feSBlË? -y Jeugd kan 'lekker los' gaan op instrumenten bij Kunst en Eer Bru-Tèn kan peperdure masten eindelijk plaatsen 7 BOULEVARD 17 NIEUWE HOTEL Het 'plezandste' paviljoen van Walcheren, Pier 7, krijgt een grote broer op de Vlissingse Boulevard Evertsen. In Boulevard 17 kunnen mensen borrelen, eten en slapen. HïlTrï'tJP Tccncmn CCD ff [JE LüJ Hl JU' 1 rf ET - IE "01 T. f EC EED IE 113 Het 'zandpaviljoen' op het strand is onder leiding van Niek, Va lentijn en Jelle Da- men binnen twee jaar uitgegroeid tot een begrip bij re creanten, toeristen én veel Vlissin- gers. Een geliefde plek om de dag te beginnen met een bak koffie met of zonder ontbijtje; een lunch om de dag te breken; een borrel aan het eind van de (werk)dag of een romantisch diner met zicht op zee. Pier 7 laat velen ontspannen. Huurders van één van de zeven beachrooms, die aan beide zijden van de uitspanning vastzitten, niet in het minst. 17 hotelkamers Voor de jonge uitbaters (tussen 19 en 25 jaar oud) is het op poten staan van Pier 7 het sein om van het Frans Naereboutplein het Da- menplein te maken. Ze namen de voormalige grand cafés annex res taurants Stefano's en Raymondo's van het Amadore-concern over, om beide panden om te bouwen tot Boulevard 17. Die zeventien is niet het huisnummer aan Boule- Ai fiïutf vard Evertsen, maar verwijst naar de 17 hotelkamers die de gebroe ders straks aanbieden. Het voormalige Stefano's, dat het afgelopen jaar nog even Cap- pucino heette, wordt omgebouwd tot hotel met tien suites, alle met - meer of minder - zeezicht. ,,Vijf kamers op twee verdiepingen. De onderste vijf met een eigen terras op de boulevard, de bovenste met een Frans balkon. We bieden ka mers van verschillende afmetin gen." Liever een ligbad of sunsho- wer? Geen probleem!, zegt Niek Damen. De beachrooms worden ook vanuit de receptie van het nieuwe hotel geregeld. ,,Het hotel heeft ze ventien kamers op twee locaties, vandaar Boulevard 17", verklaart Het hotel heeft zeventien kamers op twee locaties, vandaar Boulevard 17 Niek, die als oudste broer meestal als woordvoerder optreedt. Shared dining Het duurt nog een half jaartje voor bofkonten de boulevardsuites kunnen uitproberen. Maar het grand café-restaurant met grote vergaderzaal (voormalige Ray- mondo's) aan de overkant van het Naereboutplein opent al vóór Pa sen de deuren, bezweert Niek. Eten en drinken kan op veel meer plaatsen langs de kilometer slange Vlissingse boulevard, maar de Damens verwachten dat een onderscheidend etablissement in een behoefte voorziet. In de Rand stad is 'shared dining' al een be grip. Elke hipstertent zet groepen mensen kleine hapjes voor als va riant op de populaire tapas. Niek Damen: ,,Als je samen aan het bor relen bent, komt er vaak een aantal gerechtjes op tafel. Als het gezellig is, blijf je hangen en vraag je er ge woon een aantal hapjes bij. Zo kun je samen veel verschillende din gen proeven en bij elkaar een hele maaltijd verorberen." Het 'gedeelde diner' geeft Bou levard 17 wat extra's, maar gewoon een gerecht van de kaart exclusief voor jezelf, is ook mogelijk, stelt Niek mensen gerust die minder van samen dippen houden. Ongedwongenheid staat voorop in het voor een groot deel als jun gle ingerichte restaurant. Een enorme bar op de begane grond met een uitgebreide collectie (spe- ciaal)bieren, wijnen en cocktails en een jungle met 'Instagram-cor- ner' op de verdieping. Daarbij een vergaderzaal met metersbreed scherm. Gezinnen, werklieden, koffie- leuten, borrelaars, kantoorklerken en vergadertijgers: voor iedereen moet Boulevard 17 de perfecte plek aan zee zijn, denken de gebroeders Damen. BRUINISSE Tennisvereni ging Bru-Tèn gaat eindelijk vier lichtmasten plaatsen om twee tennisvelden aan De Vang te voorzien van kunst licht. Dat kost de leden een flinke duit. De gemeente wordt om een bijdrage ge vraagd. Voorzitter Aart de Looff vindt de lichtmasten van grote waarde voor de tennisclub. ,,Hiermee worden de beschik bare speeltijden flink ver ruimd. We kunnen ook mee blijven doen op competitieni veau. Voor ons van 'levensbe lang' dus", aldus De Looff in een brief naar de gemeente Schouwen-Duiveland. Het gaat om een investe ringsbedrag van 40.000 euro. Voor een club met 150 leden een enorm bedrag, vindt De Looff. Hij wil dat de gemeen teraad subsidie toekent. Een eerder verzoek werd al in mei 2013 ingediend. De raad be loofde toen een bedrag van 10.000 euro, maar omdat de masten toen nog niet werden neergezet, werd het geld ook nooit uitgekeerd. Bru-Tèn wil nu alsnog mee- snoepen uit die oude subsidie- pot. Marcel Modde Zierikzee Altijd al muziek willen spelen, maar je weet niet welk instrument het beste bij je past? Kunst en Eer regelt gratis proeflessen waar kin deren helemaal los kunnen gaan. Het muziekproj ect wordt georga niseerd in samenwerking met de Zeeuwse Muziekschool en het Cul tuurhuis ZierikC. Tijdens de proef lessen draait het vooral om 'lekker creatief bezig zijn', benadrukken pr-man Wim Kostense en dirigente Cathy Kotoun van Kunst en Eer. De kinderen krijgen de kans al lerlei soorten instrumenten uit te proberen. Hebben ze iets naar hun zin gevonden, dan kan daarmee verder worden gegaan. Doel van dit alles is dat de ze de lol zien van mu ziek maken in een groep. Armin van Buuren Het aanbod geldt voor leerlingen van basisscholen. Vorige maand nam de harmonie al een voor schotje. Veertig kinderen van de Vitruvio-groepen van Binnen de Veste zetten onder leiding van Ko- toun 'de kortste opera ooit' op de planken in de Nieuwe Kerk. Zij zongen onder begeleiding van de harmonie, het leerlingenorkest Kunsteneers en de Percussie Groep Zierikzee de hit Hoe het danst van Marco Borsato, Davina Michelle en Armin van Buuren. ,,Ik ben bij één van die repetities geweest en het is echt fantastisch om te zien hoe en thousiast die kinderen met zo'n concept aan de gang gaan", zei Kos- tense bij die gelegenheid. ,,Dan krijg je niet alleen muziek, maar er wordt ook tekst bij gezocht en een dans. Eigenlijk alles kan!" Kunst en Eer wil de samenwer king verder doortrekken en het project bij voldoende belangstel ling ook aanbieden aan andere scholen. De proeflessen zijn op 7, 14 en 21 maart (14.00 tot 16.00 uur) in ge bouw de Harmonie aan de Kaerse- makerstraat en het Cultuurhuis aan het Jannewekken. woensdag 19 februari 2020 SD Vlissingse Pier 7 krijgt een grote broer René Hoonhorst Vlissingen - - Niek, Valentijn en Jelle Damen (vlnr) op het 'dak' van Pier 7 met de twee panden van Boulevard 17 (Raymondo's links en Stefano's tussen Valentijn en Jelle) op de achtergrond. foto dirkjan gjeltema - Niek Damen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 50