Van der Maas ligt, als één van de eerste aangepakt. Een vernieuwing is er noodzakelijk om het vroegere verzorgingshuis volle dig geschikt te maken voor de zwaardere verpleeghuiszorg. De modernisering van de woonzorg centra zal 'tien tot vijftien jaar' ver gen, voorziet Van der Maas. ,,Niet alles kan tegelijkertijd." Samenwer king met woningcorporaties als Woongoed en vastgoedinvesteer ders is volgens hem ook nodig. Woongoed liet al zorgappartemen- ten bouwen in het nieuwe Anto- nius. ,,Als ZorgSaam kunnen we dit niet alleen." Er was gistermiddag hoog bezoek voor de wat oudere Betekoppen in zorgcentrum De Redoute. Prins Benito de eerste, vergezeld door jeugdprins Yoran en Raad van Elf lid Jeroen Lobstein, brachten een stapel kleurplaten mee. Aan een kleine twintig bewoners de taak de drie beste te kiezen in de ver schillende leeftijdscategorieën. Vloekende kleuren De tekening van Fynn (7) wordt nauwkeurig bestudeerd. ,,Hij is wel heel druk hè?" Vingers wijzen naar vloekende kleuren en weinig subtiel kleurwerk. ,,Vee te druk", klinkt het instemmend aan de overkant van de tafel. Hoofden Hij heeft nog moeite de kleuren goed te gebruiken. Dat zie je - jurylid schudden en Fynn's werkstuk gaat op de stapel Volgend Jaar Nieuwe Kansen. ,,J e kunt zien dat dit een van zijn eerste kleurplaten is", weet een van de jurerende bewoners vrij ze ker van de inzending van Beau. Hij heeft nog moeite de kleuren goed te gebruiken. Dat zie je." De dame wijst kritisch. ,,En ook niet echt binnen de lijntjes." Niks van 'och, het zijn kinderen, maakt niet uit wat ze doen'. Over iedere tekening werd bloedseri eus, en goed beargumenteerd een oordeel geveld. Je wint tenslotte niet een spaarvarkentje en een medaille met wat ongeïnspireerd geklieder. Brilletje Zoals dat groene plastic brilletje, dat een van de kinderen op het hoofd van de prins op de kleur plaat plakte. Dat kleine detail kon de jury zeer waarderen. ,,Kijk dat is tenminste creatief." Er wordt in stemmend geknikt aan alle hoe ken van de tafel. Eerste prijs voor die met het brilletje. Slagwerk in Ledeltheater Inloopavond over natuurherstel Macramé Cubaanseshow woensdag 19 februari 2020 ZorgSaam vernieuwt zorgcentra Redoute medewerkster Ingrid toont samen met Prins Benito I de tekeningen aan de oplettende ju ryleden van De Redoute. foto anne hana Veel woonzorgcentra van Zorg Saam zijn niet meer van deze tijd, met name in de gemeenten Terneuzen en Sluis. Ze krijgen een opknapbeurt, maar dat gaat wel even duren. ,,We kunnen het niet allemaal tegelijk en we kun nen het ook niet alleen", zegt Piet van der Maas van Zorg Saam. Harmen van der Werf Terneuzen Hoewel Carnaval het feest heet te zijn van lang leve de lol en hop met de beentjes, het jure ren van carnavalskleurplaten is een serieuze aangelegenheid. Guido van der Heijden Sas van Gent OOSTBURG Het driekoppige Vlaamse muziekgezel schap Percussive brengt vanavond in het Ledel theater in Oostburg het visuele slagwerkspekta kel Getikt! De show be gint om 20.15 uur. OSSENISSE De provincie houdt mor gen van 19.00 tot 21.00 uur in dorpshuis Hof ter Nesse in Ossenisse een inloopavond over na- tuurherstelwerkzaamhe- den in de Wester- schelde ter hoogte van Ossenisse. In april be gint de aanleg van hoog- watervluchtplaatsen voor vogels op de Scharrendam. Volgend jaar worden 500 palen op de Plaat van Osse- nisse gezet, waardoor die moet ophogen en meer ruimte moet bie den voor vogels. WESTDORPE In 'de Kirke' wordt mor gen van 13.00 tot 16.00 uur een workshop ma- cramé gegeven. Deel name kost 15 euro, inclu sief koffie. Aanmelden kan via fredenjet@ zeelandnet.nl. Sam Gevers, Jef Verheyden en Bert van Rillaer (vlnr) vormen samen Percussive. TERNEUZEN Swingende Cubaanse muziek en dans zijn de ingrediënten van de show die Buena Vista Band en dansformatie El Grupo de Bailar van avond op de planken zetten in het Terneu- zense Scheldetheater. Aanvang 20.00 uur, entree bedraagt 39,50 euro en dat is met pau zedrankje. AXEL Gregoriuscen- trum, 09.30 uur: In formatiebijeenkomst 'zelfstandig ouder worden'; De Halle, 20.00 uur: Vergade ring stadsraad Axel; BRESKENS Biblio theek, 10.00 uur: Digisterker, wegwijs op internet; GRAAUW Dorpshuis, 10.00 uur: Samen koken en eten; HULST Jongerencen trum Komma, 15.00 uur: Open; Gymzaal Gildenstraat, 19.30 uur: Galm, beweging voor ouderen; KLOOSTERZANDE Binnendeur, 09.45 uur: Wandelclub; WZC Antonius, 14.00 uur: Muziekgroep 't Lawait; OOSTBURG Jota, 14.00 uur: Alzheimer- café; Kerkcentrum, 09.00 uur: Open Kring inloop; Ledel- theater, 20.15 uur: Voorstelling 'Getikt'; OSSENISSE 't Schal- lemaaj, 20.00 uur: Zangkoor De Hoge Noo(d)t (openbaar); SINT-JANSTEEN De Warande, 13.00 uur: Kaarten; Gymzaal ba sisschool Inghelo- senberghe, 13.30 uur: kidsgym; SLUIS Belfort, 19.30 uur: Lezing Peter Bu- walda; TERNEUZEN Vlie gende Vaart, 16.00 uur: Sporten voor jongeren met een be perking; De meubel hal aan Diepenbrock- straat, 10.00 uur: For mulierenbrigade; Porgy Bess, 20.00 uur: foto's door Gre gory Herpe (Alliance Francaise); Rivieren huis, 14.00 uur: Dia mond painting Steun punt Terneuzen; De Hoeve, 19.30 uur: Vergadering buurt vereniging Oude- landse Hoeve/ Kats- polder.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 53